ATATÜRK'E SAHİP ÇIKMAK

10.08.2018 06:00

ATATÜRK'E SAHİP ÇIKMAKBAKSAN'daki bir sosyal tesisin bahçesinde bulunan Atatürk Büstü'nün etrafına domates biber ekmişlerdi. Büst adeta bir tarlaya çevrilmişti. Haberini yapmıştık. Ses de getirmişti. Yetkililer derhal gerekeni yaptı, büstün etrafı düzenlendi.

****

Yine Han ilçesinin bir mahallesinde, muhtarlık binası tadilat olurken, bahçede bulunan Atatürk Heykeli, kırılıp bir köşeye atılmıştı. Gazete olarak yine haberini yaptık. Bu haber de ses getirdi. Heykel yenilendi ve yerine konuldu.

******

Son günlerde benze bir olay Seyitgazi'de yaşanıyor. Yıllar önce Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından yaptırılan Atatürk heykelinin bakımsız hali büyük tepki topladı. Olayın bir meslektaşımız tarafından sosyal medyada duyurulmasının ardından tepkiler arttı. Heykelin bakımından ilçe belediyesi sorumlu. Heykel öyle kıyıda köşede görülmeyecek bir yerde de değil hani, ilçenin tam ortasında. İlçe yöneticileri eminim defalarca kez önünden geçmişlerdir. Görmedik diye bir mazeret kabul edilemez.

*****

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Azmi Kerman ve dernek yöneticileri de bizzat ilçeye giderek incelemelerde bulundu. Atatürk'e yapılan bu vefasızlığı gözleriyle gördü, konunun takipçisi olacaklarını dile getirdiler.

*****

Şimdi görev Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın da. Ben gereğini yapacağına inanıyorum. Heykelin bakımı bir an önce yapılacak ve bu vefasızlık da ortadan kalkacaktır. Unutmayalım Atatürk bu ülkenin ortak değeri. O'na sahip çıkmak hepimizin görevi...

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle