ARTIK DOĞRULARI YAP FUAT HOCAM

Son Güncelleme : 05.04.2019 09:04

ARTIK DOĞRULARI YAP FUAT HOCAFuat Çapa Eskişehirspor için elinden geleni yapmıştır, doğrudur. Belki de sezonun ilk yarısı teknik direktörlük yapamadı. Ne kadar sorun varsa hepsiyle uğraştı. Bu çabası kesinlikle göz ardı edilemez. Bu kulüp için bir çivi çakan bile başımızın üstündedir. Fuat Hoca da bu kulüp için bir çivi değil, deyim yerindeyse binlerce çivi çakmıştır.

***

Zorlu geçen bir ilk yarının ardından sezonun ikinci yarısına büyük umutlarla başladık. Transfer sorununu çözdük, yeni transferler takıma katıldı. Gençlerbilrliği'ni kendi sahamızda yendik, Denizli'ye yenilmedik. İşler iyi gidiyordu.

****

Ama birden üzerimize kara bulutlar çöktü. Play-Off hesapları yapmaya hazırlanırken bir anda kendimizi yine ligin dibinde bulduk. Peki bu neden oldu? Aslında çok açık. Bir takımın kadrosuyla bu kadar fazla oynarsanız sonuç kaçınılmaz olur.

***

Eğer ki takımı kendi inisiyatifinizde değil de, tribünlerden, sosyal medyadan gelen tepkilere göre kurarsanız başarıyı yakalayamazsınız. Kusura bakma Fuat Hocam ama son haftalarda alınan bu başarısız sonuçların nedeni bu.

***

Fuat Çapa çok iyi bir insan olabilir, bu takım için her şeyini ortaya koyuyor da olabilir. Ama bu çok iyi antrenör olduğunu göstermez. Hoca artık yapılması gerekenler konusunda kararını vermelidir. Bu kafa karışıklığını artık sona erdirmelidir. Önümüzde çok kritik maçlar var. Eminiz ki Eskişehirspor'un küme düşmesine en az bizim kadar o da üzülecektir... Bu yüzden bir an önce kendine gelmeli, artık doğruları yapmalıdır...

///////////////////////////////////

OLDU O ZAMAN BİRDAHA SEÇİM YAPALIM!

AK Parti bu seçimde Eskişehir'de büyük bir başarısızlık yaşadı. Ama nedense bunu bir türlü kabullenemiyorlar. Tıpkı İstanbul ve Ankara'da olduğu gibi, AK Parti İl teşkilatı seçim sonuçlarına itiraz etti. Geçersiz oyların yeniden sayılmasını istedi.

Odunpazar'nda 7 bin, Tepebaşı'nda 34 bin Büyükşehir'de ise 39 bin oy farkı var. Meclis oylarında da hemen hemen farklı bir sonuç yok. Hatta Odunpazarı'nda fark daha da artıyor CHP'nin lehine.

AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan işi daha da ileriye götürmüş 'Bütün oylar yeniden sayılsın' demiş. Ben de, Çalışkan'ın bu hamlesini görüyor ve arttırıyorum.

Oldu o zaman Eskişehir'de seçimi bir daha yapalım...

///////////////////////////////////////////////

ALPU CEVABINI

ÇOK NET VERDİ

Alpu'ya kurulması planlanan kömürlü termik santral konusunda, bunun zararını en fazla görecek kişiler şüphesiz o çevrede yaşayan vatandaşlardı. Ama onlar bu seçimde hükümete en güzel cevabı verdiler. Belediyeyi CHP'ye geçirdiler. Santralin yapılacağı köylerde de CHP önemli ölçüde oy aldı. Buradaki mesaj açık ve net. Alpulular diyor ki; 'Biz termik santral istemiyoruz”

///////////////////////////////////////

Asıl siz yuvanıza dönün

Mihallıççık'ta seçimi DSP'nin adayı Haydar Çorum kazandı. Haydar Çorum ilk önce CHP'den aday gösterilmişti. Daha sonra  Mihalıççık ittifaka verilince geri çekildi. O da istifa edip DSP'ye geçti. Seçimi kazanınca CHP'den Çorum'a 'yuvana dön' çağrısı geldi. Bu çağrı DSP'den tepki gördü. Karşılıklı atışmalar falan... Ama tartışmalara damga vuran sözü DSP İl Başkanı Hüdaver Bekler söylemiş. Büyükerşen ve Ataç'a seslenerek, “Asıl siz yuvanıza dönün' demiş...

/////////////////////////////////////

AKLINIZDA BULUNSUN:

Kömürlü termik santrallerde bacalardan yayılan zararlı gazlar asit yağmurlarının oluşmasına neden olmaktadır. Asit yağmurları sonucunda bölgedeki toprakların yapısı bozulur ve verim düşer.

////////////////////////////////////////

KISA BİR İZİN: Seçim yoğunluğunun stresi anca bir dinlenmeyle atılır. Kısa bir izni hakettik sanırım. Görüşmek dileğiyle...

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle