AFFETMENİN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ

14.03.2019 06:30

AFFETMENİN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİZayıflar hiçbir zaman affetmez. Affedebilmek güçlülere özgüdür.”

Mahatma Gandi

Affetmek demek, öfke duyduğunuz ya da kızdığınız kişiye gidip boynuna sarılıp ben seni affettim demek değildir. Affetmek, size zarar verdiğini düşündüğünüz kişilerin ceza çekmelerini istemekten vazgeçmektir. Bunu okuduğunuzda içinizden “Neden affedecekmişim ki, çeksin cezasını…” dediğinizi duyar gibiyim. Yaptığım çalışmalarda en çok bu aşamada insanlar huzursuzlanır ve bir direnişe geçerler. Çünkü ya affetmek istemezler ya da kendisinin zaten herkesle barışık bir insan olduğunu, o konuyu ya da kişiyi çoktan unuttuğunu ifade ederler. Ancak onlara affetmenin kendileri için çok önemli bir konu olduğunu anlatıp, ikna edince bu direniş kendini bir rahatlamaya bırakır.

Affetmelisiniz, çünkü yaşadığımız bu enerji alanı, deneyimlerden meydana gelen bir dünyadır. Bu yaşamda herkesin birbirinin hayatında sayısız görevleri vardır. Kişinin kendisini anlaması, kendi gücünü keşfetmesi, enerjisel gelişimini sağlaması ve tekamül etmesi için en yakınındaki aile bireyleri, yakın arkadaşları bu görevleri üstlenirler. Sırf bu görevi üstlendiler diye önce onları affetmelisiniz.

Affetmelisiniz, çünkü affetmediğiniz kişilere ait olan olumsuz duyguları ve düşünceleri ömür boyu sırtınızda taşıyarak kendinize eziyet ediyorsunuz. Bu olumsuz düşünceler ve hisler vücudunuzda birikiyor ve enerji akışınızı bozarak sizi hastalandırıyor ya da öldürüyor.

İnsanoğlu kolay kolay kuruntu dolu düşünceleri, geçmişte yaşadığı olumsuzlukları, öfkeleri, kıskançlıkları bırakamıyor ne yazık ki. Kafasında yıllar boyu taşıyor, oysa bir bıraksa huzura kavuşacak.

Affetmek için meditasyon en etkili yöntemlerden biridir. Bu meditasyon genellikle iki aşamadan oluşur. İlk aşamada kişi kendini affeder, kendisini suçlamaktan vazgeçer. Genellikle bu aşamada çok güzel enerji blokaj çözülmeleri yaşanır. Hayat bu, düşe kalka yürümeyi öğreniyoruz. Doğal bir süreç. Bu meditasyon düzenli bir şekilde uygulandığında, gerçekten ruhsal ve zihinsel alanda bir iyileşme gözlenir. Yanlızca bizim başkalarını bağışlamamız gerektiğini düşünme hatasına da düşmemeliyiz. Kendimizin de affedilmeye ihtiyacımız olduğunu hatırlayarak affetmeliyiz. Önemli olan yaşanılanlardan çıkarılan dersleri alarak, hayata daha güçlü devam edebilmek, yaşanılan olumsuzlukları kendi gelişimin için pozitif bakış açısına dönüştürebilmek.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

ZELİHA

25 Mart 2019 11:01
MUHTEŞEMMMMM :: EVET AMA AFFETMEK NASIL TEKBASINA OLMUYOR SANIRIM