KONUYU KAPATTIM

25.06.2018 09:20

KONUYU KAPATTIMFOTOĞRAF VE YORUM

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören Eskişehir'e geldi. Elbet ziyaret nedenlerinden ilki ticaretiyle ilgiliydi. Gelmişken yakın dostu ve Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal'ı ziyaret etmeyi de ihmal etmedi. Tesislerdeki ziyaretinde öne çıkan ise duvarda asılı olan Yıldırım başkanın fotoğrafı oldu. Yorumlar bunun üzerine yapıldı. Oysa bu fotoğraf ilk kez asılmıyordu. Yıllar önce de Demirören'in fotoğrafı başkanın odasında vardı. İşte bu fotoğraf bunun en güzel kanıtı olsa gerek.

/////////////////////////////////////////

KONUYU KAPATTIM
Geçen sezon son 5 maçta görev yapıp takımın ligde kalmasında emeği geçen teknik direktör Yılmaz Vural, Tuzla'da katıldığı bir etkinlikte Eskişehirli gazeteci Murat Çaltepe'nin "Eskişehirspor'la yeniden anlaştınız mı?" sorusu üzerine "Eskişehirspor yönetimi ile masaya oturduk ancak onların bana sundukları şartlarda benim Es-Es'le çalışmam mümkün değil...Daha geçtiğimiz sezon verdikleri sözleri ve ödemeleri bile yapmadılar...Onlar görüşmelerde açık kapı bıraktılar ancak benim için Eskişehirspor defteri kapanmıştır...Bu saatten sonra Es-Es'e başarılar dilemekten başka bir şey yapamam" dedi. Bakın gerçekler bunlar. Sezon başlarında teknik adamlar ve futbolcular imza törenleri sonrasında yaptıkları açıklamalarda, “ Eskişehir'i çok seviyorum. Burası futbol kenti. Taraftarı büyük. Parayı ikinci planda tuttum.” söylemlerinde bulunurlar. Oysa böylesi düşünceler sadece lafta kalır. Para her şeydir lejyonerler için. Tıpkı Vural'ın fikirleri gibi. Alamadıkları zaman kulübü TFF'ye şikayetler ederler. Bunun yerlisi yabancısı yoktur. Önce parayı düşünürler.

/////////////////////////////////////////////

SADECE İZLİYORUZ

Bugünlerde Dünya kupası futbol maçları moda. TRT'den izliyoruz maçları. Bazı maçlarda Türk Bayrakları ve Es Es bayraklarını görmek mümkün. Milli maçlara ev sahipliği yapan Eskişehir'in yeni stadı ise her nedense unutuldu. Geride kalan sezonda Kupa maçının finali Diyarbakır'a verildi. Yeni sezondaki süper kupa finali ise Konya'da olacak. Modern stadyumumuzda yeni sezonda da milli maçları bu şehir halkı izlemek istiyor. Bunun için lobicilik büyük önem taşıyor. Umarız yeni dönemde Milli takımın bazı maçları Eskişehir'e verilir.

/////////////////////////////////////////

EMEKLERİ ÇOK

Dile kolay. Çeyrek asırdan fazla kulüp yöneticiliği yapmak. Kurtuluşspor'a geçen hizmetin yanı sıra İsmet Ertuğrul, Eskişehirspor'da 3. lig, 2. lig ve süper ligde aktif yöneticilik yaptı. İsmet başkan, Eskişehir Amatör spor kulüpleri federasyonunun uzun dönem başkanlığında bulunup konfederasyonda ise önemli yerlerde hizmet verdi. Son yıllarda deyim yerindeyse inzivaya çekildi. Ancak yinede gündemden kopmuyor ve deneyimlerini paylaşmayı ihmal etmiyor.

///////////////////////////////////////////

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle