Maaş yetmez, Katar uçağını bağışla

Son Güncelleme : 31 Mart 2020 14:03
Maaş yetmez, Katar uçağını bağışla

İYİ Parti lideri Meral Akşener Fox TV canlı yayınında İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.

Akşener corona virüsü salgını sebebiyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kampanyalarına üçer maaşını bağışladığını açıkladı. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı corona virüsü kampanyasına ilişkin de "Erdoğan'a önerim maaş yetmez, o Katar uçağını hemen bağışlasın" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Akşener'in konuşmasından satır başları:

* İktidar partisi maalesef 18 senelik iktidarda ekonomi dışında çok büyük krizlerle karşılaşmadı.

* Kriz yönetimi konusunda çok başarılı olduklarını söyleyemeyeceğim. Ayrıştırıcı bir dil üzerinden giden bir siyasi dile sahiptiler, birlik ve beraberlik üzerinden oy almak yerine kutuplaştırma üzerinden oy aldılar. Birlik ve beraberlik konusunda zorluk yaşadılar.

* Valilerin başkanlığında her ilde bir sağlık komitesi kurulması tavsiyesi vermiştim, bunu yaptılar teşekkür ediyorum.

“SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI YAPMAYACAKLAR”

* Vatandaş, devleti yanında görmek ister. Zorunlu bir karantina, 3 haftalık bir sokağa çıkma yasağı ilan edilebilseydi bazı şeyler yolunda gidebilirdi.

* Ben Sayın Erdoğan'ın siyasi partilerle bir toplantı yapmasını isterdim. Bu, hepimizi ilgilendiren bir durum. Sokağa çıkma yasağını yapmayacaklar.

“VATANDAŞIN PARASINI ÖDEYECEK KAYNAKLARI YOK”

* Bizim Merkez Bankası'nın ihtiyat akçesi vardı, bu bizim kefen paramızdı. Anlaşılan harcanmış. Askerin sokağa inmemesi için sokağa çıkma yasağı ilan etmediklerini söylüyorlar, ben buna inanmıyorum, polisle de halledilebilir. Vatandaşın parasını ödeyecek kaynakları olmadığından ilan etmiyorlar.

“3 EMEKLİ MAAŞIMI ANKARA’YA, 3 EMEKLİ MAAŞIMI İSTANBUL’A BAĞIŞLADIM”

* Ben Millet İttifakı’nın belediye başkanlarını takip ediyorum Sayın Yavaş 6 milyon Yürek Ankara’da diye bir yardım kampanyası başlattı. Sayın İmamoğlu’nun da birlikte başaracağız diye başlattı, diğer arkadaşlar devam ettiriyorlar.

*Keşke iktidarda kamu dediğimiz devleti yönetenler de yerel yönetimlerle ayırt etmeden el ele verselerdi ve bu işin altından birlikte kalkılır bilseydi, çok yalnız bırakıldıklarını görüyorum iktidar tarafından.

*Şimdi bu kampanyalara Ben de bugün buraya gelirken milletvekili maaşı almıyorum, emekliyim 3 emekli maaşı 3 aylık Ankara’ya, 3 emekli maaşımı da İstanbul’a başladım.

“ERDOĞAN MEŞHUR KATAR UÇAĞINI HEMEN BAĞIŞLASIN”

* Benim daha burada verdiğimin öneri aşağı yukarı hastanelere yani şehir hastanelerine, yollara, havaalanına müşteri garantili hasta, araba garantili yol.

* Bu meşhur müteahhitlere bu sene ödenecek para yani geçmediğimiz için hepimizin cebinden çıkacak. Bu aşağı yukarı 21 milyar TL dolayısıyla hiç değilse 3 ay bu mücbir sebep dolayısıyla bu insanlara devletimiz para ödemesin.

* Sayın Erdoğan’a bir önerim var maaş yetmez. 500 milyon dolarlık o meşhur Katar uçağını hemen bağışlasın. Bakanlar ve milletvekilleri insanlar bağış yapabilirler. Bu millet büyük millet bir dilim ekmeğini paylaşır.

* Şu anda benim ikamet ettiğim sokakta ihtiyaç sahipleri var ben bakıyorum. Biz de dahil durumu daha iyi olanlar bu insanlara hiç belli etmeden yardımlar yapıyor.

“İNFAZ YASASINI AÇIK VE NET ŞEKİLDE KAMUOYU İLE PAYLAŞSINLAR”

*Biz infaz yasası diye biliyoruz. Ama onu hapishanelerde yatan insanları aileleri af diye bilir. Bu sistemin ağzınızdan çıkardığınız andan itibaren müthiş bir beklenti olur. Yakınları hapiste olanların talepleriyle gittiğimiz her yerde karşılaştık. Bir şey anlayamadık. Bu iki partinin sayıları yeterli. Muhalefete ihtiyaçları yok.

* Virüsle ilgili bir meclis bünyesinde bir araştırma kurulu kurulsun diye bir teklif verdik. Bu iki partinin oylarıyla reddedildi. İkincisi, ilginç bir biçimde bize getirilen teklifin içinde çocuk tecavüzü, artı çocuk tacizi, kadına şiddet ve çocuk evlilikleriyle ilgili bir de torbacılarla ilgili infaz indirimi mevcut.

* Bunlar bizim kırmızı çizgimiz. Bu infaz yasasını açık net bir şekilde kamuoyuyla paylaşsınlar. Açık net yayınlasınlar biz tekliflerimizi istemediklerimizi söyleyelim ondan sonra elbette bir orta yol bulunur dedik. Biz ilkesel olarak bu yasaya karşı değiliz. Bu kurnazlık işi doğru değil.

“SAYIN ERDOĞAN'I ALDATMIŞLAR”

*Mazot ve gübre desteklemeleri bugün ödenmeye başlandı. Çiftçilerimiz destekleme paralarını almayı Ziraat Bankası’na gittiğinde hak edilen miktarın altında ödeme yapıldığını gördüler.

* Nedenini sorduklarında sulama birliğine olan borçlarının kesildiğini ifade etmişler. Bu olur mu? Dün Sayın Erdoğan çiftçilere devlet desteğinin yarısının 2020’ye ait paranın yarısını ödendiğini söyledi.

*Kendisini yani bu tarım bakanı ile mutlaka bir görüşsün aldatmışlar. 2019’un borcu ödemeye çalışılıyor.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (6)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

AK SAKALLI

31 Mart 2020 18:13
Milliyetci , muhafazakar olduğunu söyleyen bir kişi dünyayı kavuran bu salgın döneminde siyasi rant peşinde koşmaz.Ahdimiz olsunki bunları yapanları unutmayacağız.Bu zor günlerde gelir geçer.

ATİLLA

31 Mart 2020 17:47
Yazıklar olsun, bu zor günlerde dayanişmak gerekirken zorlukları siyasi ranta çevirmeye çalışmak ne kadar inciticidir.Devlet bu kampanyayı acziyetinden yapmıyor,bu millet olma bilincidir.Katar tarafından verilen uçakTC nin malıdır kimsenin şahsi malı değildir,

Ukab UKABE

31 Mart 2020 15:42
Boşver aman siz bir lira dahi bağışlamayın.Sey acaba hdpkk li sözde bir vekil sizin vekilinize bir şey söylemişti , gözünün içine baka baka, bizim sayemizde orada oturuyorsunuz diye, doğru mu acaba.bu konu hakkında bir açıklama yapmanızı bekledi kamuoyu.Bosuna umut etmeyin ,bu millet zor gününde birlik olmasini bilir, kurtuluş savaşı günlerinde Mustafa Kemal Atatürk'ün etrafında kenetlendigi gibi.kimi lider seçeceğini çok iyi biliyor.

komik

01 Nisan 2020 01:01
çok komik olmuş Meral hanım devletin uçağını nasıl bağışlayacağını söylesin

Mehmet

31 Mart 2020 15:42
Bu da siyasetin çirkin yüzü. Dünya bu musibetten kurtulmanın yollarını ararken,bazıları da iktidar peşinde . Her şeye rağmen bu millet dayanışmanın en güzel örneğini sergiliyor. Ne Meral Hanımın açıklaması, ne de İsmailin çirkin haberciliği birlik ve beraberliğimizden daha önemli olamaz. Allah yardımcımız olsun, böylelerine de fırsat vermesin...

METEHAN

31 Mart 2020 15:45
Bağışlasa ne olacak! Satın mı alacaksın sayın başkan?

Recep

01 Nisan 2020 02:39
Bu kadın çocuk gibi uçak muçak diyo O UÇAK HEPİMİZİN

Halil Toksöz

01 Nisan 2020 01:38
Sayın Akşener haklı, dünyanın her tarafına milletin parasıyla cami yap, imam gönder milyonlarca dollar öde. Peygamberimiz ne demiş Beytül malla cami yapılmaz , imam maaşı ödenmez. Yanı devlet bütçesiyle bunları yapamazsın. Ama dinliyen kim. Milleti fakirleştirdiler. Sonun da bu bela gelince ne yapacaklarını bilemiyorlar, memlekette bilim adamı kalmadı hep imam, hoca tarikat. Yazık ettiniz şu güzelim ülkeye. Belki gidersiniz siz cennete!!! Daha yazmadığım neler var, neler Suryelilere 40 millyon dolar harca, Saray yap, gereksiz hava alanı yap , daha da yazarım ama, zaten bunu bile yayınlayacaklarından şupheliyim.

sezgin

31 Mart 2020 17:24
uçakta yetmez sayın akşener isviçre bankalarındaki milyarlarca doları bağışlasın...

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama