paykasa astropay astropay astropay seo ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

LÜLETAŞINA SAHİP ÇIKMALIYIZ

13 Eylül 2018 16:39
LÜLETAŞINA SAHİP ÇIKMALIYIZ

‘Deniz Köpüğü’ sloganı ile ‘Lületaşı Festivali’ düzenleyen Odunpazarı Belediyesi, festival kapsamında lületaşı madenlerini ziyaret etti.

Eskişehirlilere çağrı

‘Deniz Köpüğü’ sloganı ile ‘Lületaşı Festivali’ düzenleyen Odunpazarı Belediyesi, festival kapsamında lületaşı madenlerinin bulunduğu Beyazaltın, Kozlubel, Söğütçük, Karatepe ve Türkmentokat köylerine gezi düzenledi. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehirlileri lületaşına sahip çıkmaya çağırdı.

Devlet el atmalı

Lületaşını Eskişehir Halkı ile bütünleştirmek istediklerini kaydeden Kurt, “Lületaşı sadece elsanatları ve süs için kullanılacak bir malzeme değil. Lületaşı ile ilgili çok ciddi bir ar-ge çalışması yapılmasında, devletin bu işe el atmasında yarar var” dedi. Kurt, Dünya rezervinin yüzde 75’inin Eskişehir’de olduğuna dikkat çekti.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Yalcin

14 Eylül 2018 08:56
Herşey bitti her sorunu hallettin sıra luletasina geldi dimi ömrümde bu kadar boş bi belediye görmedim ben yok daktilo müzesi yok ahşap festivali yok cam festivali bunlar nedir allah askina

Eses

14 Eylül 2018 18:52
Festivale, sanata ihtiyacınız olmadığı belli. Neydi senfozyum mu?

Vatandaş

14 Eylül 2018 13:27
Daha yeni mi fark ettiler acaba Luletasi ni? Eskişehir'e Yeni gelip, yeni belediye başkanı secildiler sanırım...

ali kemal

14 Eylül 2018 12:54
suyu ısınan iş yapmaz bir başkan

festival bizim işimiz

13 Eylül 2018 16:51
yav sizin başka işiniz yokmu . hep boş işler . -- pişmiş toprak senfozyumu , lületaşı festivali , cam şişe festivali ,daktilo festivali ,eski radyo tv müzesi , heykel opera aryalarrr .
ESKİŞEHİR'İN FİNAL GURURU
ESKİŞEHİR'İN FİNAL GURURU
Eskişehir, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen şehircilik projeleri ile Dünya’nın dört bir yanından 115 kentin yaklaşık 200 projeyle yarıştığı WRI Ross Ödülü’nde finale kaldı.
DEMOKRAT VE GÜVELİ ŞEHİR
DEMOKRAT VE GÜVELİ ŞEHİR
Erasmus Plus Öğrencileri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette 6 ülkeden 42 katılımcı yer aldı.
MUHTARLARDAN  BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
MUHTARLARDAN BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
Tepebaşı İlçesi Gazipaşa Mahalle Muhtarı Gülnazik Yüksel ve Mihalıççık İlçesi Kayı Mahalle Muhtarı Hüseyin Geren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e, gerçekleştirilen altyapı çalışmalarından dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.
CAN DOSTLARINA GÜZEL DESTEK
CAN DOSTLARINA GÜZEL DESTEK
Edebali Anadolu Lisesi öğrencileri, soğuyan hava ile birlikte yemek bulmakta zorlanan sokak canlıları için gönüllü öğretmenlerinin de desteği ile bir farkındalık çalışması başlattı.
AHMET SİVRİ'NİN ACI GÜNÜ
AHMET SİVRİ'NİN ACI GÜNÜ
AK Parti Tepebaşı Belediye Başkan aday adayı Ahmet Sivri’nin annesi Hafize Sivri son yolculuğuna uğurlandı.
SIKINTILARI BİLİYORUZ
SIKINTILARI BİLİYORUZ
AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Geçtiğimiz gün Asarcıklı Caddesi’nde bulunan esnafları ziyaret eden Çalışkan, vatandaşlarla sohbet etti.
SARAR'I GEZDİLER
SARAR'I GEZDİLER
Ankara Merkezli İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırmalar ve Eğitim Merkezi Genel Müdürü Büyük Elçi Musa Kulaklıkaya, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ve Mehmet Fatih Serenli Sarar'ı ziyaret etti.
İÇİMDEKİ KADINLAR BEĞENİ TOPLADI
İÇİMDEKİ KADINLAR BEĞENİ TOPLADI
Ressam Eda Baran’ın İçimdeki Kadınlar Resim Sergisi, Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda açıldı.
DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
2017 Yılın Dünya Basın Fotoğrafı Ödülü’nü kazanan usta gazeteci Burhan Özbilici, Anadolu Üniversitesi’nde genç gazeteci adayları ile buluştu.