LPG'li araçlarla ilgili önemli gelişme

Son Güncelleme : 19 Mart 2019 10:03
LPG'li araçlarla ilgili önemli gelişme

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, LPG'li araçların AVM'lere girmesi ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

-LPG’li araçların AVM, otellere, kapalı otoparklara girmesine ilişkin süreci değerlendiriyoruz. TSE’nin kurallarına uyulması gerekiyor. İçişleri Bakanlığı’mızın da yangın yönetmeliğine ilişkin düzenlemeler yapması gerekiyor. Bizim tarafımızda da yangın yönetmeliğinde değişiklik yapmamız gerekiyor. Tedbirlerin alınmasıyla birlikte LPG’li araçların AVM’lere girmesi çalışmasını yapıyoruz. Yönetmelik değişikliğiyle hallediliyor. Nisan ayında düzenlemeleri yaparız.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

deniz

19 Mart 2019 18:27
mister LBG önce LPG yazmasını öğren , ondan sonrada apartman altına LPGli araç konulmasının sakıncalarını öğren....mantolama yapılmış ve straforla kaplanmış duvarlar ve tavan kaplamaları LPG li aracın patlaması halinde bütün binayı yakar...biraz akıllı olun be....insanların hayatı senin kıçıkırık arabandan daha mı değersiz...

Rabia

20 Mart 2019 13:54
LPG li araç ile evdeki doğal gazı aynı gören, gaz kaçağı olup olmadığını çakmak çakarak anlamaya çalışan insanların yaşadığı, en basit tedbirin alınmadığı için kazalarda her gün yüzlerce insanın telef olduğu, "bize bir şey olmaz abi" takıntılı insanların egemen olduğu bir ülkede hangi tedbirden bahsediyorsunuz?

Kani Bilir

20 Mart 2019 12:48
Ne kadar tedbir alınırsa alınsın kapalı otoparklara oto gazlı araçların girişine izin vermek, bombalı aracın girişine izin vermekle aynı derecede tehlikeli. Bu tehlike, yönetmelik değişikliği ile ortadan kalkmaz. En etkili ve kesin tedbir, oto gazlı araçların kapalı mekanlarda bulunmasını engellemektir. Nokta.

Dursun Durmaz

20 Mart 2019 13:09
"Bir Türk Lirası beş Dolardır." diye bir Yönetmelik çıkarsanız nasıl olur? Ekonomimiz biraz rahat nefes alır bu dahiyane buluşunuzla.

Bilgin Kartal

20 Mart 2019 13:16
Aracımıza LPG dönüşümünü keyfimizden yaptırmıyoruz. LPG, benzin ve mazota göre daha hesaplı oluyor. Benzin ve mazotta vergiler asıl gerçek fiyatının 2 katı. Bu vergileri kaldırın millette LPG kullanmasın. Üstelik bundan köylü de yararlanıp daha ucuza üretir, tüketici de daha ucuza tüketir. Bakın bir taşla 3 kuş. Canlarım benim.

Bilge Coşar

20 Mart 2019 13:56
Orantısız zekalar buraya toplanmış.

LBG ARAÇLAR

19 Mart 2019 14:23
ASIL LPGELİ ARAÇLARIN BİNA ALTLARINDAKİ GARAJLARA GİRMESİ İÇİN DE ÇALIŞMA OLMASI LAZIM GARAJLAR BOŞ SOKAKLARDA ARABADAN GEÇİLMİYOR GARAJLARIN TEDBİRİ VE OLANAKLAR SAĞLANIP ARABALARIN GİRMESİNE İZİN VERİLMESİ LAZIM

Ali

20 Mart 2019 13:27
Evde doğal gaz kullanımıyonmu buta aynı bomba

ES ES

20 Mart 2019 11:21
Deniz sen lpg li patlayan kaç tane araba gördün en fazla elektrik tesisatından kaynaklı yangın çıkar buda bütün araçlarda olur zaten lpg tankı patlasa senin ne straforun kalır ne binan evde de dogal gaz var aynı şeyler zaten