LÖSEV KAMPÜSTE

20 Şubat 2018 11:44
LÖSEV KAMPÜSTE

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi son sınıf öğrencileri, “LÖSEV Kampüste” projesi kapsamında, Eskişehir Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nı (LÖSEV) ağırladı. 

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü son sınıf öğrencileri Birce Esen, Kübra Akar, Mehmet Orhan ve Pelin Şentürk’ün Proje Yönetimi dersi kapsamında, Prof. Dr. Deniz Taşçı danışmanlığında ve Arş. Gör. Nihan Şengöz yardımcılığında yürüttüğü “LÖSEV Kampüste” adlı projenin ilk ayağı gerçekleşti.
LÖSEV’in tedavisi devam eden ve iyileşmiş gençleri, çocukları; İletişim Bilimleri Fakültesi’nin bölümlerini tanıttıkları “Meslekleri Tanıyalım” seminerine katıldı. Seminerin konuşmacıları arasında İletişim Bilimleri Fakültesi (İBF) Dekanı Prof. Dr. Erhan Eroğlu, İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Haluk Yüksel, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayhan Yılmaz, Basın ve Yayın Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Tezcan Özkan Kutlu, Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aysun Yüksel yer aldı. Düzenlenen seminerde açılış konuşmasını yapan İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erhan Eroğlu’nun ardından bölüm başkanları, bölümler hakkında detaylı bilgi verdi.
Seminer sonrası gençler ve çocuklar, Radyo A’yı ziyaret ederek radyoculuk hakkında bilgi aldı. Anadolu Üniversitesi yemekhanesinde yemeklerini yedikten sonra kütüphaneyi de ziyaret eden LÖSEV’liler, fotoğraf çekimi hakkında kısa bir bilgilendirmeden sonra Anadolu Üniversitesi Japon Bahçesi’nde ve Yunus Emre Kampüsü’nün çeşitli yerlerinde fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. Ayrıca LÖSEV’li gençlerin ve çocukların çektiği fotoğraflar, 2-13 Nisan tarihleri arasında İletişim Bilimleri Fakültesi sergi salonunda “LÖSEV Kampüste” adıyla sergilenecek. Daha sonra fotoğraflar Eskişehir Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’na verilerek serginin kurum içinde devam etmesi sağlanacak.
Yapılan projeyi hakkında açıklama yapan İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi son sınıf öğrencisi Mehmet Orhan, “LÖSEV’e nasıl katkı sağlayabiliriz? sorusuyla yola çıktık. LÖSEV ve İletişim Bilimleri Fakültesi işbirliğinde gerçekleşen bu proje ile farkındalığın artmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Ayrıca bir sonraki yıllarda da bu projenin farklı fakültelerde yapılacak olan etkinliklerle devamlılığını sağlamayı planlıyoruz. Projede emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve hocalarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ANLAMLI ZİYARET
ANLAMLI ZİYARET
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Safiye Gönül Bayar Huzurevi’nde kalan yaşlıları ziyaret etti. Yaşlılarla sohbet eden Çakırözer, oyunlara da eşlik etti.
SUÇA ORTAK OLMAYACAĞIZ
SUÇA ORTAK OLMAYACAĞIZ
Odunpazarı Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Kolaylaştırıcısı İlknur Küçükoğlu, Sapanca'da patileri ve kuyruğu kesilerek yavru köpeğin öldürülmesiyle ilgili açıklama yaptı.
MİNİK CANLARA GÖZÜ GİBİ BAKIYOR
MİNİK CANLARA GÖZÜ GİBİ BAKIYOR
Sokakta gördüğü enfeksiyonlu yavru kedilerin bakımıyla ilgilenen Egemen Karataş, kedilere gözü gibi bakıyor.
GENÇLİK MERKEZLERİNDE KAYITLAR BAŞLIYOR
GENÇLİK MERKEZLERİNDE KAYITLAR BAŞLIYOR
Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri Yaz Dönemi Kursları için kayıtlar yarın 18.00'de sosyal medya üzerinden yayınlanacak başvuru linkleri üzerinden yapılacak.
ESOGÜ'YE ASALETEN  REKTÖR ATANDI
ESOGÜ'YE ASALETEN REKTÖR ATANDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 üniversiteye rektörler atadı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğünde vekaleten bulunan Kemal Şenocak görevine asaleten atandı.
ON BİNLERCE ÇİÇEK DAĞITILDI
ON BİNLERCE ÇİÇEK DAĞITILDI
Büyükşehir Belediyesi Ramazan Bayramı nedeniyle arife günü mezarlıklara ziyarete gelen Eskişehirlilere yakınlarının kabirlerine dikmeleri için on binlerce çiçek dağıttı.
VALİ ÇAKACAK ÇOCUKLARLA BAYRAMLAŞTI
VALİ ÇAKACAK ÇOCUKLARLA BAYRAMLAŞTI
Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, Maide Bolel Huzurevi sakinleri ve Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocuklarla bayramlaştı. 
DURAKTA ŞÜPHELİ PAKET PANİĞİ
DURAKTA ŞÜPHELİ PAKET PANİĞİ
Eskişehir'de belediye otobüs durağına bırakılan ve fünyeyle patlatılan şüpheli paketten nevresim takımı çıktı. 
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'in Çifteler ilçesinde bir minibüs ile tırın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 14 kişi yaralandı.