LÖSEV KAMPÜSTE

20 Şubat 2018 11:44
LÖSEV KAMPÜSTE

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi son sınıf öğrencileri, “LÖSEV Kampüste” projesi kapsamında, Eskişehir Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nı (LÖSEV) ağırladı. 

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü son sınıf öğrencileri Birce Esen, Kübra Akar, Mehmet Orhan ve Pelin Şentürk’ün Proje Yönetimi dersi kapsamında, Prof. Dr. Deniz Taşçı danışmanlığında ve Arş. Gör. Nihan Şengöz yardımcılığında yürüttüğü “LÖSEV Kampüste” adlı projenin ilk ayağı gerçekleşti.
LÖSEV’in tedavisi devam eden ve iyileşmiş gençleri, çocukları; İletişim Bilimleri Fakültesi’nin bölümlerini tanıttıkları “Meslekleri Tanıyalım” seminerine katıldı. Seminerin konuşmacıları arasında İletişim Bilimleri Fakültesi (İBF) Dekanı Prof. Dr. Erhan Eroğlu, İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Haluk Yüksel, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayhan Yılmaz, Basın ve Yayın Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Tezcan Özkan Kutlu, Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aysun Yüksel yer aldı. Düzenlenen seminerde açılış konuşmasını yapan İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erhan Eroğlu’nun ardından bölüm başkanları, bölümler hakkında detaylı bilgi verdi.
Seminer sonrası gençler ve çocuklar, Radyo A’yı ziyaret ederek radyoculuk hakkında bilgi aldı. Anadolu Üniversitesi yemekhanesinde yemeklerini yedikten sonra kütüphaneyi de ziyaret eden LÖSEV’liler, fotoğraf çekimi hakkında kısa bir bilgilendirmeden sonra Anadolu Üniversitesi Japon Bahçesi’nde ve Yunus Emre Kampüsü’nün çeşitli yerlerinde fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. Ayrıca LÖSEV’li gençlerin ve çocukların çektiği fotoğraflar, 2-13 Nisan tarihleri arasında İletişim Bilimleri Fakültesi sergi salonunda “LÖSEV Kampüste” adıyla sergilenecek. Daha sonra fotoğraflar Eskişehir Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’na verilerek serginin kurum içinde devam etmesi sağlanacak.
Yapılan projeyi hakkında açıklama yapan İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi son sınıf öğrencisi Mehmet Orhan, “LÖSEV’e nasıl katkı sağlayabiliriz? sorusuyla yola çıktık. LÖSEV ve İletişim Bilimleri Fakültesi işbirliğinde gerçekleşen bu proje ile farkındalığın artmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Ayrıca bir sonraki yıllarda da bu projenin farklı fakültelerde yapılacak olan etkinliklerle devamlılığını sağlamayı planlıyoruz. Projede emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve hocalarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

EŞİM RAHAT UYUYACAK
EŞİM RAHAT UYUYACAK
Afrin'deki Mehmetçik'in kent merkezini ele geçirmesinin ardından gönderdikleri mesajı izleyen şehit Piyade Binbaşı Mithat Dunca'nın eşi Lütfiye Dunca duygulu anlar yaşadı.
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda 15 Mart'ta yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede dün şehit düşen Piyade Binbaşı Mithat Dunca (43), Eskişehir'de son yolculuğuna uğurlandı.
ÇARŞIDA PANİK
ÇARŞIDA PANİK
Reşadiye Camii karşısında özel bir dershanede çıkan yangın paniğe neden oldu.
BÜYÜK ZAFERİ ÇANAKKALE'DE KUTLADILAR
BÜYÜK ZAFERİ ÇANAKKALE'DE KUTLADILAR
Tepebaşı Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünü, bin 500 kadınla birlikte Çanakkale’de kutladı. Çanakkale Zaferi’nin kazanıldığı topraklar, her yıl olduğu gibi bu yıl da 18 Mart’ta ziyaret edildi.
AÖF 3 MİLYON HAYATA DOKUNDU
AÖF 3 MİLYON HAYATA DOKUNDU
Anadolu Üniversitesi (AÜ) bünyesinde 1982 yılında kurulan ve 3 milyon öğrenci sayısıyla dünyanın 11 mega üniversitesi arasında yer alan Açıköğretim sistemi, bugüne kadar 2 milyon 824 bin 363 mezun verdi.
ÇOCUK SENFONİ  3. YAŞINDA
ÇOCUK SENFONİ 3. YAŞINDA
Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, 3. yaşını verdiği özel konser ile taçlandırdı.
18 MART ANISINA HOŞAF DAĞITTILAR
18 MART ANISINA HOŞAF DAĞITTILAR
AutoShow26 Otomobil Sporları ve Yardımlaşma Derneği, 18 Mart Çanakkale Zaferi kapsamında etkinlik düzenleyerek vatandaşlara hoşaf ve ekmek dağıttılar.
KAHRAMANLAR UNUTULMADI
KAHRAMANLAR UNUTULMADI
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi.
EN YARDIMSEVER DEVLETİZ
EN YARDIMSEVER DEVLETİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, "Sosyal yardım konusunda, insan hakları konusunda, insana yardım konusunda biz şu anda milli gelirimiz itibarıyla dünyanın en yardımsever milletiyiz, en yardımsever devletiyiz." dedi.