Londra'da komiydi Eskişehir'de patron oldu!

15 Aralık 2017 13:25
Londra'da komiydi Eskişehir'de patron oldu!

İngiltere'de 22 sene boyunca kafe ve restoranlarda komi olarak çalışan ve birikim yaparak Türkiye'ye dönen 50 yaşındaki Mustafa Şencan, memleketinde "çay evi" açtı.

Şencan, Eskişehir'de açtığı "Kojak Tea House" adlı iş yerinde İngiliz usulü sütlü çay, Türk çayı, sıkma meyve suları ve tost satarak para kazanıyor. 

Yaklaşık 20 bin avro harcayarak sadece 10 kişinin hizmet alabileceği çay evinde tek başına çalışan Şencan, "Az insan olsun, keyifli sohbet olsun, huzur olsun" diyerek müşterilerine kaliteli hizmet vermek için çaba harcıyor.

Mustafa Şencan, 1995'te İngiltere'ye gittiğini belirterek, "O zamandan bu yana orada birçok yerde komi olarak hizmet verdim. Çok para kazanıyorum diye düşünüyorsunuz ama yaşam standartlarına bakılınca öyle değil. Birikimini gelip ülkende kullanacaksın ki, bir faydan olsun. Parayı her yerde kazanırsın ama ülkende harcayıp kazandığın paranın keyfi, gururu başka." dedi.

Şencan, iş yerine genellikle öğrencilerin geldiğini ifade ederek, "Eskişehir'i kalkındırıyorlar. Onlara iyi portakallardan, narlardan meyve suları hazırlıyorum ve fiyatı da cazip tutmaya çalışıyorum. Geçinip gidiyoruz." ifadesini kullandı.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Mustafa

19 Aralık 2017 15:06
Yazim ve gerçek de Garsonluk ve ascilik yapmistim Yenibaglar mah.silistre sok. no 14 A Ekomini market yani dir,

suat ateş

15 Aralık 2017 22:41
bi uğrayalım nerede acaba mustafa kardeşin yeri..

ali

15 Aralık 2017 21:35
yeriniz nerde
GÜNAY: HAN'I ALACAĞIZ
GÜNAY: HAN'I ALACAĞIZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve buralarda gerçekleştirdiği istişare toplantılarına Han ile devam etti.
GELECEĞİMİZ İÇİN  ÜRETMEK ZORUNDAYIZ
GELECEĞİMİZ İÇİN ÜRETMEK ZORUNDAYIZ
EOSB Başkanı Nadir Küpeli, “Geleceğimiz için üretmek zorundayız. Üretimi de siz gençler yapacak, geleceğimiz siz gençlerin elinde” dedi.
MAHMUDİYELİLER  ATA'NIN HUZURUNDA
MAHMUDİYELİLER ATA'NIN HUZURUNDA
Mahmudiye Belediyesi tarafından Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 80. yıl dönümü dolayısıyla, Anıtkabir özel ziyareti düzenlendi.
BAKAN'DAN YÜKSEK HIZLI TREN CEVABI
BAKAN'DAN YÜKSEK HIZLI TREN CEVABI
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar Yüksek Hızlı Tren hattı projesinin hangi aşamada olduğunu ve projenin ne zaman hayata geçeceğine dair sorduğu soruya yanıt verdi.
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Özel Çağdaş Okulları 3. sınıf öğrencileri, Okul Müdürü Berrin Kalyoncuoğlu ve Sınıf Öğretmeni Olyar Kaya ile birlikte Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında Eskişehir LÖSEV’i ziyaret ettiler.
AVUKAT KIZINI KURYE YAPMIŞ
AVUKAT KIZINI KURYE YAPMIŞ
Eskişehir'de FETÖ üyeliği suçundan hükümlü iş adamı Yalçın E.'nin koğuş arkadaşının, aynı suçtan tutuklu eşine yargıyı yanıltmak için kaleme aldığı mektubu avukat kızı Büşra Nur Ç. aracılığıyla ulaştırdığı belirlenince haklarında dava açıldı.
SEYİTGAZİ'DE GİZEMLİ TEPE
SEYİTGAZİ'DE GİZEMLİ TEPE
Seyitgazi ilçesine bağlı Doğançayır Mahallesi’nde yaşayan köylüler, Osmanlı döneminde meydana gelen bir savaşta düşman askerleri tarafından öldürülen 40 erkek ve 40 kızın mezarlarının bulunduğu köyün en yüksek tepesine 40 Oğlan 40 Kız verildiğini anlattılar. 
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
Eskişehir’de 3 katlı bir binanın çatı katında meydana gelen yangın minareden görüntülendi. Eskişehir İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği olayda, yanan çatı neredeyse kül oldu.
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir’de düzenlenen ve 26 kişinin gözaltına alındığı uyuşturucu operasyonda, 7 şüpheli adliyeye sevk edildi.