Londra'da komiydi Eskişehir'de patron oldu!

15 Aralık 2017 13:25
Londra'da komiydi Eskişehir'de patron oldu!

İngiltere'de 22 sene boyunca kafe ve restoranlarda komi olarak çalışan ve birikim yaparak Türkiye'ye dönen 50 yaşındaki Mustafa Şencan, memleketinde "çay evi" açtı.

Şencan, Eskişehir'de açtığı "Kojak Tea House" adlı iş yerinde İngiliz usulü sütlü çay, Türk çayı, sıkma meyve suları ve tost satarak para kazanıyor. 

Yaklaşık 20 bin avro harcayarak sadece 10 kişinin hizmet alabileceği çay evinde tek başına çalışan Şencan, "Az insan olsun, keyifli sohbet olsun, huzur olsun" diyerek müşterilerine kaliteli hizmet vermek için çaba harcıyor.

Mustafa Şencan, 1995'te İngiltere'ye gittiğini belirterek, "O zamandan bu yana orada birçok yerde komi olarak hizmet verdim. Çok para kazanıyorum diye düşünüyorsunuz ama yaşam standartlarına bakılınca öyle değil. Birikimini gelip ülkende kullanacaksın ki, bir faydan olsun. Parayı her yerde kazanırsın ama ülkende harcayıp kazandığın paranın keyfi, gururu başka." dedi.

Şencan, iş yerine genellikle öğrencilerin geldiğini ifade ederek, "Eskişehir'i kalkındırıyorlar. Onlara iyi portakallardan, narlardan meyve suları hazırlıyorum ve fiyatı da cazip tutmaya çalışıyorum. Geçinip gidiyoruz." ifadesini kullandı.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Mustafa

19 Aralık 2017 15:06
Yazim ve gerçek de Garsonluk ve ascilik yapmistim Yenibaglar mah.silistre sok. no 14 A Ekomini market yani dir,

suat ateş

15 Aralık 2017 22:41
bi uğrayalım nerede acaba mustafa kardeşin yeri..

ali

15 Aralık 2017 21:35
yeriniz nerde
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.