Londra'da komiydi Eskişehir'de patron oldu!

15 Aralık 2017 13:25
Londra'da komiydi Eskişehir'de patron oldu!

İngiltere'de 22 sene boyunca kafe ve restoranlarda komi olarak çalışan ve birikim yaparak Türkiye'ye dönen 50 yaşındaki Mustafa Şencan, memleketinde "çay evi" açtı.

Şencan, Eskişehir'de açtığı "Kojak Tea House" adlı iş yerinde İngiliz usulü sütlü çay, Türk çayı, sıkma meyve suları ve tost satarak para kazanıyor. 

Yaklaşık 20 bin avro harcayarak sadece 10 kişinin hizmet alabileceği çay evinde tek başına çalışan Şencan, "Az insan olsun, keyifli sohbet olsun, huzur olsun" diyerek müşterilerine kaliteli hizmet vermek için çaba harcıyor.

Mustafa Şencan, 1995'te İngiltere'ye gittiğini belirterek, "O zamandan bu yana orada birçok yerde komi olarak hizmet verdim. Çok para kazanıyorum diye düşünüyorsunuz ama yaşam standartlarına bakılınca öyle değil. Birikimini gelip ülkende kullanacaksın ki, bir faydan olsun. Parayı her yerde kazanırsın ama ülkende harcayıp kazandığın paranın keyfi, gururu başka." dedi.

Şencan, iş yerine genellikle öğrencilerin geldiğini ifade ederek, "Eskişehir'i kalkındırıyorlar. Onlara iyi portakallardan, narlardan meyve suları hazırlıyorum ve fiyatı da cazip tutmaya çalışıyorum. Geçinip gidiyoruz." ifadesini kullandı.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Mustafa

19 Aralık 2017 15:06
Yazim ve gerçek de Garsonluk ve ascilik yapmistim Yenibaglar mah.silistre sok. no 14 A Ekomini market yani dir,

suat ateş

15 Aralık 2017 22:41
bi uğrayalım nerede acaba mustafa kardeşin yeri..

ali

15 Aralık 2017 21:35
yeriniz nerde