Londra'da komiydi Eskişehir'de patron oldu!

15 Aralık 2017 13:25
Londra'da komiydi Eskişehir'de patron oldu!

İngiltere'de 22 sene boyunca kafe ve restoranlarda komi olarak çalışan ve birikim yaparak Türkiye'ye dönen 50 yaşındaki Mustafa Şencan, memleketinde "çay evi" açtı.

Şencan, Eskişehir'de açtığı "Kojak Tea House" adlı iş yerinde İngiliz usulü sütlü çay, Türk çayı, sıkma meyve suları ve tost satarak para kazanıyor. 

Yaklaşık 20 bin avro harcayarak sadece 10 kişinin hizmet alabileceği çay evinde tek başına çalışan Şencan, "Az insan olsun, keyifli sohbet olsun, huzur olsun" diyerek müşterilerine kaliteli hizmet vermek için çaba harcıyor.

Mustafa Şencan, 1995'te İngiltere'ye gittiğini belirterek, "O zamandan bu yana orada birçok yerde komi olarak hizmet verdim. Çok para kazanıyorum diye düşünüyorsunuz ama yaşam standartlarına bakılınca öyle değil. Birikimini gelip ülkende kullanacaksın ki, bir faydan olsun. Parayı her yerde kazanırsın ama ülkende harcayıp kazandığın paranın keyfi, gururu başka." dedi.

Şencan, iş yerine genellikle öğrencilerin geldiğini ifade ederek, "Eskişehir'i kalkındırıyorlar. Onlara iyi portakallardan, narlardan meyve suları hazırlıyorum ve fiyatı da cazip tutmaya çalışıyorum. Geçinip gidiyoruz." ifadesini kullandı.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Mustafa

19 Aralık 2017 15:06
Yazim ve gerçek de Garsonluk ve ascilik yapmistim Yenibaglar mah.silistre sok. no 14 A Ekomini market yani dir,

suat ateş

15 Aralık 2017 22:41
bi uğrayalım nerede acaba mustafa kardeşin yeri..

ali

15 Aralık 2017 21:35
yeriniz nerde
ESKİŞEHİR'DE KREŞTE YANGIN
ESKİŞEHİR'DE KREŞTE YANGIN
Eskişehir’de bir çocuk kreşinde meydana gelen yangın korku ve paniğe neden oldu.
TEHLİKELİ EĞLENCE
TEHLİKELİ EĞLENCE
Eskişehir'deki kar yağışının ardından adeta buz pistine dönen bazı sokaklarda ulaşım zaman zaman güçlükle yaşanırken, araca bağlanan iple kar üstünde kayan genç yürekleri ağza getirdi. 
İNÖNÜ'DE KIZAK KEYFİ
İNÖNÜ'DE KIZAK KEYFİ
Eskişehir'in İnönü Belediyesi tarafından bugün üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Kızak Festivalinde, çocuklar ve vatandaşların yoğun katılımıyla renkli görüntüler ortaya çıktı. 
DEMOKRAT ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ
DEMOKRAT ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Kurt, Göztepe Mahallesi’nde bulunan mahalle sakinlerini ziyaret etti.
KAYMAKAMDAN  ÖRNEK DAVRANIŞ
KAYMAKAMDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Odunpazarı Kaymakamı Hakan Bilgin, sağlık sorunlarından dolayı evde eğitim gören Umut Kaan Balbay'a karne ziyaretinde bulundu.
ESKİŞEHİR'E YAKIŞAN HİZMET YAPILACAK
ESKİŞEHİR'E YAKIŞAN HİZMET YAPILACAK
Belediye İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Moripek ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
FİZYOMER'DEN İNDİRİM ANLAŞMASI
FİZYOMER'DEN İNDİRİM ANLAŞMASI
Eskişehir Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası ile Fizyomer Terapia Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi arasında indirim anlaşması yapıldı.
HAYVAN DOSTU ŞEHİR OLACAĞIZ
HAYVAN DOSTU ŞEHİR OLACAĞIZ
Eskişehirli hayvanseverlerle bir araya gelen Burhan Sakallı, Eskişehir’in ‘hayvan bir dostu bir şehir’ olacağını söyledi.
ESKİŞEHİR'DE BIÇAKLI KAVGA
ESKİŞEHİR'DE BIÇAKLI KAVGA
 Eskişehir'de bir genç uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaralandı.