LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI

Son Güncelleme : 20 Mayıs 2018 16:05
LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI

Eskişehir Şehit Murat Tuzsuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okulda tasarımını yaptıkları İnsansız Hava Aracı (İHA) ile Uluslararası Robot Yarışmasında dünya ikincisi olarak büyük bir başarı örneği gösterdiler.

Üstün performans


15 farklı ülkenin üniversite ve lise öğrencilerinin yer aldığı Uluslararası Robot Yarışmasında, Eskişehirli gençler üstün performans göstererek dünya ikincisi oldu. Şehit Murat Tuzsuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12’nci sınıf öğrencileri Nezih Muhammed Şensoy, Batuhan Deniz ve öğretmenleri Kerim Delil’den oluşan ekip, tasarımını okulda yaptıkları drone ile Sivas’ta düzenlenen robot yarışmasında boy gösterdi. Eskişehirli gençler, İHA kategorisinde üstün performans sergileyerek dünya 2'ncisi olmaya hak kazandı.

Çok çalıştık

Yarışma sonrası Eskişehir’e dönerek çalışmalarına kaldığı yerden devam eden ekip, bir sonraki yarışma için hem kendilerini hem de İHA’larını güçlendiriyor. 12'nci sınıf öğrencisi ve İHA pilotu Nezih Muhammed Şensoy "Son 3 yıldır da insansız hava araçları drone kategorisinde uğraşıyorum.Bizim için çok önemli bir başarıydı. Bu başarının sırrı çok çalışmaktan geçiyor" diye konuştu.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Lafcı

20 Mayıs 2018 20:15
Tebrikler Şehit Murat Tuzsuz drone ekibi.Basarilarinizin devamını dilerim inşaallah seneye dünya 1.si olursunuz

beyköylü

21 Mayıs 2018 15:42
öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyorum, DEVAMını bekliyoruz.

Cecey

21 Mayıs 2018 03:41
Süleyman lise ögrencilerinin saçı sakalı senin beynin saç sakala karışmış

Lafcı

21 Mayıs 2018 09:43
O sakallı görünen öğrenci değil Kerim hoca

Ali Can

21 Mayıs 2018 08:07
Öğrencileri,Öğretmenlerini,destek veren idarecilerini tebrik ediyor ve kutluyorum

Egemen

22 Mayıs 2018 11:56
ortadaki hoca ne öğrencisi ahahah

süleyman

20 Mayıs 2018 17:57
maşallah lise öğrencisine saç sakal karışmış
VERİLEN SÖZLER  YERİNE GETİRİLMEDİ
VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLMEDİ
Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ece Bilgin, Sakarya’da ormanlık alanda bacakları ve kuyruğu kesik halde bulunan yavru köpeğin ölümü ile ilgili açıklamada bulundu.
AVCILAR KURALLARA UYMALI
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü'nün uyuşturucu ile mücadele kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda 5 şüpheli şahıs yakalandı.
TÜRKİYE'YE HUZUR HAKİM OLACAK
TÜRKİYE'YE HUZUR HAKİM OLACAK
Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayları karış karış Eskişehir’i dolaşmaya devam ediyor. CHP'liler Sivrihisar ve Günyüzü’nde vatandaşlarla bir araya geldi.
TARIM MÜDÜRLÜĞÜNE YENİ BİNA
TARIM MÜDÜRLÜĞÜNE YENİ BİNA
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İl merkezinde hizmet veren İlçe Müdürlükleri, Kütahya yolu kampüsünde yapılacak yeni hizmet binası ile tek çatı altında toplanıyor.
PANKART ÜZERİNE PANKART
PANKART ÜZERİNE PANKART
Anadolu Üniversitesi'nin yakınındaki alt geçitte Saadet Partisi'nin asmış olduğu pankart üzerine AK Parti pankartı asıldı.
HESABINI SORMAK GEREKİR
HESABINI SORMAK GEREKİR
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesi'nde çalışan personeli ile bayramlaştı. Personel ile belediye meclis salonunda bir araya gelen Başkan Kurt, Fen İşleri Müdürlüğü ve Park, Bahçeler Müdürlüğü Atölyesini de ziyaret etti.
MAHMUDİYE'YE GÜZEL İŞLER YAPTIK
MAHMUDİYE'YE GÜZEL İŞLER YAPTIK
Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Ramazan Bayramı münasebetiyle ilçe halkı ve belediye personeli ile bayramlaştı.
AVCI STK'LARLA BAYRAMLAŞTI
AVCI STK'LARLA BAYRAMLAŞTI
 AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Memur-Sen ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri tarafından düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.