Lisede sınıfta kalma geri geliyor

Son Güncelleme : 22 Kasım 2019 13:11
Lisede sınıfta kalma geri geliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselerde ikmal ve sınıfta kalma uygulamalarının yeniden hayata geçirileceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınıf tekrarının kaldırılmasının öğrencilerin performansını olumsuz etkilediğini söyledi. Bir gazete konuşan Milli Eğitim Bakanı, "Sınıf geçme noktasında öğrenme süreçlerini gerçek anlamda bir ön koşul haline getireceğiz. Sınıf tekrarı şartı olmadığı için öğrencilerimizin hedefe yönelik algısı dolayısıyla da performansı düştü. Başarıyı yükseltmek için öğrenci gerekiyorsa ikmale kalacak ve imkanlarına göre dersini okulda veya uzaktan eğitimle alacak. Yazın ikmal çalışmaları yapılabilecek" dedi. Bakan Selçuk ayrıca temel derslerin de aşamalandırılacağını belirtti. Örneğin matematik dersi 1, 2 ve 3 olarak bölünecek. Matematik 1'i geçemeyen matematik 2'yi alamayacak. Bakanlık, Türkçe eğitiminin kalitesinin yükseltilmesi için yeterliliği ölçen bir eğitim alt yapısı kuracak. Bakan Selçuk, tasarım aşamasında olan yeni karne çalışmasını da anlattı. Yeni karnelerde temel derslerde notun yanında başarı ve eksikliklerin nedenleri de belirtilecek.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Mehmet Han

22 Kasım 2019 14:46
Liselerde disiplin cezaları uygulanmalı okuldan atılma uygulanmalı.liselerde disiplin problemi var

Cecey

22 Kasım 2019 15:04
Herşeyi alt üst yaptınız kitap dağıtıyosunuz içi boş yardımcı kitap parası 550 lira verdim şimdiden 8.sınıfa giden kızıma 3çocuk okutuyorum gerisini siz düşünün

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma