LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI

21 Eylül 2018 15:32
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI

Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.

Eğitim mücadelesi

Kamusal ve laik eğitimin savunulması gerektiğini vurgulayan Dağlı, “Kamusal eğitim mücadelesi herkes için eğitimin temel bir hakkı olarak kabulü mücadelesidir. Karma, kesintisiz, hiç bir mesleki ve dinsel yönetim içermeyen eğitim mücadelesidir” diye konuştu.

Büyük çelişki

Felsefi olmayan müfredat değişikliğini kimin yaptığı belli değildir ifadelerine yer veren Dağlı, “Bu eğitim öğretim yılı için hazırlanan müfredat değişikliği, şeffaflık ve katılımcılık yönünden söylenen ve uygulanan arasında büyük çelişkiler bulunmaktadır” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

gürcan

21 Eylül 2018 20:21
okullar parasız deniliyo ama müdürler öyle demiyo bankaya parayı yatırın makbuzu getirin kayıt yapalım diyorlar nereye gidiyor bu paralar

kaya

22 Eylül 2018 11:26
ya hu! ebeveynler çocuklarını istediği gibi yetiştirebilir. isteyen laik eğitimle yetiştirsin isteyen bilimsel isteye dogmatik isteyen dinsel eğitimle yetiştirsin. size mi kaldı çocukların eğitimi...
HALK MERKEZİNE  SALDIRANLAR  YAKALANDI
HALK MERKEZİNE SALDIRANLAR YAKALANDI
Odunpazarı Belediyesi Aydın Arat Halk Merkezinin çeşitli yerlerine zarar verip kaçan 3 şüpheli yakalandı.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
 Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, 5 polis gözaltına alındı.
MİHALIÇÇIK'TA YOLLAR YENİLENDİ
MİHALIÇÇIK'TA YOLLAR YENİLENDİ
Büyükşehir Belediyesi, Mihalıççık ilçe merkezindeki cadde ve meydanda asfalt çalışması gerçekleştirdi.
TÜLOMSAŞ GURUR KAYNAĞIMIZ
TÜLOMSAŞ GURUR KAYNAĞIMIZ
Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanı ve yönetim kurulu üyeleri TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı'ya ziyarette bulundu.
ESKİŞEHİR’DE SOKAKLAR ARAÇ İŞGALİNDE
ESKİŞEHİR’DE SOKAKLAR ARAÇ İŞGALİNDE
Kent genelinde bulunan birçok sokağı araçlar adeta işgal etmiş durumda. Çevredeki vatandaşları ve diğer şoförleri çileden çıkaran işgal sorunu gün geçtikçe farklı boyut kazanıyor. Artık neredeyse ara sokaklarda yürünemez hale geldi.
KÜÇÜKBAŞ HIRSIZI  SUÇÜSTÜ YAKALANDI
KÜÇÜKBAŞ HIRSIZI SUÇÜSTÜ YAKALANDI
Eskişehir'de bir ahıra küçükbaş hayvanları çalmak için giren İ.G. isimli şahıs, jandarma ekiplerince suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.
MUHTARLARA ÖNEM VERİLMİYOR
MUHTARLARA ÖNEM VERİLMİYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer muhtarların bulundukları mahalle ve köylerde devletin tüm kurumların en önemli temsilcisi olduklarını belirtti.
GÜNDÜZLER SUYA KAVUŞTU
GÜNDÜZLER SUYA KAVUŞTU
ESKİ’ye bağlı ekipler son olarak Gündüzler Mahallesi’nde gerçekleştirdiği çalışmalar ile mahallenin su sorununu ortadan kaldırdı.
GENÇ AVUKATLAR CÜBBELERİNİ GİYDİ
GENÇ AVUKATLAR CÜBBELERİNİ GİYDİ
Eskişehir Barosu'nda stajlarını tamamlayan 36 avukat için yemin töreni düzenlendi. Yeminlerini eden genç avukatlar, cübbelerini giyip ruhsatlarını aldı.