KUYUMCULAR ÇARŞISI BOŞ KALDI

08 Ocak 2019 16:18
KUYUMCULAR ÇARŞISI BOŞ KALDI

Altın fiyatlarının yükselmesiyle birlikte kuyumcular çarşısı boş kaldı. Vatandaşlar artık altına yatırım yapmıyor. Çarşıda 3 dükkan kepenk indirdi.

Altına yatırım yok

Durumu değerlendiren Eskişehir Kuyumcular Odası Başkanı Ercan Arıyürek altın fiyatlarının artmasının kuyumcuların işlerinde düşmelere sebep olduğunu belirtti. Vatandaşın artık altına yatırım yapmadığına dikkat çeken Arıyürek "İnsansanlar artık altın yerine banka mevduatına yatırım yapıyor. Altın fiyatları tekrar 300 liralara çıkarsa kuyumcu esnafı olarak kara kara düşüneceğiz" dedi.

Meslek kan kaybediyor

Çarşıda 3 dükkanın kapandığını belirten Başkan Arıyürek "Eskişehir'de 100 tane kuyumcu esnafı var. Bugüne kadar çarşımızda boş dükkan bulunmazken şuan 3 tane dükkan kiralık. Fakat bunlara talep yok. Kuyumculuk mesleği kan kaybediyor" diye konuştu.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Halil Toksöz

09 Ocak 2019 01:28
Şimdiye kadar kazandıklarına şükretsinler, onları yemeğe başlasınlar. Vergi yok kayıt kuyut yok kazançlar cebe. Yine idare edersiniz , ağlaşmayın.

ali

08 Ocak 2019 18:25
aman bir üzüldük sormayın dük sormayın aman bir üzüldük vah vah kazandıklarına saysınlar sanki paraya ihtiyaçları var

Aras

08 Ocak 2019 20:19
Altınlar onların değil mi sonuçta. Para onların yani

Sosyal Soysal

10 Ocak 2019 03:37
Aramızda yardım toplayalım çok üzüldüm ama.

Kalender

10 Ocak 2019 07:48
Simit satsınlar; simit çok gidiyor memlekette.

ahmet

09 Ocak 2019 18:17
sorun vatandaşa kaç kişi aldığı altına fatura alıyor şimdi çarşı boş diyorlar çokta üzüldük

Bono Krizi

09 Ocak 2019 07:38
Yaklaşmakta olan küresel krizin (bizde çoktan başlayan) adı BONO KRİZİ'dir. En son 1927 ABD'de görülmüştü. Bu kriz esnasında ABD Doları küresel belirleyici olurken Altın dolar bazında DÜŞER. Vatandaşlar belki(!) bu bilgiyi duymuşlardır da altın almıyorlardır :))
UÇUCU MADDE UYARISI
UÇUCU MADDE UYARISI
Kimya Mühendisleri Odası Eskişehir Bölge Temsilciliği Başkanı Kenan Çalışır, piyasada rahatlıkla temin edilebilen uçucu maddelerin satışlarına sıkı denetimlerin getirilmesi ve madde bağımlılığıyla ilgili rehabilitasyon merkezlerinin artması gerektiğini belirtti.
TEKNİSYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
TEKNİSYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Kütahya'da ormanlık alanda yollarını kaybeden 4 elektrik dağıtım şirketi görevlisi teknisyen, mahsur kaldıkları bölgeden Eskişehir 1. Ana Jet Üstü Kotutanlığı'ndan bölgeye gönderilen helikopterle kurtarıldı. 
KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
Eskişehir'de etkili olan yoğun kar yağışı sonucu kapanan yollar arasında bulunan Eskişehir-Sarıcakaya karayolu, Karayolları ve Sarıcakaya Belediyesi ekiplerinin yoğun çalışmasıyla tekrar ulaşıma açıldı. 
ÇAKIRÖZER DESTEK İSTEDİ
ÇAKIRÖZER DESTEK İSTEDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Çağlan Kayapınar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer, hem partisinin belediye başkan adayları için destek istedi.
GENÇLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATI
GENÇLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATI
Vali Özdemir Çakacak, TBMM ve Millî Eğitim Bakanlığı 16. Dönem İl Öğrenci Meclisi Başkanı Anıl İhsan Uslu ve çalışma grubu arkadaşlarını makamında kabul etti.
ODUNPAZARI'NDAN KAR MESAİSİ
ODUNPAZARI'NDAN KAR MESAİSİ
Önceki gün yoğunlaşan kar yağışına etkili ve yerinde müdahale etmek isteyen Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü personel ve araçlarını seferber ederek karla mücadele ekibi oluşturdu.
MEMURLAR BORDRO YAKTI
MEMURLAR BORDRO YAKTI
Enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını savunan memurlar dün bordro yaktı. Memurlar “Maaşlarımıza yapılan zamlar cebimize girmeden eriyecek” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
ESKİŞEHİR-BURSA YOLUNDA O ANLAR
ESKİŞEHİR-BURSA YOLUNDA O ANLAR
Eskişehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle araçlar yollarda kaldı. Karayolu üzerinde mahsur kalan İbrahim Ölçer isimli sürücü ise, yol durumunu anlattığı görüntüyü sosyal medyada paylaştı. 
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Eskişehir-Bozüyük karayolunun Bozüyük istikameti ulaşıma kapandı.