KÜTAHYA'NIN ATIĞINI ESKİŞEHİR TEMİZLİYOR

11 Ekim 2018 16:49
KÜTAHYA'NIN ATIĞINI  ESKİŞEHİR TEMİZLİYOR

Büyükşehir Belediyesi tarafından Porsuk Islah Projesi sırasında Kütahya’dan gelen her türlü katı atığın kent merkezine girişini engellemek amacıyla yapılan kum tutma yapılarında temizlik başlatıldı.

Islah projesi

Porsuk Islah Projesi sırasında Kütahya’dan gelen katı atık ve çamurun tutulması amacıyla yapılan kum tutucuların dolması sebebiyle çalışma başlatan ekipler, Nuri Bey Çiftliği olarak bilinen alanda rutin temizlik işlemlerini hızla sürdürüyor.

Yatak temizliği

Kış döneminde yağışlar sebebiyle Porsuk yatağındaki su seviyesinin yükselebileceğinin göz önüne alındığını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kum tutma yapılarının bulunduğu alanda yatak temizliğinin bu yüzden kaçınılmaz olduğunu ifade ettiler.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Aras

11 Ekim 2018 21:52
Yapacak bir şey yok, doğaya insandan daha fazla zarar veren başka bir canlı türü daha yok.

........

12 Ekim 2018 08:38
Bu haberi yapan yada bilgiyi veren ya hiç bir şey bilmiyor yada olayı çarpıtıyor. Kütahya'dan gelen bütün katı atıklar Porsuk barajında kalıyor. Porsuk barajından bir gram bile katı atık gelmiyor. Temizlenen katı atıklar Porsuk Barajı'ndan sonra Porsuğa dökülen derelerden, köylerden ve Eskişehir'in sokaklarından Porsuk Çay'ına karışan atıklardır.

Nasrettin Hoca

12 Ekim 2018 09:36
Devlet bakıyor, onyıllardan beri kangren gibi Porsuk'un kirlenmesi devam ediyor. Zafer Havaalanı'na harcanan paranın 10'da biriyle bu iş çözülürdü. Nerede o basiretli yöneticiler? Hep tiyatro hep masal...

Burhan

13 Ekim 2018 10:05
Böyle başlıkmı olur.kütahyanın suyunuda biz kullanıyoruz.porsuk nerden doğup geliyor

tiyatro

12 Ekim 2018 11:55
porsuk çayının kenarlarından suyla gelen kum toprak mil balçık burda toplanıyor , doğal bir şey , burası 10senede ,seçimden seçime değil - her sene temizlenmesi lazım .

Serdar

11 Ekim 2018 21:08
İktidar vekillerimiz sağolsun çok çalışıyor

dövlet nerede

12 Ekim 2018 12:16
yıllar yılı hep o kütahya yı suçladık , ne yaptıysa ne olduysa o kütahya yaptı bizim suçumuz yok dedik , bizim belediyeler in masalları tiyatrolarıyla ile büyüdük .

İrfan

11 Ekim 2018 19:27
Buram buram reklam kokuyor.

Eskişehirli

12 Ekim 2018 10:47
Söyleyin Kütahya belediyesi temizler, zaten caddelerimizi de TCDD yapıyor.
HALK MERKEZİNE  SALDIRANLAR  YAKALANDI
HALK MERKEZİNE SALDIRANLAR YAKALANDI
Odunpazarı Belediyesi Aydın Arat Halk Merkezinin çeşitli yerlerine zarar verip kaçan 3 şüpheli yakalandı.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
 Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, 5 polis gözaltına alındı.
MİHALIÇÇIK'TA YOLLAR YENİLENDİ
MİHALIÇÇIK'TA YOLLAR YENİLENDİ
Büyükşehir Belediyesi, Mihalıççık ilçe merkezindeki cadde ve meydanda asfalt çalışması gerçekleştirdi.
TÜLOMSAŞ GURUR KAYNAĞIMIZ
TÜLOMSAŞ GURUR KAYNAĞIMIZ
Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanı ve yönetim kurulu üyeleri TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı'ya ziyarette bulundu.
ESKİŞEHİR’DE SOKAKLAR ARAÇ İŞGALİNDE
ESKİŞEHİR’DE SOKAKLAR ARAÇ İŞGALİNDE
Kent genelinde bulunan birçok sokağı araçlar adeta işgal etmiş durumda. Çevredeki vatandaşları ve diğer şoförleri çileden çıkaran işgal sorunu gün geçtikçe farklı boyut kazanıyor. Artık neredeyse ara sokaklarda yürünemez hale geldi.
KÜÇÜKBAŞ HIRSIZI  SUÇÜSTÜ YAKALANDI
KÜÇÜKBAŞ HIRSIZI SUÇÜSTÜ YAKALANDI
Eskişehir'de bir ahıra küçükbaş hayvanları çalmak için giren İ.G. isimli şahıs, jandarma ekiplerince suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.
MUHTARLARA ÖNEM VERİLMİYOR
MUHTARLARA ÖNEM VERİLMİYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer muhtarların bulundukları mahalle ve köylerde devletin tüm kurumların en önemli temsilcisi olduklarını belirtti.
GÜNDÜZLER SUYA KAVUŞTU
GÜNDÜZLER SUYA KAVUŞTU
ESKİ’ye bağlı ekipler son olarak Gündüzler Mahallesi’nde gerçekleştirdiği çalışmalar ile mahallenin su sorununu ortadan kaldırdı.
GENÇ AVUKATLAR CÜBBELERİNİ GİYDİ
GENÇ AVUKATLAR CÜBBELERİNİ GİYDİ
Eskişehir Barosu'nda stajlarını tamamlayan 36 avukat için yemin töreni düzenlendi. Yeminlerini eden genç avukatlar, cübbelerini giyip ruhsatlarını aldı.