Kurtuluş'ta hedef 3. lig

21 Temmuz 2017 09:34
Kurtuluş'ta hedef 3. lig

Bölgesel Amatör Lig 11. Grup ekiplerinden Eskişehir Kurtuluşspor, Galatasaray’ın eski oyuncusu Abdul Kader Keita ile her konuda anlaştı.


Adı son günlerde Galatasaray'ın eski yıldız oyuncusu Fildişi Sahilli futbolcu Abdul Kader Keita ile anılan Eskişehir Kurtuluşspor'un Başkanı Gökhan Yıldırım basın mensupları ile bir araya geldi. Kulübün çalışmaları hakkında bilgiler veren Yıldırım, Keita ile her konuda anlaştıklarını ama alternatif seçeneklerinin de olduğunu dile getirdi. Eskişehir'in ikinci profesyonel takımı olmak istediklerini ve bu yönde çalışmalar yürüttüklerini aktaran Yıldırım, "Bu yıl daha doğru transferler, daha doğru adımlar, daha doğru projelerle Eskişehir’de ikinci bir profesyonel takım oluşturmaya çalışacağız. Bu anlamda yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Geçen yıl liglerinde şampiyonluk yaşamış 4 üst düzey oyuncuyla anlaşmış bulunmaktayız. Bunun dışında gelecek vaat ettiğine inandığımız birden fazla oyuncuyla anlaşma sağladık. Yine geçen yıl ikinci yarıda oluşturduğumuz bize önemli değer katan oyuncularla yeniden anlaşma sağladık" dedi.

"Keita’yı İstanbul’a getirdik"
Abdul Kader Keita konusunu da açıklığa kavuşturan Gökhan Yıldırım, "Sizlerin de takip ettiği üzere eski Galatasaraylı Abdul Kader Keita ile anlaştık. Biz kulübümüzün hem mevcut marka değerini biraz daha yukarılara taşımak hem de böylesi tecrübeli oyuncularla sportif katkı sağlamak istiyoruz. Keita da bu anlamda ilgilendiğimiz oyunculardan bir tanesi. Keita haricinde 4 oyuncuyla da görüşmelerimiz devam ediyor. Keita’yı İstanbul’a getirdik. Keita şu anda da İstanbul’da. Dün akşam Eskişehirspor Kulüp Doktoru Barış hocanın da katkılarıyla, İstanbul’da sağlık kontrollerinden geçti. Ancak 1,5 yıl önce Macaristan Liginde yaşadığı bir sakatlık neticesinde dizinde bir sıvı toplanmasıyla alakalı bir problemi vardı. Bununla alakalı tetkiklerimiz devam ediyor. Biz transferleri sadece transfer yapmak için değil, bu işin sadece reklam boyutunu değil, aynı zamanda sportif tarafıyla da ilgilendiğimiz için biraz ince eleyip sık dokuyoruz. Dolayısıyla şu anda Keita’nın sağlık tetkikleri devam ediyor. Onun dışında Keita ile alakalı şu anda görünen çok büyük bir problem yok. Kendisiyle ilgili maddi konuların hepsinde anlaşma sağlandı. Sanıyorum aksilik olmazsa bir kaç gün içerisinde Keita, Eskişehir’de ve Kurtuluşspor Kulübü oyuncusu olacak" ifadelerini kullandı.

Keita'nın alternatifi Souleymane Youla ve Tague
Keita transferinde herhangi bir problem yaşanması halinde alternatif başka bir isimle de görüştüklerini açıklayan Başkan Yıldırım, şunları dile getirdi:
"Keita’da eğer bir problem olursa, açık ve net söylüyorum iki tane farklı oyuncu var. Birisi Souleymane Youla. Dün akşam yine tekrar görüştük. Diğeri de eski Bursasporlu Tague. Diğer iki arkadaşla da biz prensipte ön anlaşmamızı yaptık. Keita olursa birinci önceliğimiz Keita. Keita olmazsa Souleymane Youla veya Tague ile santrafor mevkinde anlaşıp yolumuza devam edeceğiz.”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

O YOL ULAŞIMA KAPANDI
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Eskişehir-Bozüyük karayolunun Bozüyük istikameti ulaşıma kapandı.
ÜNİVERSİTEDE KARTOPU SAVAŞI
ÜNİVERSİTEDE KARTOPU SAVAŞI
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, öğrencilerle kartopu oynadı. 
ESKİŞEHİR'DE FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
ESKİŞEHİR'DE FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
Eskişehir’de etkili olan kar yağışı nedeniyle bir aracın üzerine ağaç devrildi. Olay sırasında araç içinde kimsenin olmaması sebebi ile kaza maddi hasarla atlatıldı. 
ESKİŞEHİR'DE OKULLAR TATİL
ESKİŞEHİR'DE OKULLAR TATİL
Kar yağışı dolayısıyla yarın okullar tatil.
SAKALLI'DAN CHP'YE ZİYARET
SAKALLI'DAN CHP'YE ZİYARET
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhan Sakallı, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar’ı makamında ziyaret etti.
ESKİ BİNA KAYGI YARATIYOR
ESKİ BİNA KAYGI YARATIYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’yi ziyaret etti. Süllü, Deliklitaş Mahallesi’nde atıl olarak duran Verem Savaş Dispanseri’nin eski hizmet binasının güvenlik açısından kaygı yarattığını belirtti.
ODUNPAZARI BİRLİKTE GÜZEL
ODUNPAZARI BİRLİKTE GÜZEL
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir’de yaşayan Bayburtlular ile buluştu. Odunpazarı’nda bulunan Eskişehir Bayburtlular Derneğini ziyaret eden Kurt, Bayburtlular ile 31 Martta yapılacak yerel seçimlere kadar birçok konuda sohbet etti.
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir’de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti. 
SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Eskişehir'in bir çok sorununun olduğunu ve bu sorunların çözülemeyecek sorunlar olmadığını söyledi.