Kurtuluş'ta hedef 3. lig

21 Temmuz 2017 09:34
Kurtuluş'ta hedef 3. lig

Bölgesel Amatör Lig 11. Grup ekiplerinden Eskişehir Kurtuluşspor, Galatasaray’ın eski oyuncusu Abdul Kader Keita ile her konuda anlaştı.


Adı son günlerde Galatasaray'ın eski yıldız oyuncusu Fildişi Sahilli futbolcu Abdul Kader Keita ile anılan Eskişehir Kurtuluşspor'un Başkanı Gökhan Yıldırım basın mensupları ile bir araya geldi. Kulübün çalışmaları hakkında bilgiler veren Yıldırım, Keita ile her konuda anlaştıklarını ama alternatif seçeneklerinin de olduğunu dile getirdi. Eskişehir'in ikinci profesyonel takımı olmak istediklerini ve bu yönde çalışmalar yürüttüklerini aktaran Yıldırım, "Bu yıl daha doğru transferler, daha doğru adımlar, daha doğru projelerle Eskişehir’de ikinci bir profesyonel takım oluşturmaya çalışacağız. Bu anlamda yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Geçen yıl liglerinde şampiyonluk yaşamış 4 üst düzey oyuncuyla anlaşmış bulunmaktayız. Bunun dışında gelecek vaat ettiğine inandığımız birden fazla oyuncuyla anlaşma sağladık. Yine geçen yıl ikinci yarıda oluşturduğumuz bize önemli değer katan oyuncularla yeniden anlaşma sağladık" dedi.

"Keita’yı İstanbul’a getirdik"
Abdul Kader Keita konusunu da açıklığa kavuşturan Gökhan Yıldırım, "Sizlerin de takip ettiği üzere eski Galatasaraylı Abdul Kader Keita ile anlaştık. Biz kulübümüzün hem mevcut marka değerini biraz daha yukarılara taşımak hem de böylesi tecrübeli oyuncularla sportif katkı sağlamak istiyoruz. Keita da bu anlamda ilgilendiğimiz oyunculardan bir tanesi. Keita haricinde 4 oyuncuyla da görüşmelerimiz devam ediyor. Keita’yı İstanbul’a getirdik. Keita şu anda da İstanbul’da. Dün akşam Eskişehirspor Kulüp Doktoru Barış hocanın da katkılarıyla, İstanbul’da sağlık kontrollerinden geçti. Ancak 1,5 yıl önce Macaristan Liginde yaşadığı bir sakatlık neticesinde dizinde bir sıvı toplanmasıyla alakalı bir problemi vardı. Bununla alakalı tetkiklerimiz devam ediyor. Biz transferleri sadece transfer yapmak için değil, bu işin sadece reklam boyutunu değil, aynı zamanda sportif tarafıyla da ilgilendiğimiz için biraz ince eleyip sık dokuyoruz. Dolayısıyla şu anda Keita’nın sağlık tetkikleri devam ediyor. Onun dışında Keita ile alakalı şu anda görünen çok büyük bir problem yok. Kendisiyle ilgili maddi konuların hepsinde anlaşma sağlandı. Sanıyorum aksilik olmazsa bir kaç gün içerisinde Keita, Eskişehir’de ve Kurtuluşspor Kulübü oyuncusu olacak" ifadelerini kullandı.

Keita'nın alternatifi Souleymane Youla ve Tague
Keita transferinde herhangi bir problem yaşanması halinde alternatif başka bir isimle de görüştüklerini açıklayan Başkan Yıldırım, şunları dile getirdi:
"Keita’da eğer bir problem olursa, açık ve net söylüyorum iki tane farklı oyuncu var. Birisi Souleymane Youla. Dün akşam yine tekrar görüştük. Diğeri de eski Bursasporlu Tague. Diğer iki arkadaşla da biz prensipte ön anlaşmamızı yaptık. Keita olursa birinci önceliğimiz Keita. Keita olmazsa Souleymane Youla veya Tague ile santrafor mevkinde anlaşıp yolumuza devam edeceğiz.”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İŞTE ALDIĞI CEZA
İŞTE ALDIĞI CEZA
Eskişehir’de 2013 yılında 17 yaşındaki bir kızın yanağını ısıran ve darp eden şahsa 3 yıl hapis cezası verildi. 
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
CHP İl Başkanı Rabia Akman, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın tramvaylara zam konusunda yaptığı açıklamayı eleştirdi. Akman “Açıklamayı anlamak mümkün değil” dedi.
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
Bilgi Toplama Merkezi, Yerel Gündem Araştırması yaparak vatandaşa “Yaşadığınız ilçe ve büyükşehir belediye başkanlarını başarılı buluyor musunuz?” diye sordu. Listede Büyükerşen de yer aldı.
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası 2018-2019 üretim dönemi kampanya açılış törenine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, özelleştirilen 15 şeker fabrikasının akıbetinin SEKA’ya benzememesi çağrısında bulundu.
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
Mahmudiye'nin Doğanca Köyü'nde vakıf arazisi olan meranın bir şirkete kiralanmasına köylüler tepki gösterdi. Mera alanında kazı yapmaya gelen ekipler çalışmalarını jandarma eşliğinde yaptı.
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 Yılı Pancar Alım ve Şeker Üretim İşleme döneminin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
OKULDA SİYASET OLMAZ
OKULDA SİYASET OLMAZ
Eğitim İş Şube Başakanı Abdülkadir Önder AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın okulları ziyaret etmesine tepki gösterdi. Önder “Okullar siyaset dışında tutulmalı” dedi.
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
Eskişehir'de, usturayla kendisini yaralayan şahıs, polis ekiplerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirilip hastaneye kaldırıldı. 
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
Eskişehir'de yolun karşısına geçerken tramvayın çarpması sonucu 1 kişi yaralandı. Tramvayın altına kalan genç, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.