KURTULUŞ YÜRÜYÜŞÜ

Son Güncelleme : 02 Eylül 2018 17:09
KURTULUŞ YÜRÜYÜŞÜ

Odunpazarı Dernekler Platformu’nun öncülüğünde düzenlenen Büyük Kurtuluş Yürüyüşü’ne yoğun katılım oldu. Eskişehir, Türk bayraklarıyla tek vücut olup kurtuluşunu kutladı, şehitlerini andı.


2 Eylül Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümünde, Odunpazarı Dernekler Platformu’nun öncülüğünde düzenlenen Büyük Kurtuluş Yürüyüşü büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı yürüyüşe; AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı ile Prof. Dr. Emine Nur Günay, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan ve çok sayıda STK temsilcisi de katıldı.

GAZİ ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINI RAHMETLE ANIYORUZ

Odunpazarı Dernekler Platformu Onursal Başkanı Volkan Doğan, yürüyüş öncesinde yaptığı konuşmada, “Eskişehir’in kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümünde sizler birlikte olmaktan, burada bu güzel ve büyük yürüyüşü gerçekleştirmekten çok büyük onur ve gurur duyuyoruz. Allah birliğimizi daim etsin, diyoruz. Bugün aslında söylenecek çok fazla söz var. Ama sözlerin en güzelini bugün Vilayet Meydanı’na yürüyerek gerçekleştireceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve şükranla anıyoruz. Rabbimizden bu vatanın ilelebet payidar kalmasını niyaz ediyoruz. Ve bu vatan, bu millet ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

DAHA NİCE MÜCADELEYE HAZIRIZ

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Emine Nur Günay da konuşmasında, “Ne mutlu ki bize böyle güzel günlerde, kurtuluşumuzu kutladığımız günlerde güne birlikte başlıyoruz. Aynı heyecan ve aynı ruhla. Sadece 96 yıl önce değil, yüzyıllardır yüce Türk milleti bu mücadeleyi veriyor. Bundan sonra da verecek. Buradaki bu coşku ve beraberlik daha nice mücadeleye de hazır olduğumuzun göstergesi. Kuruluştan kurtuluşa, diyoruz. Yeter ki milletimiz birik ve beraberlik içinde olsun. Onun için uğraşıyoruz. Allah hepinizden razı olsun” sözlerine yer verdi.

96 YIL ÖNCEKİ GİBİ

Eskişehir Marşı ile konuşmasına başlayan AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Nabi Avcı da, “Söylenecekler söylendi, uzun uzun konuşmaya gerek yok. Sizlere çok teşekkür ediyorum, bugün burada birlikte olduğumuz için. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Odunpazarı Dernekler Platformu’na ve Onursal Başkanı Volkan Doğan kardeşime ayrıca çok teşekkür ediyorum, böyle bir fiili dua örgütledikleri için…” dedi. Kurtuluş Savaşı yıllarında Odunpazarı’nda binlerce kişi tarafından yapılan yürüyüşü hatırlatan Avcı, “Şimdi bir yürüyüş yapacağız. Tevekkeltü al-Allah diyip, bir yürüyüş yapacağız. Tıpkı 96 yıl önce babalarımızın, dedelerimizin buradan yaptığı yürüyüş gibi. Haydi bismillah” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

VATANDAŞ DÜŞÜK  MODELLİ ARAÇ ALIYOR
VATANDAŞ DÜŞÜK MODELLİ ARAÇ ALIYOR
Son aylarda yaşanan kur artışlarının ekonomik dalgalanmalara neden olmasından dolayı vatandaşlar sıfır kilometre araç almak yerine düşük modelli araçlara göz dikti.
ODUNPAZARI  AŞURE DAĞITTI
ODUNPAZARI AŞURE DAĞITTI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Reşadiye Cami, Çarşı Cami ve Tarihi Bölge’de yer alan Kurşunlu Külliyesi önünde Cuma Namazı Çıkışı’nda aşure dağıttı.
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Beylikovalılar Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer hükümetin önceki gün açıkladığı Yeni Ekonomi Programı’nı eleştirerek, “Krizin yükünü yoksulun sırtına yüklediler. Bu programda daha fazla işsizlik, daha fazla yoksulluk, daha fazla zam var” dedi.
KAÇAK SİGARA  OPERASYONU
KAÇAK SİGARA OPERASYONU
Eskişehir'de pilos ekipleri tarafından bir iş yerine düzenlenen operasyonda 233 paket kaçak sigara ve 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirdi.
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Başarı Eğitim Vakfı, geleceğin girişimcilerini yetiştirmek için protokol imzaladı.
DOĞANÇAYIR YOLU  ASFALTLANDI
DOĞANÇAYIR YOLU ASFALTLANDI
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler sorumluluklarında bulunan mahalle yollarında asfalt kaplama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
Tepebaşı Belediyesi tarafından 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla alzheimer hastaları için eğlence programı düzenlendi.
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Başkan Büyükerşen'e yerel seçimler konusunda iddia edildiği gibi bir rapor hazırlatmadığını söyledi.
 ESKİŞEHİR'İ  ALACAĞIZ
ESKİŞEHİR'İ ALACAĞIZ
Yerel seçimlerde yeni belediyeler kazanmak isteyen CHP'de hareketlilik başladı. Eskişehir'in kaybedileceği iddiası hakkında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Eskişehir'i kesin alacağız" dedi.