KURTULUŞ YÜRÜYÜŞÜ

Son Güncelleme : 02 Eylül 2018 17:09
KURTULUŞ YÜRÜYÜŞÜ

Odunpazarı Dernekler Platformu’nun öncülüğünde düzenlenen Büyük Kurtuluş Yürüyüşü’ne yoğun katılım oldu. Eskişehir, Türk bayraklarıyla tek vücut olup kurtuluşunu kutladı, şehitlerini andı.


2 Eylül Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümünde, Odunpazarı Dernekler Platformu’nun öncülüğünde düzenlenen Büyük Kurtuluş Yürüyüşü büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı yürüyüşe; AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı ile Prof. Dr. Emine Nur Günay, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan ve çok sayıda STK temsilcisi de katıldı.

GAZİ ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINI RAHMETLE ANIYORUZ

Odunpazarı Dernekler Platformu Onursal Başkanı Volkan Doğan, yürüyüş öncesinde yaptığı konuşmada, “Eskişehir’in kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümünde sizler birlikte olmaktan, burada bu güzel ve büyük yürüyüşü gerçekleştirmekten çok büyük onur ve gurur duyuyoruz. Allah birliğimizi daim etsin, diyoruz. Bugün aslında söylenecek çok fazla söz var. Ama sözlerin en güzelini bugün Vilayet Meydanı’na yürüyerek gerçekleştireceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve şükranla anıyoruz. Rabbimizden bu vatanın ilelebet payidar kalmasını niyaz ediyoruz. Ve bu vatan, bu millet ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

DAHA NİCE MÜCADELEYE HAZIRIZ

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Emine Nur Günay da konuşmasında, “Ne mutlu ki bize böyle güzel günlerde, kurtuluşumuzu kutladığımız günlerde güne birlikte başlıyoruz. Aynı heyecan ve aynı ruhla. Sadece 96 yıl önce değil, yüzyıllardır yüce Türk milleti bu mücadeleyi veriyor. Bundan sonra da verecek. Buradaki bu coşku ve beraberlik daha nice mücadeleye de hazır olduğumuzun göstergesi. Kuruluştan kurtuluşa, diyoruz. Yeter ki milletimiz birik ve beraberlik içinde olsun. Onun için uğraşıyoruz. Allah hepinizden razı olsun” sözlerine yer verdi.

96 YIL ÖNCEKİ GİBİ

Eskişehir Marşı ile konuşmasına başlayan AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Nabi Avcı da, “Söylenecekler söylendi, uzun uzun konuşmaya gerek yok. Sizlere çok teşekkür ediyorum, bugün burada birlikte olduğumuz için. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Odunpazarı Dernekler Platformu’na ve Onursal Başkanı Volkan Doğan kardeşime ayrıca çok teşekkür ediyorum, böyle bir fiili dua örgütledikleri için…” dedi. Kurtuluş Savaşı yıllarında Odunpazarı’nda binlerce kişi tarafından yapılan yürüyüşü hatırlatan Avcı, “Şimdi bir yürüyüş yapacağız. Tevekkeltü al-Allah diyip, bir yürüyüş yapacağız. Tıpkı 96 yıl önce babalarımızın, dedelerimizin buradan yaptığı yürüyüş gibi. Haydi bismillah” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI
YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI
Eskişehir’de zorlu kış şartlarında yaşam mücadelesi veren hayvanlar için Kırka mahallesindeki belirli bölgelere yem bırakıldı. 
ESKİŞEHİR EN GÜVENLİ ŞEHİR OLDU
ESKİŞEHİR EN GÜVENLİ ŞEHİR OLDU
Dünya üzerinde hangi ülkelerin ne kadar güvenli olduğu belli olurken, Türkiye 59,62’lik güven endeksiyle 49’uncu sırada yer aldı. Eskişehir ise yine Türkiye'nin en güvenli şehri olarak belirlendi.
PORSUK ÇAYI'NDA HAREKETLİ DAKİKALAR
PORSUK ÇAYI'NDA HAREKETLİ DAKİKALAR
Eskişehir'de, Porsuk Çayı'na düştüğü iddia edilen şahıs için polis ve itfaiye ekipleri adeta seferber oldu. Eskişehir İtfaiyesi dalgıç ekipleri soğuk havaya rağmen uzun süre suya düştüğü ihbarı yapılan şahsı bulmak için arama kurtarma çalışmaları yaptı. 
TRAFİKTE ŞOK GÖRÜNTÜ
TRAFİKTE ŞOK GÖRÜNTÜ
Hatboyu Caddesinde dün akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.
AKIL ALMAZ SAVUNMA
AKIL ALMAZ SAVUNMA
Eskişehir'de, SIM kartın çalışmaması nedeniyle çıkan kavgada bir kişiyi bıçakla öldürdükleri iddia edilen sanıkların davasında yapılan savunma adeta ‘pes’ dedirtti.
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’e gelen CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, İl Başkanı Abdülkadir Adar ve parti yöneticileri ile birlikte Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir'in huzur kenti olduğunu söyledi.
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, MHP’nin Odunpazarı’ndaki temsilcileri ile bir araya geldi. Doğan “Cumhur İttifakı’nın ortak adayıyım” dedi.
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu’nu ziyaret etti.