KURTULUŞ YÜRÜYÜŞÜ

Son Güncelleme : 02 Eylül 2018 17:09
KURTULUŞ YÜRÜYÜŞÜ

Odunpazarı Dernekler Platformu’nun öncülüğünde düzenlenen Büyük Kurtuluş Yürüyüşü’ne yoğun katılım oldu. Eskişehir, Türk bayraklarıyla tek vücut olup kurtuluşunu kutladı, şehitlerini andı.


2 Eylül Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümünde, Odunpazarı Dernekler Platformu’nun öncülüğünde düzenlenen Büyük Kurtuluş Yürüyüşü büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı yürüyüşe; AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı ile Prof. Dr. Emine Nur Günay, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan ve çok sayıda STK temsilcisi de katıldı.

GAZİ ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINI RAHMETLE ANIYORUZ

Odunpazarı Dernekler Platformu Onursal Başkanı Volkan Doğan, yürüyüş öncesinde yaptığı konuşmada, “Eskişehir’in kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümünde sizler birlikte olmaktan, burada bu güzel ve büyük yürüyüşü gerçekleştirmekten çok büyük onur ve gurur duyuyoruz. Allah birliğimizi daim etsin, diyoruz. Bugün aslında söylenecek çok fazla söz var. Ama sözlerin en güzelini bugün Vilayet Meydanı’na yürüyerek gerçekleştireceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve şükranla anıyoruz. Rabbimizden bu vatanın ilelebet payidar kalmasını niyaz ediyoruz. Ve bu vatan, bu millet ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

DAHA NİCE MÜCADELEYE HAZIRIZ

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Emine Nur Günay da konuşmasında, “Ne mutlu ki bize böyle güzel günlerde, kurtuluşumuzu kutladığımız günlerde güne birlikte başlıyoruz. Aynı heyecan ve aynı ruhla. Sadece 96 yıl önce değil, yüzyıllardır yüce Türk milleti bu mücadeleyi veriyor. Bundan sonra da verecek. Buradaki bu coşku ve beraberlik daha nice mücadeleye de hazır olduğumuzun göstergesi. Kuruluştan kurtuluşa, diyoruz. Yeter ki milletimiz birik ve beraberlik içinde olsun. Onun için uğraşıyoruz. Allah hepinizden razı olsun” sözlerine yer verdi.

96 YIL ÖNCEKİ GİBİ

Eskişehir Marşı ile konuşmasına başlayan AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Nabi Avcı da, “Söylenecekler söylendi, uzun uzun konuşmaya gerek yok. Sizlere çok teşekkür ediyorum, bugün burada birlikte olduğumuz için. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Odunpazarı Dernekler Platformu’na ve Onursal Başkanı Volkan Doğan kardeşime ayrıca çok teşekkür ediyorum, böyle bir fiili dua örgütledikleri için…” dedi. Kurtuluş Savaşı yıllarında Odunpazarı’nda binlerce kişi tarafından yapılan yürüyüşü hatırlatan Avcı, “Şimdi bir yürüyüş yapacağız. Tevekkeltü al-Allah diyip, bir yürüyüş yapacağız. Tıpkı 96 yıl önce babalarımızın, dedelerimizin buradan yaptığı yürüyüş gibi. Haydi bismillah” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle