KURTULUŞ YÜRÜYÜŞÜ

Son Güncelleme : 02 Eylül 2018 17:09
KURTULUŞ YÜRÜYÜŞÜ

Odunpazarı Dernekler Platformu’nun öncülüğünde düzenlenen Büyük Kurtuluş Yürüyüşü’ne yoğun katılım oldu. Eskişehir, Türk bayraklarıyla tek vücut olup kurtuluşunu kutladı, şehitlerini andı.


2 Eylül Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümünde, Odunpazarı Dernekler Platformu’nun öncülüğünde düzenlenen Büyük Kurtuluş Yürüyüşü büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı yürüyüşe; AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı ile Prof. Dr. Emine Nur Günay, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan ve çok sayıda STK temsilcisi de katıldı.

GAZİ ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINI RAHMETLE ANIYORUZ

Odunpazarı Dernekler Platformu Onursal Başkanı Volkan Doğan, yürüyüş öncesinde yaptığı konuşmada, “Eskişehir’in kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümünde sizler birlikte olmaktan, burada bu güzel ve büyük yürüyüşü gerçekleştirmekten çok büyük onur ve gurur duyuyoruz. Allah birliğimizi daim etsin, diyoruz. Bugün aslında söylenecek çok fazla söz var. Ama sözlerin en güzelini bugün Vilayet Meydanı’na yürüyerek gerçekleştireceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve şükranla anıyoruz. Rabbimizden bu vatanın ilelebet payidar kalmasını niyaz ediyoruz. Ve bu vatan, bu millet ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

DAHA NİCE MÜCADELEYE HAZIRIZ

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Emine Nur Günay da konuşmasında, “Ne mutlu ki bize böyle güzel günlerde, kurtuluşumuzu kutladığımız günlerde güne birlikte başlıyoruz. Aynı heyecan ve aynı ruhla. Sadece 96 yıl önce değil, yüzyıllardır yüce Türk milleti bu mücadeleyi veriyor. Bundan sonra da verecek. Buradaki bu coşku ve beraberlik daha nice mücadeleye de hazır olduğumuzun göstergesi. Kuruluştan kurtuluşa, diyoruz. Yeter ki milletimiz birik ve beraberlik içinde olsun. Onun için uğraşıyoruz. Allah hepinizden razı olsun” sözlerine yer verdi.

96 YIL ÖNCEKİ GİBİ

Eskişehir Marşı ile konuşmasına başlayan AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Nabi Avcı da, “Söylenecekler söylendi, uzun uzun konuşmaya gerek yok. Sizlere çok teşekkür ediyorum, bugün burada birlikte olduğumuz için. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Odunpazarı Dernekler Platformu’na ve Onursal Başkanı Volkan Doğan kardeşime ayrıca çok teşekkür ediyorum, böyle bir fiili dua örgütledikleri için…” dedi. Kurtuluş Savaşı yıllarında Odunpazarı’nda binlerce kişi tarafından yapılan yürüyüşü hatırlatan Avcı, “Şimdi bir yürüyüş yapacağız. Tevekkeltü al-Allah diyip, bir yürüyüş yapacağız. Tıpkı 96 yıl önce babalarımızın, dedelerimizin buradan yaptığı yürüyüş gibi. Haydi bismillah” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca, eski bir tuğla fabrikasına kumar operasyonu düzenlendi. Gerçekleşen operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 74 kişiye 259'ar lira ceza kesildi. 
SAĞLIKSIZ EKMEKLER İMHA EDİLDİ
SAĞLIKSIZ EKMEKLER İMHA EDİLDİ
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor. 
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
Konutlarda 80- 100 lira gelen elektrik faturları 140-150 liraya çıktı. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar elektrik kurumu önünde eylem yaptı.
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sıkıntısının ESKİ’nin yaptığı çalışmayla giderilmesinin mutluluğunu yaşıyor.
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
Eskişehir’e gelen 26 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri onuruna Eskişehir Valiliği tarafından yemek verildi.
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent genelinde Genel Asayiş Uygulaması gerçekleştirildi.
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
Hamburg Türk Basın Birliği mensubu 15 gazeteci, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Yılmaz Karaca "Kardeş cemiyet olabiliriz" dedi.
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
Eskişehir’de, üstüne tiner dökülüp yakılan Ahmet Çelik’in (40) öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşması görülürken, ablası yürekleri dağladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan abla Nilüfer Çakmak, “Ciğerimizi aldılar, onlar da yansın” dedi.