KURTULUŞ MÜZESİNE HAYRAN KALDILAR

18 Nisan 2018 13:08
KURTULUŞ MÜZESİNE  HAYRAN KALDILAR

Eskişehir’e gelen ünlü tarihçi Sinan Meydan, AKUT Onursal Başkanı Nasuh Mahruki ve ressam Devrim Erbil, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

Tüm okullar gelmeli

Büyükerşen’le birlikte Müzeler Kompleksi’ni ziyaret etti. Kurtuluş Müzesi, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi ve Canlı Tarih Sahnesi’ni gezen heyet, müzecilik çalışmalarına hayran kaldıklarını ifade ettiler. Ünlü tarihçi ve yazar Sinan Meydan, özellikle Kurtuluş Müzesi’ne hayran kaldığını ifade ederek, tüm okulların ve öğrencilerin Kurtuluş Müzesi’ni ziyaret etmesi gerektiğini kaydetti.

Orjinal belgeler

Meydan “Türkiye’de milli mücadele dönemini anlatan çok müze gezdim. Ancak Kurtuluş Müzesi gibi orijinal belgelerle teknolojinin böylesine faydalı kullanıldığı başka bir müze görmedim. Türkiye’nin dört bir yanındaki ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitim veren kurumların Kurtuluş Müzesi için Eskişehir’e gelmesi gerek” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
Konutlarda 80- 100 lira gelen elektrik faturları 140-150 liraya çıktı. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar elektrik kurumu önünde eylem yaptı.
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sıkıntısının ESKİ’nin yaptığı çalışmayla giderilmesinin mutluluğunu yaşıyor.
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
Eskişehir’e gelen 26 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri onuruna Eskişehir Valiliği tarafından yemek verildi.
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent genelinde Genel Asayiş Uygulaması gerçekleştirildi.
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
Hamburg Türk Basın Birliği mensubu 15 gazeteci, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Yılmaz Karaca "Kardeş cemiyet olabiliriz" dedi.
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
Eskişehir’de, üstüne tiner dökülüp yakılan Ahmet Çelik’in (40) öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşması görülürken, ablası yürekleri dağladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan abla Nilüfer Çakmak, “Ciğerimizi aldılar, onlar da yansın” dedi. 
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
 Eskişehir'de, FETÖ/PDY'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda, "ByLock" kullandığı iddia edilen 2'si kadın toplam 5 şüpheli yakalandı. 
O KURYENİN CEZASI BELLİ OLDU
O KURYENİN CEZASI BELLİ OLDU
 Eskişehir’de, bir kuryenin müşteriye götürmüş olduğu pizzaya tükürmesi sonucu açılan tazminat davası sonuçlandı. 
'ŞAHANESİNİZ YILMAZ BÜYÜKERŞEN'
'ŞAHANESİNİZ YILMAZ BÜYÜKERŞEN'
Ünlü oyuncu Begüm Kütük, bir etkinlik kapsamında geldiği Eskişehir'e hayran kaldı.