KÜRESEL KRİZDEN PAYIMIZI ALIYORUZ

12 Eylül 2018 16:14
KÜRESEL KRİZDEN  PAYIMIZI ALIYORUZ

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu üyelerinin çağrısı üzerine ekonomik gelişmeleri değerlendirmek için Eskişehir Sanayi Konseyi Sinan Musubeyli başkanlığında 3. kez toplandı.

Ekonomik girdiler

Eskişehir Sanayi Konseyi , bu defa Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Prof. Dr. Nurullah Uçkun'u konuk etti. Yapılan toplantıda Prof. Dr. Uçkun son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeleri "Küresel Ekonominin Değerlendirilmesi" başlıklı sunumuyla anlattı. Uçkun yaptığı sunumda, Türkiye'nin de bütün ekonomiler gibi küresel krizden payını aldığını belirtti.

Olumlu taraf

Türkiye ekonomisinin olumlu tarafının, krizlerin yarattığı olumsuz tabloya karşı verdiği tepkinin sert olması yani girdiği krizden hızlı çıkması olduğunu belirten Uçkun, olumsuz tarafının ise dış kaynağa bağımlılığı olduğunu söyledi. Başkan Musubeyli, Prof.Dr. Uçkun'un değerlendirmelerinin sanayiciye yol gösterici niteliğinde olduğunu söyleyerek vermiş olduğu bilgiler için teşekkürlerini iletti.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Cevdet

12 Eylül 2018 18:16
Küresel mi? Başka nerelerde var?

Dişçi

13 Eylül 2018 08:44
Nadir Küpeli, kazancını büyük oranda inşaattan sağlayan bir işadamıdır. İnşaattan kazancın en çok sağlandığı dönem ise AKP dönemidir. 15 yılda, üretime değil de inşaata aktarılan 550 milyar doların ödeme sürecine girildikten sonra, ortaya çıkan krize "Küresel kriz" demek, topu başkasına atmaktır. Oysa ki, Türkiye'deki krizin tek nedeni inşaat sevdası ve ranttır.

Halil Toksöz

13 Eylül 2018 01:35
Küresel kırız filan yok, kıriz bizde , hesapsız kitapsız harcarsak 16 yıldır sonunda borç gırtlağa kadar gelir, borç arar gezeriz, faiz vermessen dolar filan gelmez , bizim gibi saflarıda dünyada kriz var diye yutturmaya çalışırsınız.