KURBANLIK KOYUNLAR ÇALINDI

08 Ağustos 2018 11:41
KURBANLIK KOYUNLAR ÇALINDI

Eskişehir'in Günyüzü ilçesinde bir ahırdan 10 kurbanlık koyun çalındı.

Edinilen bilgiye göre olay, Günyüzü ilçesi Kayakent Mahallesi'nde gece geç saatlerde meydana geldi. Sabah koyunlarına bakmak için ahıra gelen Yılmaz Yılmaztürk, hayvanların eksik olduğunu fark etti. Kurbanlık koyunları sayan Yılmaztürk, 10 tanesinin eksik olduğunu anlayınca durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen Günyüzü İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerde çalınan koyunların ağızlarının örtü ile kapatıldığı belirlendi. 
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Öneri

08 Ağustos 2018 14:34
Bu hayvanlara çip takılmalı,hem bu gibi durumlara karşı bir hazırlık tedbir olur,hemde koyun hayvanının saatteki hızını ölçmede,hem yayılma mesafesindeki harekatlarını görmede bir çığır açılabilir,şimdi bu hayvanlarda akıllı çip olsaydı şimdi gprs ile anında yeri belli olurdu diye düşünüyorum.Saygılar

ve Hatta!.

08 Ağustos 2018 22:10
Çiplerinde sökülüp çalınmaması için hayvan doğar doğmaz deri altına yerleştirilmeli.Bu çipe hayvanın dogum tarihi ve menşei bilgileri işlenmeli.Kurban alıcıları cepten nfc ile bu bilgileri okuyabilmeli.Hayvanın geçirdiği hastalık ve kullandığı ilaç bilgiside girilmeli.Koyunum nerde uygulaması geliştirilip koyunları harita üzerinde görüntüleyebiliriz.Ayrıca koyunların birer mobil net bağlantısı ve ip si olmalı.Koyunlara ping atabilmeliyiz.Hayvanların toplam yaptığı km de işlenebilir. çok yürüyen hayvan kaslı olur eti sert olur.

KUL

08 Ağustos 2018 21:48
Koyuncular hayvanlarinizi hirsizlara karsi okutun Günyüzünde nefesi kuvvetli hoca yokmu?
SİVRİHİSAR DOĞALGAZA KAVUŞTU
SİVRİHİSAR DOĞALGAZA KAVUŞTU
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü Esgaz Sivrihisar bürosunda 1.Etap abonelik kayıtlarında konuştu.
AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
CHP Mihalgazi İlçe Örgütü Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Kurt “Aydınlık ve hukuk üstünlüğünün olduğu bir Türkiye için çalışacağız” dedi.
KAMPANYA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR
KAMPANYA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR
 Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi, topladıkları mavi kapaklardan tekerlekli sandalye almaya devam ediyor. Son olarak yeni bir akülü sandalye alan dernek, böylece 130 manuel, 6 akülü sandalye almış oldu. 
ŞEHİR HASTANESİ AÇILIYOR
ŞEHİR HASTANESİ AÇILIYOR
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Uğur Bilge Eskişehir Şehir Hastanesi’nin 30 Ekim 2018 tarihinde açılıp hizmete gireceğini belirtti.
PROJE İPTAL EDİLMELİ
PROJE İPTAL EDİLMELİ
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Alpu Kömürlü Termik Santrali ile ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda gündem dışı konuştu.
AKŞENER'DEN ESKİŞEHİR'E ONAY
AKŞENER'DEN ESKİŞEHİR'E ONAY
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Eskişehir İl Yönetim Kurulu listesini onayladı .
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski öğretmen tutuklandı.
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
Kristal İş Şube Başkanı Erdal Akyazı, sahte enflasyon rakamlarına karşı gerçek enflasyonu göstermek istediğini belirterek alışverişe çıktı. Alışverişi 102 lira tutan Akyazı “Aldığım ürünler 2 kişiye 2 gün zor yeter” dedi.
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim, öncelikli amaçlarının Eskişehir'i animasyon merkezi yapmak olduğunu belirtti.