KURBANLIK KOYUNLAR ÇALINDI

08 Ağustos 2018 11:41
KURBANLIK KOYUNLAR ÇALINDI

Eskişehir'in Günyüzü ilçesinde bir ahırdan 10 kurbanlık koyun çalındı.

Edinilen bilgiye göre olay, Günyüzü ilçesi Kayakent Mahallesi'nde gece geç saatlerde meydana geldi. Sabah koyunlarına bakmak için ahıra gelen Yılmaz Yılmaztürk, hayvanların eksik olduğunu fark etti. Kurbanlık koyunları sayan Yılmaztürk, 10 tanesinin eksik olduğunu anlayınca durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen Günyüzü İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerde çalınan koyunların ağızlarının örtü ile kapatıldığı belirlendi. 
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Öneri

08 Ağustos 2018 14:34
Bu hayvanlara çip takılmalı,hem bu gibi durumlara karşı bir hazırlık tedbir olur,hemde koyun hayvanının saatteki hızını ölçmede,hem yayılma mesafesindeki harekatlarını görmede bir çığır açılabilir,şimdi bu hayvanlarda akıllı çip olsaydı şimdi gprs ile anında yeri belli olurdu diye düşünüyorum.Saygılar

ve Hatta!.

08 Ağustos 2018 22:10
Çiplerinde sökülüp çalınmaması için hayvan doğar doğmaz deri altına yerleştirilmeli.Bu çipe hayvanın dogum tarihi ve menşei bilgileri işlenmeli.Kurban alıcıları cepten nfc ile bu bilgileri okuyabilmeli.Hayvanın geçirdiği hastalık ve kullandığı ilaç bilgiside girilmeli.Koyunum nerde uygulaması geliştirilip koyunları harita üzerinde görüntüleyebiliriz.Ayrıca koyunların birer mobil net bağlantısı ve ip si olmalı.Koyunlara ping atabilmeliyiz.Hayvanların toplam yaptığı km de işlenebilir. çok yürüyen hayvan kaslı olur eti sert olur.

KUL

08 Ağustos 2018 21:48
Koyuncular hayvanlarinizi hirsizlara karsi okutun Günyüzünde nefesi kuvvetli hoca yokmu?