KÜPELİ'DEN SEÇİM AÇIKLAMASI

17 Ocak 2018 12:31
KÜPELİ'DEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, usulsüz olduğu iddia edilen EOSB seçimleriyle ilgili konuştu. Küpeli, “Bu konuda baklanlığa resmi yazı yazdık ve çok net bir cevap geldi. Seçimlerde herhangi bir usulsüzlük olmadığı belirtildi” dedi.

Onaylı parsel sayısı

26 Temmuz’da yapılan seçimlerin 2 yıl kuralı ile ilgiliyken, 7 Şubat'ta yapılacak seçimlerin ise onaylı parsel sayısı ile ilgili olduğunu belirten Küpeli, “Devlet, usulsüz bir seçim yapan yönetimi görevinden almak yerine, neden yeni seçimleri de bu yönetime yaptırsın. Bu iddialar gerçekle ilgisi olmayan, seçim hırsına bağlı olan iddialar” dedi.

Bakanlığa sorduk

Bakanlığa seçimlerle ilgili usulsüzlük var mı diye sorduklarını dile getiren Küpeli, “Sürecin tamamında, gönderilen evrakların incelenmesi neticesinde herhangi bir eksiklik bulunmamıştır. Yapılan seçimlerde bir hata veya usulsüz bir uygulama olmamıştır. Genel Kurul süreci tamamen onaylı parsel sayısı ile ilgilidir. İşleyen genel kurul sürecinde de gösterdiğimiz hassasiyet meyvesini vermiş, her zaman olduğu gibi yapılan tüm işlemler eksiksiz ve hukuka uygun bir şekilde devam etmektedir” diye konuştu.

İşimize bakacağız

Bundan sonraki süreçte sanayicilerin huzurunun bozulmasına müsaade etmeyeceklerinin altını çizen Küpeli, “Biz artık işimize bakacağız. Bu iddiaları ortaya atanların, sanayicilerimizden özür dilemelerini bekliyoruz. OSB yönetimini seçime zorladık gibi bir algı yaratmaya çalıştılar. Ama böyle bir durum söz konusu değil” dedi.

En net cevap

Müteşebbis Heyet Başkanı İsmail Kunduracı da toplantıda yaptığı konuşmada, “O günde söylemiştik; bu süreçte hukuka aykırı bir şey yok diye. Gelen bu resmi cevap, bu asılsız iddialara verilen en net cevaptır” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'DE İLGİNÇ EYLEM
ESKİŞEHİR'DE İLGİNÇ EYLEM
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Eskişehir Şubesi, sağlık çalışanlarının döner sermaye problemini ve taleplerini konu alan bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında döner sermaye için temsili cenaze töreni düzenlendi. Eskişehir Sağlık-Sen İl Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, açıklamayı temsili imam olarak okudu. 
FIRSATÇILIK YAPILIYOR
FIRSATÇILIK YAPILIYOR
 Fırsatçıların un fiyatlarına yaptığı fahiş fiyat artışları fırıncıları isyan ettirdi. Temmuz ayında 75 lira olan bir çuval unun 110 liraya fırladığını anlatan fırıncılar, bu durumun fırsatçılardan kaynaklandığını, hükümetle, euro veya dolar ile hiçbir ilgisi olmadığını anlattı. 
ZEHİR TACİRLERİ ADLİYE'DE
ZEHİR TACİRLERİ ADLİYE'DE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafında uyuşturucuyla mücadele kapsamında yakalanan 3 şahıs adliyeye sevk edildi. 
KAZIM KURT'TAN TOKİ'YE TEPKİ
KAZIM KURT'TAN TOKİ'YE TEPKİ
Karapınar Mahallesi'nde vatandaşlarla biraraya gelen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, mahallenin sorunlarını dinledi. Başkan Kurt, “Burada nsanlara gösterdikleri projeleri yapmadılar” diyerek TOKİ'yi eleştirdi.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında aranan 2 şüpheli Eskişehir'de yakalandı.
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
Eskişehir'de tartıştıkları kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişiden 2'si tutuklandı.
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
Eskişehir'de, daha önceden aralarında husumet bulunan şahsı 5 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. 
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
 Eskişehir'de kadın sürücüler arasında çıkan yol verme kavgası karakolda bitti.