KÜPELİ'DEN SEÇİM AÇIKLAMASI

17 Ocak 2018 12:31
KÜPELİ'DEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, usulsüz olduğu iddia edilen EOSB seçimleriyle ilgili konuştu. Küpeli, “Bu konuda baklanlığa resmi yazı yazdık ve çok net bir cevap geldi. Seçimlerde herhangi bir usulsüzlük olmadığı belirtildi” dedi.

Onaylı parsel sayısı

26 Temmuz’da yapılan seçimlerin 2 yıl kuralı ile ilgiliyken, 7 Şubat'ta yapılacak seçimlerin ise onaylı parsel sayısı ile ilgili olduğunu belirten Küpeli, “Devlet, usulsüz bir seçim yapan yönetimi görevinden almak yerine, neden yeni seçimleri de bu yönetime yaptırsın. Bu iddialar gerçekle ilgisi olmayan, seçim hırsına bağlı olan iddialar” dedi.

Bakanlığa sorduk

Bakanlığa seçimlerle ilgili usulsüzlük var mı diye sorduklarını dile getiren Küpeli, “Sürecin tamamında, gönderilen evrakların incelenmesi neticesinde herhangi bir eksiklik bulunmamıştır. Yapılan seçimlerde bir hata veya usulsüz bir uygulama olmamıştır. Genel Kurul süreci tamamen onaylı parsel sayısı ile ilgilidir. İşleyen genel kurul sürecinde de gösterdiğimiz hassasiyet meyvesini vermiş, her zaman olduğu gibi yapılan tüm işlemler eksiksiz ve hukuka uygun bir şekilde devam etmektedir” diye konuştu.

İşimize bakacağız

Bundan sonraki süreçte sanayicilerin huzurunun bozulmasına müsaade etmeyeceklerinin altını çizen Küpeli, “Biz artık işimize bakacağız. Bu iddiaları ortaya atanların, sanayicilerimizden özür dilemelerini bekliyoruz. OSB yönetimini seçime zorladık gibi bir algı yaratmaya çalıştılar. Ama böyle bir durum söz konusu değil” dedi.

En net cevap

Müteşebbis Heyet Başkanı İsmail Kunduracı da toplantıda yaptığı konuşmada, “O günde söylemiştik; bu süreçte hukuka aykırı bir şey yok diye. Gelen bu resmi cevap, bu asılsız iddialara verilen en net cevaptır” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.