KULÜPLERDE TEK ADAMLIK VAR

14 Aralık 2018 08:01
KULÜPLERDE TEK ADAMLIK VAR

Eskişehirspor'un unutulmaz gol kralı Fethi Heper, Profesyonel kulüplerin bir çoğunda tek adamlığın hakim olduğunu dile getirdi. Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde düzenlenen panelde konuşan Heper, “ Spor'un içinden gelmeyenlerin yönetimleriyle kulüpler borç batağına itiliyor.” dedi. Panele, Spor yorumcusu Hayri Ülgen ile Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa'da katıldı.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde düzenlenen panele katılan Eskişehirspor'un unutulmaz gol kralı Fethi Heper, Spor kulüplerini, spor'un içinden gelen insanların yönetmesi gerektiğini dile getirdi. Futbolculuk dönemlerini anlatan Heper, “ Gençliğimizde malzemecilik yaptık. Top topladık. Okuduk. Eğitim aldık. Futbolda bir yerlere geldik. Bu süreçte çok çalıştık, mücadele ettik.” dedi.

BALIK BAŞTAN KOKUYOR

Yönecilik yaptığı dönemlerden örnekler veren Heper, “ Bu işin Türkiye Futbol Federasyon'dan başlanılması gerekiyor. Böyle giderse kulüpler borç batağında boğulur. Çoğu kulübün yönetimlerinde inanın demokrasi olmuyor. Başkan alıyor. Satıyor. Getiriyor. Çoğu yönetici sadece imza atıyor. Gelecek için yatırım yapılmıyor. Plan ve projeler gerekiyor. Alt yapıya önem verilmeli.” diye konuştu.

ESKİŞEHİRSPOR KONUSU

Heper, “ Mevcut kadroyu keyifle izliyoruz. Elbet eksikleri var. başlarında fedakarca görev yapan Fuat Çapa var. sahada gençler savaş veriyorlar.” diyerek sözlerini tamamladı. Panel sonunda ise BESYO yöneticileri, Fethi Heper, Fuat Çapa ve Hayri Ülgen'e teşekkür plaketi verdi. Panele katılanlar arasında, İsmail Arca, Nihat Atacan ve Bilal Arular'da vardı.Yorumlar (3) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Turgay

14 Aralık 2018 09:00
Büyük kaptan söyledikleriniz çok doğru ama sizin ve efsane kadrodakilerin bu işlere soyunduğunuzu pek görmedik. Klübü ele alsanız,olması gerektiği gibi yönetseniz...Taraftarın size destek vereceğine şüphe yok. Çünkü bu iş bu şekilde yürümüyor işte.

rtt

14 Aralık 2018 21:59
İyi de hocam çıkıp önderlik yapsaydınız ya.

güler azra

14 Aralık 2018 12:54
kim sever yalova kaymakamını.....