KUDÜS TEŞEKKÜRÜ!

18 Aralık 2017 11:54
KUDÜS TEŞEKKÜRÜ!

Türkiye'de eğitim hayatına devam eden yabancı öğrenciler, Kudüs için attığı adımlardan dolayı Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiler.


Üniversite eğitimi için uzun yıllardır Eskişehir’de olan yabancı öğrenciler, Kudüs konusunda Türkiye’nin attığı adımları gururla takip ettiklerini dile getirdiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İslam dünyası için örnek bir lider olduğunu vurgulayan öğrenciler, Türkiye’nin daima arkasında olduklarını ifade ettiler.
Anadolu Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği bölümünü okuyan Çad vatandaşı Saleh Ahmat İbrahim, Türkiye’nin tüm Müslüman ülkelere rehberlik ettiğini belirtti. Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs kararını ilk duyduğunda inanamadığını söyleyen İbrahim, “Haberi ilk duyduğumda gerçekten çok üzüldüm. Uzun zamandır zaten Filistin, İsrail tarafından işgal altında. Amerika’nın aldığı kararı kesinlikle kabul etmiyoruz. Protesto ediyoruz. Kudüs, bizim ilk kıblemiz. Oradaki kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın attığı adımları destekliyoruz. Onun gibi liderler olduğu sürece Kudüs’ü Yahudilere teslim etmeyeceğiz. Türkiye her zaman Müslümanlara kucak açıyor. Diğer ülkelerde böyle yapan bir lider yok” şeklinde konuştu.
“Erdoğan yalnız değil, arkasındayız”
Osmangazi Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam eden Afganistan vatandaşı Ahmed Khalili de, Kudüs’ün tüm Müslümanlar için önemli bir şehir olduğunu söyledi. Kudüs’ün Müslümanlara ait olduğunu aktaran Khalili, “Kudüs, Müslümanların başkentidir. Kudüs, bütün dünyadaki Müslümanların yeridir. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Allah razı olsun, her zaman Müslümanların arkasındaydı. Müslümanların arkasındaydı ve yalnız bırakmadı. Niye diğer ülkeler bize yardım etmiyor? Niye Suudi Arabistan’ın, İran’ın, diğer ülkelerin sesi çıkmıyor? Sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın sesiyle olmaz. Recep Tayyip Erdoğan’a şunu diyoruz; hiçbir zaman yalnız değil, her zaman onun arkasındayız” ifadelerini kullandı.
“Aldığı kararlar sebebiyle Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik ediyoruz”
Anadolu Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği bölümünü okuyan Yemenli Khaled Almalahi, Kudüs konusunda Türkiye’nin oynadığı rolün çok önemli olduğunu kaydetti. Filistin halkının daima yanında olduklarını dile getiren Khaled, “Biz Müslümanlar olarak, Mekke ve Medine nasıl önemli bir yerse, Kudüs de önemli bir yer. Müslümanları birleştiren bir nokta. Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümetiyle birlikte aldığı kararlar sebebiyle ve o mes'uliyeti aldığı için gerçekten onu tebrik ediyoruz” dedi.
“İsrail’in Kudüs’ü alacağına hiç inanmadım”
Osmangazi Üniversitesi’nde Mimarlık bölümünü okuyan Nijer vatandaşı Michael Cibril, Amerika Birleşik Devletleri’nin aldığı Kudüs kararının kendilerini derinden yaraladığını söyledi. Türkiye’ye, Kudüs’e verdiği destek için teşekkür eden Cibril, “İsrail’in Kudüs’ü alacağına hiç inanmadım, kabul etmedim ve asla da kabul etmeyeceğim. Allah razı olsun Recep Tayyip Erdoğan’dan. Çok önemli bir adım attılar. Bütün Müslüman ülkeleri bir araya toplayıp, Kudüs’ü, Filistin’in başkenti olarak kabul etmeleri bizim için mühim bir adımdı” şeklinde konuştu.
“Filistin’i Türkiye’den başka destekleyen yok”
Eğitim hayatına Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde devam eden Filistin vatandaşı Mahmoud Baradiyyah ise Kudüs konusunda Türkiye’nin attığı adımların kendilerini rahatlattığını vurguladı. Kudüs’ten vazgeçmelerinin mümkün olmadığını dile getiren Baradiyyah, şunları kaydetti:
“Kudüs, Müslümanlar için çok kutsal bir şehir. Sadece Filistin için değil bütün Müslümanlar için önemli bir yer. Filistin’i, Türkiye’den başka destekleyen bir ülke yok. Türkiye çok önemli bir ülke. Türkler, Kudüs’e düzenli olarak gitmeye çalışıyorlar. Orası boş kalmasın diye gidiyorlar. Allah sizden razı olsun.”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yumruklu saldırıda bulunulduğu ve silah çekildiği iddiasıyla açılan davada karar açıklandı. 
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ADD Başkanı Azmi Kerman, Diyanet İşleri Başkanının 9 Kasım'da Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmesine sert tepki gösterdi. "Başkan derhal özür dilemeli ve istifa etmeli" dedi.
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen alpu'ya yapıulması planlanan termik santral ile ilgili önemli bir iddiada bulundu. Santralin ihaleye çıkılmadan Çinlilere yaptırılacağı yönünde haberler olduğunu belirtti.
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
Eskişehir'de, bir kadına tecavüz edildiği gerekçesiyle işlenen cinayet davasında 4 sanığın yargılanmasına başlandı. 
 CUMHURBAŞKANINA  HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
Eskişehir'de, sosyal paylaşım hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen kişi tutuklandı.
KAÇAK İÇKİ BASKINI
KAÇAK İÇKİ BASKINI
Eskişehir'de, 122 litre kaçak içki ele geçirildi.  
PALMİYELER KALDIRILIYOR
PALMİYELER KALDIRILIYOR
Eskişehir'de, yaz mevsiminde kentin caddelerini ve parklarını süsleyen palmiye ağaçları ile zakkumlar, havaların soğumasıyla toplanarak bakım için seralara götürüldü.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda 1 şüpheli gözaltına alındı.
DRİFT YAPTI CEZAYI YEDİ
DRİFT YAPTI CEZAYI YEDİ
Eskişehir'de, alkollü kullandığı aracıyla drift yaptığı belirlenen sürücüye toplam 9 bin 521 lira ceza uygulandı.