KUDÜS TEŞEKKÜRÜ!

18 Aralık 2017 11:54
KUDÜS TEŞEKKÜRÜ!

Türkiye'de eğitim hayatına devam eden yabancı öğrenciler, Kudüs için attığı adımlardan dolayı Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiler.


Üniversite eğitimi için uzun yıllardır Eskişehir’de olan yabancı öğrenciler, Kudüs konusunda Türkiye’nin attığı adımları gururla takip ettiklerini dile getirdiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İslam dünyası için örnek bir lider olduğunu vurgulayan öğrenciler, Türkiye’nin daima arkasında olduklarını ifade ettiler.
Anadolu Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği bölümünü okuyan Çad vatandaşı Saleh Ahmat İbrahim, Türkiye’nin tüm Müslüman ülkelere rehberlik ettiğini belirtti. Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs kararını ilk duyduğunda inanamadığını söyleyen İbrahim, “Haberi ilk duyduğumda gerçekten çok üzüldüm. Uzun zamandır zaten Filistin, İsrail tarafından işgal altında. Amerika’nın aldığı kararı kesinlikle kabul etmiyoruz. Protesto ediyoruz. Kudüs, bizim ilk kıblemiz. Oradaki kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın attığı adımları destekliyoruz. Onun gibi liderler olduğu sürece Kudüs’ü Yahudilere teslim etmeyeceğiz. Türkiye her zaman Müslümanlara kucak açıyor. Diğer ülkelerde böyle yapan bir lider yok” şeklinde konuştu.
“Erdoğan yalnız değil, arkasındayız”
Osmangazi Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam eden Afganistan vatandaşı Ahmed Khalili de, Kudüs’ün tüm Müslümanlar için önemli bir şehir olduğunu söyledi. Kudüs’ün Müslümanlara ait olduğunu aktaran Khalili, “Kudüs, Müslümanların başkentidir. Kudüs, bütün dünyadaki Müslümanların yeridir. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Allah razı olsun, her zaman Müslümanların arkasındaydı. Müslümanların arkasındaydı ve yalnız bırakmadı. Niye diğer ülkeler bize yardım etmiyor? Niye Suudi Arabistan’ın, İran’ın, diğer ülkelerin sesi çıkmıyor? Sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın sesiyle olmaz. Recep Tayyip Erdoğan’a şunu diyoruz; hiçbir zaman yalnız değil, her zaman onun arkasındayız” ifadelerini kullandı.
“Aldığı kararlar sebebiyle Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik ediyoruz”
Anadolu Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği bölümünü okuyan Yemenli Khaled Almalahi, Kudüs konusunda Türkiye’nin oynadığı rolün çok önemli olduğunu kaydetti. Filistin halkının daima yanında olduklarını dile getiren Khaled, “Biz Müslümanlar olarak, Mekke ve Medine nasıl önemli bir yerse, Kudüs de önemli bir yer. Müslümanları birleştiren bir nokta. Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümetiyle birlikte aldığı kararlar sebebiyle ve o mes'uliyeti aldığı için gerçekten onu tebrik ediyoruz” dedi.
“İsrail’in Kudüs’ü alacağına hiç inanmadım”
Osmangazi Üniversitesi’nde Mimarlık bölümünü okuyan Nijer vatandaşı Michael Cibril, Amerika Birleşik Devletleri’nin aldığı Kudüs kararının kendilerini derinden yaraladığını söyledi. Türkiye’ye, Kudüs’e verdiği destek için teşekkür eden Cibril, “İsrail’in Kudüs’ü alacağına hiç inanmadım, kabul etmedim ve asla da kabul etmeyeceğim. Allah razı olsun Recep Tayyip Erdoğan’dan. Çok önemli bir adım attılar. Bütün Müslüman ülkeleri bir araya toplayıp, Kudüs’ü, Filistin’in başkenti olarak kabul etmeleri bizim için mühim bir adımdı” şeklinde konuştu.
“Filistin’i Türkiye’den başka destekleyen yok”
Eğitim hayatına Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde devam eden Filistin vatandaşı Mahmoud Baradiyyah ise Kudüs konusunda Türkiye’nin attığı adımların kendilerini rahatlattığını vurguladı. Kudüs’ten vazgeçmelerinin mümkün olmadığını dile getiren Baradiyyah, şunları kaydetti:
“Kudüs, Müslümanlar için çok kutsal bir şehir. Sadece Filistin için değil bütün Müslümanlar için önemli bir yer. Filistin’i, Türkiye’den başka destekleyen bir ülke yok. Türkiye çok önemli bir ülke. Türkler, Kudüs’e düzenli olarak gitmeye çalışıyorlar. Orası boş kalmasın diye gidiyorlar. Allah sizden razı olsun.”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

O YOL ULAŞIMA KAPANDI
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Eskişehir-Bozüyük karayolunun Bozüyük istikameti ulaşıma kapandı.
ÜNİVERSİTEDE KARTOPU SAVAŞI
ÜNİVERSİTEDE KARTOPU SAVAŞI
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, öğrencilerle kartopu oynadı. 
ESKİŞEHİR'DE FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
ESKİŞEHİR'DE FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
Eskişehir’de etkili olan kar yağışı nedeniyle bir aracın üzerine ağaç devrildi. Olay sırasında araç içinde kimsenin olmaması sebebi ile kaza maddi hasarla atlatıldı. 
ESKİŞEHİR'DE OKULLAR TATİL
ESKİŞEHİR'DE OKULLAR TATİL
Kar yağışı dolayısıyla yarın okullar tatil.
SAKALLI'DAN CHP'YE ZİYARET
SAKALLI'DAN CHP'YE ZİYARET
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhan Sakallı, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar’ı makamında ziyaret etti.
ESKİ BİNA KAYGI YARATIYOR
ESKİ BİNA KAYGI YARATIYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’yi ziyaret etti. Süllü, Deliklitaş Mahallesi’nde atıl olarak duran Verem Savaş Dispanseri’nin eski hizmet binasının güvenlik açısından kaygı yarattığını belirtti.
ODUNPAZARI BİRLİKTE GÜZEL
ODUNPAZARI BİRLİKTE GÜZEL
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir’de yaşayan Bayburtlular ile buluştu. Odunpazarı’nda bulunan Eskişehir Bayburtlular Derneğini ziyaret eden Kurt, Bayburtlular ile 31 Martta yapılacak yerel seçimlere kadar birçok konuda sohbet etti.
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir’de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti. 
SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Eskişehir'in bir çok sorununun olduğunu ve bu sorunların çözülemeyecek sorunlar olmadığını söyledi.