KÜÇÜK MUCİDE BÜYÜK ÖVGÜ

30 Ağustos 2018 20:19
KÜÇÜK MUCİDE BÜYÜK ÖVGÜ

Labirentli yapılarda yolunu bulabilen robot yaparak gündeme oturan Mira Küçük Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti. Mira ziyarette Büyükerşen’e kendi icatı olan radyoyu hediye etti.


Eskişehir'de yaşayan 10 yaşındaki Mira Küçük, yazılımını ve montajını kendisine ait olan, herhangi bir labirent yapıda yolunu bulabilen robot yaparak gündeme gelmişti. Mira Küçük Eskişehir büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz büyüğkerşen’i ziyaret etti. Ziyaret sonrasında Mira’nın ziyaretini sosyal medya hesabından duyuran Yılmaz Büyükerşen, “Labirent yapıyı çözüp ilerleyebilen robot yapan 10 yaşındaki minik hemşehrimiz Mira Küçük'e ve ailesine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim. Bana kendi yaptığı cep radyosunu da hediye eden Mira kızımızın ileride daha büyük işlere imza atacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Simyager

31 Ağustos 2018 15:31
"Ey karinca toplulugu, kendi yuvalariniza girin, Süleyman ve ordulari farkinda olmadan sizi kirip gecmesin" (Neml Suresi, 18) Gelelim bu güne amerikada karinca robot yapildi haberiniz yok!

GECECi

30 Ağustos 2018 20:38
Bu cocuk ilerde daha iyi robotlar yapabilir bilim insani olabilir neden olmasin? Bence ailesi egitimine özen göstermeli imam hatipe gönderin kendini gelistirsin namaz kilan robotumuz eksik!!!
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.