KÖYLÜNÜN TERMİK İSYANI

26 Haziran 2019 09:23
KÖYLÜNÜN TERMİK İSYANI

Alpu'ya bağlı Bahçeçik Köyü sakinleri Alpu Ovası’na kurulmak istenen termik santral ihalesi öncesinde hükümete çağrıda bulundu. Köy sakinleri çevre cinyeti işlendiğini belirterek hep bir ağızdan, "Termik santral istemiyoruz" diye haykırdı.

Kaygı duymaktayız

Bahçecik Köyü sakinleri adına açıklamayı yapan Zatiye İnan alınan yargı kararlarına rağmen bölgede yerel seçimlerden sonra başlatılan ve içeriği bilinmeyen sondaj çalışmalarıyla ilgili olarak büyük kaygı duyduklarını ifade ederek, “Eskişehir halkının bilgisi dışında, insafsızca ve acımadan verimli ovamızın kalbine girilmekte, tarım topraklarımız pervasızca delik deşik edilmektedir. Bölge adeta köstebek yuvasına dönmüştür. Toprak yüzlerce metre delinerek gelecekte onarılması imkansız bir çevre cinayeti işlenmektedir” ifadelerini kullandı.

Verilen sözler tutulsun

İnan yapılması planlanan kömürlü termik santral ile ilgili verilen sözlerin tutulmasını ve ihalenin bir an önce iptal edilmesini isteyerek, şunları kaydetti: “ Seçim öncesi bizzat Sayın Cumhurbaşkanı, verimli Alpu Ovası’nın koruma altına alındığını beyan etmişken, bütün bu gelişmeler ne anlama gelmektedir? AKP milletvekilinin termik santral ile ilgili bir soruya karşılık ifade etti ‘bu iş bitti’ sözünün arkasında durmasını ve konunun takipçisi olmasını bekliyoruz.”


Haber: Melek Ekiz

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Esliyim

26 Haziran 2019 15:50
Şakın izin vermeyin çünkü sadece Alpuya değil bütün çevreye zararı olacak ve kanser hastalıklarına yol açmış olacaksınız

ismet

27 Haziran 2019 11:29
Maalesef yalan söylüyorlar.İhale süreci devam ediyor.Bu santrali yaptırmamalıyız.

goll

27 Haziran 2019 11:40
milletin efendisini korkutmayın yörenin makus talihi yenilecek binler ce insan ekmek sahibi olacak hizmet akacak porsuğun kokusundan sineğinden kaçanlar geri gelecek vizyonsuzlara aldanmayın

Yalancilar.

26 Haziran 2019 21:24
Sonra niye akpye oy verelim Bu ovasa akpye ou veren eller kırılsın.

evden eve nakliyat apps.beinsports.com/wc2018/en/index.html çeviri