KÖYLÜLER İSYAN ETTİ

Son Güncelleme : 18 Eylül 2018 16:09
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ

Mahmudiye'nin Doğanca Köyü'nde vakıf arazisi olan meranın bir şirkete kiralanmasına köylüler tepki gösterdi. Mera alanında kazı yapmaya gelen ekipler çalışmalarını jandarma eşliğinde yaptı.

Doğanca köyünde köylülerin hayvanlarını otlatmak için kullandığı mera Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından bir şirkete kiralandı. Köy halkı ise kendilerine danışılmadığını belirterek, "Biz meramızı geri istiyoruz" şeklinde tepkilerini dile getirdi. Köy muhtarı Hüseyin Çepiş, "Burası için bir görüşmemiz oldu. Bu alanı para karşılığı kiralamışlar. Buranın toprağını kazıyıp kullancaklar. Ama herşey para değil. Bizim meramız elimizden gitti. Biz burada hayvanlarımızı otlatıyoruz. Köyde 3 bine yakın küçükbaş hayvan, 250-300 arası büyükbaş hayvanımız var" dedi. Konuyla ilgili defalarca yetkililere sorunu anlattıklarını belirten Çepiş, "Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Bizim meramızı almayın. Geri verin. Burada kazı yapıldıktan sonra bu topraklar bir daha kendine gelmez. Bu kez kazı yapmaya jandarmayla geldiler. Bu bizim gücümüze gitti" diye konuştu.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KiMYAGER

19 Eylül 2018 01:42
Önce usul usul mera daralacak hayvancilik bitecek yokluk baslayacak gencler civar ilcelere ekmek aramaya gidecek evlenemeyecek oralarda perisan olacaklar et yemek lüx olacak mera bittiginde hayat biter. Merasi gasp edilen köylere bakin anlarsiniz.(örnek; Tepebasi Kozkayi Mahallesi)

Halil Toksöz

19 Eylül 2018 01:26
Ondan sonrada hayvancılık öldü acba neden diye düşün???

Seçimlerde koyduk diyenlere az bile

19 Eylül 2018 12:03
Akepe ye oy verirken hiç düşünmediniz dimi ülkenin hangi varlıklarının satıldığı ile ilgilenmediniz babane dediniz ama sıra size gelince cıyaaakk. Gidin hakkınızı arayın şimdi tabi adalet ve hak bulabilirseniz!!!

...........

19 Eylül 2018 11:00
Hayvancılık yapan köylü mü kalmış? Bugün Afganlar, Iraklılar geri dönse hayvanlar açlıktan ölecek. Hayvancılık yapan her köylü bir yada iki tane yabancı çalıştırıyor.

Eses

26 Eylül 2018 00:46
Bu durumda muhalefetten bir şey beklemeyin. %80 iktidara oy vermişsiniz. Demekki sorunlarınızın da iktidar tarafından çözüleceğine inanıyorsunuz. (90 seçmenden 70 oy)

vtnds

19 Eylül 2018 08:58
bu köylüler ne zaman şükredecek merakla bekleniyor.

mustafa

19 Eylül 2018 08:58
Hayırdır meraları 5 para vermeden kullanıyordunuz şimdiye kadar. Şirket para ödeyerek kiraladıysa kullansın. Gidin başka yerde otlatın hayvanınızı. İyi iş devletin merasını bedavaya kullan birde isyan et.
SİVRİHİSAR DOĞALGAZA KAVUŞTU
SİVRİHİSAR DOĞALGAZA KAVUŞTU
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü Esgaz Sivrihisar bürosunda 1.Etap abonelik kayıtlarında konuştu.
AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
CHP Mihalgazi İlçe Örgütü Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Kurt “Aydınlık ve hukuk üstünlüğünün olduğu bir Türkiye için çalışacağız” dedi.
KAMPANYA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR
KAMPANYA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR
 Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi, topladıkları mavi kapaklardan tekerlekli sandalye almaya devam ediyor. Son olarak yeni bir akülü sandalye alan dernek, böylece 130 manuel, 6 akülü sandalye almış oldu. 
ŞEHİR HASTANESİ AÇILIYOR
ŞEHİR HASTANESİ AÇILIYOR
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Uğur Bilge Eskişehir Şehir Hastanesi’nin 30 Ekim 2018 tarihinde açılıp hizmete gireceğini belirtti.
PROJE İPTAL EDİLMELİ
PROJE İPTAL EDİLMELİ
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Alpu Kömürlü Termik Santrali ile ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda gündem dışı konuştu.
AKŞENER'DEN ESKİŞEHİR'E ONAY
AKŞENER'DEN ESKİŞEHİR'E ONAY
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Eskişehir İl Yönetim Kurulu listesini onayladı .
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski öğretmen tutuklandı.
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
Kristal İş Şube Başkanı Erdal Akyazı, sahte enflasyon rakamlarına karşı gerçek enflasyonu göstermek istediğini belirterek alışverişe çıktı. Alışverişi 102 lira tutan Akyazı “Aldığım ürünler 2 kişiye 2 gün zor yeter” dedi.
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim, öncelikli amaçlarının Eskişehir'i animasyon merkezi yapmak olduğunu belirtti.