Köroğlu Ocakbaşı Et Lokantası

05 Ağustos 2018 06:00
Köroğlu Ocakbaşı Et Lokantası

Gastro yolculuğumuzda bu haftaki lezzet durağımız “Köroğlu Ocakbaşı” Gastro gezginler olarak mekana adımımızı atar atmaz önce muhteşem kebap kokuları bizi etkisi altına aldı. Samimi karşılamaları ile işletmeci Mert Bey ve ekibi eşliğinde “Köroğlu Ocakbaşı” na ziyaretimizi yaptık.

SÖYLEŞİ: FERİT OKTAŞ

Öğlen 12:00’de günü karşılayan Köroğlu Ocakbaşı, Adana kebap, adana dürüm, kuzu şiş, kuzu şiş dürüm, ciğer, beyti, patlıcan kebap, köfte çeşitlerinin yanı sıra beyaz et tercih edenleri de ayrıca düşünerek menülerinde tavuk pirzola, tavuk şiş, tavuk kanat eklemeyi de ihmal etmemiş. Akşam özellikle iş çıkışı saatlerinde yoğunluğu artan işletme gece 00:00’ a kadar kebap severler için hizmet etmektedir.

KÖROĞLU OCAKBAŞI

Esnaf anne ve babadan gelen aşina kültür… Henüz 31 yaşında olan genç işletmeci Mert Köroğlu’ nun 15 yaşında başladığı çalışma hayatından, bugüne uzanan hikayesini kendisinden dinledik. Mert Bey, turizm ve otelcilik bölümünü lisede seçtiğinden beri kendisini oteller, restoranlar arasında çalışırken bulmuş. Azimli ve bir o kadar da kararlı olan bu genç girişimci, henüz 24 yaşında kendi işletmesini açarak sektöre girişini yapar. Üniversite yıllarında Eskişehir’de olan Mert Bey, burada Adana kebap açığı olduğunu düşünür ve girişimciliğini bu alanda başlatma kararı alır. Adana’daki işletmecilik geçmişini ve edindiği tüm tecrübelerini de yanına alıp annesi ve teyzesi ile birlikte 1,5 sene önce Eskişehir’de birbirinden lezzetli bu kebapların yapıldığı Köroğlu Ocakbaşı’ nın açılışını yapar. Yetenekli usta ellerden ortaya çıkan enfes kebaplar, dinamik ekip ruhu ve güler yüzlü işletmecisi ile Köroğlu Ocakbaşı her geçen gün müdavimi olan müşteri sayısını arttırarak yoluna devam etmektedir.

GEZGİNİN YORUMU

Kuzu-dana karışımı zırh etten, Hatay Samandağı’ ndan özel olarak getirtilen baharatlardan ve kebabın olmazsa olmazı iç yağdan elde edilen karışımla ortaya damaklarda lezzet şöleni yaşatan Adana Kebap ile tadımımızı yaparak başlıyoruz. Adana usulüne göre hazırlanmış her biri birbirinden lezzetli kebaplar, köfteler ve şiş etleri yemezsek sanki hepsine haksızlık etmiş oluruz diye düşündürtüyor bu enfes tatlar.. Meşe odununda ağır ağır pişen bu damak çatlatan lezzetler içerisinden Adana kebabın tadını ayrıca çok beğendik. Hatay’dan gelen özel zeytinyağları ile hazırlanan, hangi et çeşidini servis ederlerse etsinler hepsi ile ikram ettikleri mezelerin her birinin tadı ayrı güzel. Bu enfes kebapları tatmak için yolunuzun mutlaka buraya düşmesini şiddetle öneririz.

FİYATLARI NASIL

 • Adana dürüm 15 TL

 • Adana kebap servis 21 TL

 • Patlıcan kebap servis 23 TL

 • Kuzu şiş servis 25 TL

 • Kuzu şiş dürüm 17 TL

 • Kuzu ciğer servis 21 TL

 • Kuzu ciğer dürüm 16 TL

 • Beyti servis 25 TL

 • Izgara köfte 18 TL

 • Izgara köfte dürüm 10 TL

 • Tavuk pirzola servis 16 TL

 • Tavuk şiş servis 16 TL

 • Tavuk şiş dürüm 9 TL

 • Tavuk kanat servis 16 TL

NASIL GİDİLİR?

Hat boyu 1 caddesi Eskibağlar Tepebaşı/ESKİŞEHİR

Tel : 0222 290 2 23

Çalışma saatleri : 12:00-24:00

Yakın yerlere paket servisi mevcut.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

aras

05 Ağustos 2018 10:27
aşırı pahalı, gitmeye değmez
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
Eskişehir’de bir evin kömürlük bölümünde çıkan yangında eşyalar kullanılmaz hale geldi. 
ESKİŞEHİR'DE FIRINDA PATLAMA
ESKİŞEHİR'DE FIRINDA PATLAMA
Eskişehir'de bir ekmek fırınında tüpten sızan gaz sonucu meydana gelen patlamada 1 kişi yaralandı. 
 SÜPER KAHRAMANLAR ESKİŞEHİR'DE
SÜPER KAHRAMANLAR ESKİŞEHİR'DE
Eskişehir Bisiklet Derneği (Vel ESBİD) tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Eskişehir Bisiklet Buluşmaları, "Süper kahramanlar haydi pedallamaya" adlı etkinlikle başladı.
ARA GÜLER'İ KAYBETTİK
ARA GÜLER'İ KAYBETTİK
Usta fotoğraf sanatçısı Ara Güler, tedavi gördüğü hastanede 90 yaşında hayatını kaybetti. Güler, cumartesi günü son yolculuğuna uğurlanacak.
SİVRİHİSAR DOĞALGAZA KAVUŞTU
SİVRİHİSAR DOĞALGAZA KAVUŞTU
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü Esgaz Sivrihisar bürosunda 1.Etap abonelik kayıtlarında konuştu.
AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
CHP Mihalgazi İlçe Örgütü Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Kurt “Aydınlık ve hukuk üstünlüğünün olduğu bir Türkiye için çalışacağız” dedi.
KAMPANYA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR
KAMPANYA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR
 Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi, topladıkları mavi kapaklardan tekerlekli sandalye almaya devam ediyor. Son olarak yeni bir akülü sandalye alan dernek, böylece 130 manuel, 6 akülü sandalye almış oldu. 
ŞEHİR HASTANESİ AÇILIYOR
ŞEHİR HASTANESİ AÇILIYOR
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Uğur Bilge Eskişehir Şehir Hastanesi’nin 30 Ekim 2018 tarihinde açılıp hizmete gireceğini belirtti.
PROJE İPTAL EDİLMELİ
PROJE İPTAL EDİLMELİ
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Alpu Kömürlü Termik Santrali ile ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda gündem dışı konuştu.