KORKUNÇ İDDİA

16 Ekim 2018 22:00
KORKUNÇ İDDİA

Amerikan CNN Internatıonal televizyon kanalı 14 gündür haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında yeni bir iddia daha ortaya koydu. Kanalın ismini açıklamadığı kaynaklara dayandırdığı haberde Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürüldükten sonra cesedinin parçalara ayrıldığının anlaşıldığı belirtildi.

Kanal, ismini açıklamadığı bir kaynağa dayandırdığı haberde, Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürüldükten sonra cesedinin parçalara ayrıldığını yazdıCemal Kaşıkçı, 2 Ekim'de boşanma belgelerini almak için Suudi Konsolosluğu'na girmiş ancak bir daha haber alınamamıştı.

CNN daha önceki haberindeyse kaşıkçı hakkında yine çarpıcı bir iddiayla gündeme gelmişti.

O haberde "Suudi Arabistan'ın Kaşıkçı'nın öldüğünü kabul eden bir rapor hazırladığı" öne sürülmüştü. Raporda Kaşıkçı'nın sorguda yanlışlıkla öldüğünün yazıldığı ifade edildi. Ayrıca operasyonun Riyad'ın izni olmadan gerçekleştirildiği ve olaya dahil olanların sorumlu tutulacağının yer alacağı belirtildi. Raporun hala hazırlık aşamasında olduğuna ve bu yüzden içerisinde değişiklik olabileceğine dikkat çekildi

Raporda operasyonun Riyad'ın izni olmadan gerçekleştirildiği ve olaya dahil olanların sorumlu tutulacağının yer alacağı bildirildi.

ABD Başkanı Donald Trump, haberi "Şimdilik bir söylentiden ibaret" sözleriyle değerlendirmişti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle