KORKUNÇ İDDİA

16 Ekim 2018 22:00
KORKUNÇ İDDİA

Amerikan CNN Internatıonal televizyon kanalı 14 gündür haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında yeni bir iddia daha ortaya koydu. Kanalın ismini açıklamadığı kaynaklara dayandırdığı haberde Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürüldükten sonra cesedinin parçalara ayrıldığının anlaşıldığı belirtildi.

Kanal, ismini açıklamadığı bir kaynağa dayandırdığı haberde, Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürüldükten sonra cesedinin parçalara ayrıldığını yazdıCemal Kaşıkçı, 2 Ekim'de boşanma belgelerini almak için Suudi Konsolosluğu'na girmiş ancak bir daha haber alınamamıştı.

CNN daha önceki haberindeyse kaşıkçı hakkında yine çarpıcı bir iddiayla gündeme gelmişti.

O haberde "Suudi Arabistan'ın Kaşıkçı'nın öldüğünü kabul eden bir rapor hazırladığı" öne sürülmüştü. Raporda Kaşıkçı'nın sorguda yanlışlıkla öldüğünün yazıldığı ifade edildi. Ayrıca operasyonun Riyad'ın izni olmadan gerçekleştirildiği ve olaya dahil olanların sorumlu tutulacağının yer alacağı belirtildi. Raporun hala hazırlık aşamasında olduğuna ve bu yüzden içerisinde değişiklik olabileceğine dikkat çekildi

Raporda operasyonun Riyad'ın izni olmadan gerçekleştirildiği ve olaya dahil olanların sorumlu tutulacağının yer alacağı bildirildi.

ABD Başkanı Donald Trump, haberi "Şimdilik bir söylentiden ibaret" sözleriyle değerlendirmişti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ ADLİYE'DE
HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ ADLİYE'DE
Eskişehir’de otodan hırsızlık yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan 4 şüpheli adliyeye sevk edildi. 
FETÖ SANIKLARINA CEZA YAĞDI
FETÖ SANIKLARINA CEZA YAĞDI
Eskişehir'de gerçekleşen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonu sonrasında haklarında dava açılan ve çoğu asker olan 67 sanıktan 56'sına 2 yıl ile 10 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi. 
DRİFT PAHALIYA PATLADI
DRİFT PAHALIYA PATLADI
Eskişehir'de, alkollü olarak direksiyon başına geçen ve drift yaptığı belirlenen sürücüye toplam 8 bin 735 lira ceza kesildi. 
ESKİŞEHİR'E KAR GELİYOR
ESKİŞEHİR'E KAR GELİYOR
Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Eskişehir'de karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.
MUTFAKTA YANGIN VAR
MUTFAKTA YANGIN VAR
CHP İl Başkanı Rabia Akman Hükümetin ‘enflasyonla mücadele programı’nın ise yaramadığını belirterek “Mutfakta yangın var” dedi.
HAYALLERİ GERÇEK OLDU
HAYALLERİ GERÇEK OLDU
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, polis olma hayali ile yaşayan engelli öğrencilerin okuluna giderek 'Polislik' mesleğini anlattı.
KADRİYE KARACA  TOPRAĞA VERİLDİ
KADRİYE KARACA TOPRAĞA VERİLDİ
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca'nın, annesi Kadriye Karaca, son yolculuğuna uğurlandı.
SAĞLIK ELÇİLERİ ESKİŞEHİR'DE
SAĞLIK ELÇİLERİ ESKİŞEHİR'DE
Ekranların sevilen yüzü Saba Tümer, Eskişehir’de katıldığı bir etkinlikte ‘Kahkaha Kulübü’ için adımlar attığını söyledi. 
KURT VE ATAÇ RESMEN AÇIKLANDI