KÖPEKLER YARIŞACAK

04 Haziran 2017 15:59
KÖPEKLER YARIŞACAK

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonunca düzenlenen "6. Eskişehir Ulusal Irk Standartları Yarışması'' ve ''5. Türkiye Yerli Irklar Yarışması"nda 37 farklı ırktan yaklaşık 250 köpek, kendi kategorilerinde değerlendirilecek.

250 köpek katılıyor

Federasyon Başkanı Ümit Özkanal, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Meşelik Yerleşkesi'ndeki etkinlikte yaptığı açıklamada, yarışmaya Türkiye'nin çeşitli kentlerinden yerli ve yabancı 37 ırktan yaklaşık 250 köpeğin katıldığını söyledi. Yarışmayı gelenek haline getirdiklerini belirten Özkanal, "Her köpek ırk özelliklerine göre değerlendirilecek. 'İyi', 'çok iyi' ve 'mükemmel' unvanı verilecek. Daha sonra ise yarışmanın en iyileri belli olacak" dedi.

Türk hakemler çoğunlukta

Özkanal, "Türk hakemlerin çoğunlukta olduğu yarışmada Ozan Belkıs, Adnan Üke, Fatih Çokcan, Pars Kibarer, Evren Morateş, İlker Örkmez ve Bosna Hersek'ten gelen Zoran Kos ile jüri üyeliği yapıyoruz. Avrupa standartlarında bir yarışma oluyor" diye konuştu. Gün boyu sürecek etkinlikte, dereceye giren köpeklerin sahiplerine çeşitli hediyeler verilecek.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

okur

05 Haziran 2017 14:13
köpeğin iyisi, çok iyisi, mükemmeli olmaz!! çok ayıp çokk!!

can korumacı

05 Haziran 2017 14:10
Bu yarışa en başından karşıyım düzenleyen kişi "AVCI" onun yaptığı işten ne hayır gelir ki? ayrıca köpek ırkı olayına da karşıyım..köpek köpektir ırkmış, cinsmiş diye diye sokaklar kırlar dağlar bayırlar o zavallı canlarla doldu..çoğunun halide perişanlık..

ali

05 Haziran 2017 15:44
oğlum var otuzbeş yaşında. iki üniversite bitirdi aklı başında. vatandaş ekmek telaşında. ne işim var benim it dalaşında.

memo

04 Haziran 2017 16:35
yarışdırakcak başkaşey bulamadınızmı boş işlerle uğraşıyonuz
NURCAN ÖZKAN'A SON GÖREV
NURCAN ÖZKAN'A SON GÖREV
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay'ın annesi Nurcan Özkan son yolculuğuna uğurlandı.
HOŞ GELDİN ELİF BEBEK
HOŞ GELDİN ELİF BEBEK
Doğan Haber Ajansı muhabiri Kemal Atlan baba oldu. Özel bir hastanede gerçekleşen doğum sonrası Kemal ve Meral çiftinin kız bebekleri dünyaya geldi. Bebeğe Elif ismi verildi.
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN YÜRÜDÜLER
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN YÜRÜDÜLER
Eskişehir Ticaret Odası (ETO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren AB Bilgi Merkezi, Avrupa Birliği İklim Eylem Haftası münasebetiyle küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek adına 22 Ekim Pazar günü doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.
ERTUĞRULGAZİ'DE SORUNLARI DİNLEDİ
ERTUĞRULGAZİ'DE SORUNLARI DİNLEDİ
Vali Özdemir Çakacak, Ertuğrulgazi Mahalle Muhtarı Nurettin Köroğlu’nu ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
BÜYÜKERŞEN’E DİYOJEN HEYKELİ
BÜYÜKERŞEN’E DİYOJEN HEYKELİ
Sinop Kültür Sanat Turizm Geliştirme Derneği Başkanı Emre Yıldız, Sinop Üniversitesi öğrencileri ile Başkan Büyükerşen’i ziyaret ederek, Başkan’a ünlü filozof Diyojen’in heykelini hediye ettiler.
PTT'DE HEDİYE SÜRPRİZİ
PTT'DE HEDİYE SÜRPRİZİ
Eskişehir'de, PTT'nin 177. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Eskişehir İki Eylül Merkez PTT binasında gerçekleşen törende, 177'nci müşteriye çeşitli hediyeler verildi.
KIRSALDA ASFALT ÇALIŞMASI
KIRSALDA ASFALT ÇALIŞMASI
Büyükşehir Belediyesi, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Asfalt Emülsiyon Plentinde ürettiği emülsiyon asfalt (su bazlı asfalt) ile ilçe kırsalı mahalle yollarında asfalt sathi kaplama yapımına devam ediyor.
HAMİLE EŞİNİ BIÇAKLADI!
HAMİLE EŞİNİ BIÇAKLADI!
Eskişehir'de boşanmak istediği eşi tarafından bıçaklanan 6 haftalık hamile kadın ağır yaralandı.
SOMALİ İÇİN DUA ETTİLER
SOMALİ İÇİN DUA ETTİLER
Somali'nin başkenti Mogadişu'da 14 Ekim’de bomba yüklü kamyon ile düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler için Eskişehir'de okuyan misafir öğrenciler tarafından hatim duası okundu.