KÖPEKLER YARIŞACAK

04 Haziran 2017 15:59
KÖPEKLER YARIŞACAK

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonunca düzenlenen "6. Eskişehir Ulusal Irk Standartları Yarışması'' ve ''5. Türkiye Yerli Irklar Yarışması"nda 37 farklı ırktan yaklaşık 250 köpek, kendi kategorilerinde değerlendirilecek.

250 köpek katılıyor

Federasyon Başkanı Ümit Özkanal, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Meşelik Yerleşkesi'ndeki etkinlikte yaptığı açıklamada, yarışmaya Türkiye'nin çeşitli kentlerinden yerli ve yabancı 37 ırktan yaklaşık 250 köpeğin katıldığını söyledi. Yarışmayı gelenek haline getirdiklerini belirten Özkanal, "Her köpek ırk özelliklerine göre değerlendirilecek. 'İyi', 'çok iyi' ve 'mükemmel' unvanı verilecek. Daha sonra ise yarışmanın en iyileri belli olacak" dedi.

Türk hakemler çoğunlukta

Özkanal, "Türk hakemlerin çoğunlukta olduğu yarışmada Ozan Belkıs, Adnan Üke, Fatih Çokcan, Pars Kibarer, Evren Morateş, İlker Örkmez ve Bosna Hersek'ten gelen Zoran Kos ile jüri üyeliği yapıyoruz. Avrupa standartlarında bir yarışma oluyor" diye konuştu. Gün boyu sürecek etkinlikte, dereceye giren köpeklerin sahiplerine çeşitli hediyeler verilecek.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

okur

05 Haziran 2017 14:13
köpeğin iyisi, çok iyisi, mükemmeli olmaz!! çok ayıp çokk!!

can korumacı

05 Haziran 2017 14:10
Bu yarışa en başından karşıyım düzenleyen kişi "AVCI" onun yaptığı işten ne hayır gelir ki? ayrıca köpek ırkı olayına da karşıyım..köpek köpektir ırkmış, cinsmiş diye diye sokaklar kırlar dağlar bayırlar o zavallı canlarla doldu..çoğunun halide perişanlık..

ali

05 Haziran 2017 15:44
oğlum var otuzbeş yaşında. iki üniversite bitirdi aklı başında. vatandaş ekmek telaşında. ne işim var benim it dalaşında.

memo

04 Haziran 2017 16:35
yarışdırakcak başkaşey bulamadınızmı boş işlerle uğraşıyonuz
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
Son olarak Afrin Harekatı'na katılan ve Eskişehir'e dönen Uzman Çavuş Murat Kızıldağ, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde, Yavuz Sultan Selim döneminde Bali Bey'in oğlu Kasım Bey tarafından Anadolu'da yaşayan Türkmen şeyhlerinden Şeyh Sücaeddin Veli için 16. yüzyılın başında yaptırılan, 2015'te Türk Dünyası Kültür Vakfı tarafından restore ettirilen türbe, yılda ortalama 70 bin ziyaretçiyi ağırlıyor.
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
Eskişehir’de sokağa bırakılan “Şanslı” isimli kedi, yaşadığı kaza sonucu ön patilerini kaybetti.
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
Eskişehir'de alkollü araç kullanan sürücülerin tespitine yönelik çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son bir haftada binin üzerinde araç sürücüsünü denetledi.
SAĞLIKÇILARDAN  ŞİDDET İSYANI
SAĞLIKÇILARDAN ŞİDDET İSYANI
Son zamanlarda artış gösteren sağlıkta şiddet olaylarına karşı, Eskişehirli sağlıkçılar da isyan etti. Eskişehir Devlet Hastanesi önünde bir araya gelen sağlıkçılar, “Sağlıkta şiddet son bulsun' diyerek seslerini duyurdu.
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
Erenköy Mahallesi sakinleri, Odunpazarı Belediye'sinin başlatmış olduğu yol yapım çalışmaları için vatandaştan ücret istenmesine tepki gösterdi. Vatandaşlar, “Yol değil imar istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.
KUMAR OPERASYONU
KUMAR OPERASYONU
Eskişehir'de, kumar oynanmasına yönelik bir dernek binasına yapılan operasyonda 39 kişi yakalandı.
YATAĞAN'DAN ACI HABER
YATAĞAN'DAN ACI HABER
Tepebaşı Ülkü Ocakları eski yöneticilerinden Sezgin Kılıç, Yatağan Termik Santrali’nde geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.
ÇÖZÜM YOLU DEMOKRASİ
ÇÖZÜM YOLU DEMOKRASİ
CHP Eskişehir Miletvekili Utku Çakırözer Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Genel Başkanı Yaşar Arslankaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerini Meclis’te ağırladı.

EN SON HABERLER