KÖPEKLER YARIŞACAK

04 Haziran 2017 15:59
KÖPEKLER YARIŞACAK

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonunca düzenlenen "6. Eskişehir Ulusal Irk Standartları Yarışması'' ve ''5. Türkiye Yerli Irklar Yarışması"nda 37 farklı ırktan yaklaşık 250 köpek, kendi kategorilerinde değerlendirilecek.

250 köpek katılıyor

Federasyon Başkanı Ümit Özkanal, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Meşelik Yerleşkesi'ndeki etkinlikte yaptığı açıklamada, yarışmaya Türkiye'nin çeşitli kentlerinden yerli ve yabancı 37 ırktan yaklaşık 250 köpeğin katıldığını söyledi. Yarışmayı gelenek haline getirdiklerini belirten Özkanal, "Her köpek ırk özelliklerine göre değerlendirilecek. 'İyi', 'çok iyi' ve 'mükemmel' unvanı verilecek. Daha sonra ise yarışmanın en iyileri belli olacak" dedi.

Türk hakemler çoğunlukta

Özkanal, "Türk hakemlerin çoğunlukta olduğu yarışmada Ozan Belkıs, Adnan Üke, Fatih Çokcan, Pars Kibarer, Evren Morateş, İlker Örkmez ve Bosna Hersek'ten gelen Zoran Kos ile jüri üyeliği yapıyoruz. Avrupa standartlarında bir yarışma oluyor" diye konuştu. Gün boyu sürecek etkinlikte, dereceye giren köpeklerin sahiplerine çeşitli hediyeler verilecek.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

okur

05 Haziran 2017 14:13
köpeğin iyisi, çok iyisi, mükemmeli olmaz!! çok ayıp çokk!!

can korumacı

05 Haziran 2017 14:10
Bu yarışa en başından karşıyım düzenleyen kişi "AVCI" onun yaptığı işten ne hayır gelir ki? ayrıca köpek ırkı olayına da karşıyım..köpek köpektir ırkmış, cinsmiş diye diye sokaklar kırlar dağlar bayırlar o zavallı canlarla doldu..çoğunun halide perişanlık..

ali

05 Haziran 2017 15:44
oğlum var otuzbeş yaşında. iki üniversite bitirdi aklı başında. vatandaş ekmek telaşında. ne işim var benim it dalaşında.

memo

04 Haziran 2017 16:35
yarışdırakcak başkaşey bulamadınızmı boş işlerle uğraşıyonuz
MEHMETÇİK'E ZAFER DUASI
ESKİŞEHİR'DEN F-16'LAR DİYARBAKIR'A GİTTİ
İŞTE ŞOFÖRÜN İLK İFADESİ
İŞTE ŞOFÖRÜN İLK İFADESİ
nkara'dan Bursa'ya geziye giden yolcuları taşıyan otobüsün Eskişehir'de kaza yapması sonucu 11 kişi öldü, 44 kişi yaralandı. Gözaltındaki şoför Muhsin Ö., polisteki ifadesinde ''Önüme bir karartı çıktı. Köpek sandım. Direksiyonu sağa kırdım ancak aracı toparlayamadım ve ağaca vurdum'' dedi.
BÜYÜKERŞEN TÜRKİYE'DE ÖRNEK İSİM
BÜYÜKERŞEN TÜRKİYE'DE ÖRNEK İSİM
Trakya Belediyeler Birliği’ne üye Trakya’da hizmet veren 11 belediyenin başkan ve yetkililerinden oluşan heyet Eskişehir’de hayata geçirilen başarılı şehircilik projelerini yerinde inceledi.
AÇIK KAPI PROJESİ'Nİ BAKAN BAŞLATTI
AÇIK KAPI PROJESİ'Nİ BAKAN BAŞLATTI
 Eskişehir’de ‘Açık Kapı’ projesinin açılışında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İçişleri Bakanlığımızın kendi personeli ile 117 yerli yazılım gerçekleştirdi” dedi. 
GEZİ YOLCULUĞU FACİAYLA BİTTİ
GEZİ YOLCULUĞU FACİAYLA BİTTİ
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 11 kişi hayatını kaybederken, 44 kişi de yaralandı. 
VALİ ÇAKACAK  KARNE DAĞITTI
VALİ ÇAKACAK KARNE DAĞITTI
Vali Özdemir Çakacak, Yunusemre İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek eğitim ve öğretimin birinci dönemini tamamlayan öğrencilere karneleri dağıttı. Öğrencilerin karne sevincine ortak olan Çakacak, "Yarı yıl tatilinde bol bol kitap okuyun. Hedefleriniz ve hayalleriniz büyük olsun" dedi.
TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ
TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ
Tepebaşı Belediyesi termik santral konusunda bakanlığa iletmek üzere bölgede yaşayan vatandaşların görüş ve önerilerini dinledi.
BAKAN SOYLU ESKİŞEHİR'DE
BAKAN SOYLU ESKİŞEHİR'DE
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk milletinin, dünyadaki fitnenin, zulmün ve dünyaya kaosu getirmek isteyenlerin önündeki son engel kapısı olduğunu belirterek "Dünyada bir karanlık zihniyet bu kapıyı zorlamaktadır ve bu kapı kırılırsa, zulmün önündeki son engel de kalkmış olacaktır" dedi.