KÖPEKLER YARIŞACAK

04 Haziran 2017 15:59
KÖPEKLER YARIŞACAK

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonunca düzenlenen "6. Eskişehir Ulusal Irk Standartları Yarışması'' ve ''5. Türkiye Yerli Irklar Yarışması"nda 37 farklı ırktan yaklaşık 250 köpek, kendi kategorilerinde değerlendirilecek.

250 köpek katılıyor

Federasyon Başkanı Ümit Özkanal, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Meşelik Yerleşkesi'ndeki etkinlikte yaptığı açıklamada, yarışmaya Türkiye'nin çeşitli kentlerinden yerli ve yabancı 37 ırktan yaklaşık 250 köpeğin katıldığını söyledi. Yarışmayı gelenek haline getirdiklerini belirten Özkanal, "Her köpek ırk özelliklerine göre değerlendirilecek. 'İyi', 'çok iyi' ve 'mükemmel' unvanı verilecek. Daha sonra ise yarışmanın en iyileri belli olacak" dedi.

Türk hakemler çoğunlukta

Özkanal, "Türk hakemlerin çoğunlukta olduğu yarışmada Ozan Belkıs, Adnan Üke, Fatih Çokcan, Pars Kibarer, Evren Morateş, İlker Örkmez ve Bosna Hersek'ten gelen Zoran Kos ile jüri üyeliği yapıyoruz. Avrupa standartlarında bir yarışma oluyor" diye konuştu. Gün boyu sürecek etkinlikte, dereceye giren köpeklerin sahiplerine çeşitli hediyeler verilecek.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

okur

05 Haziran 2017 14:13
köpeğin iyisi, çok iyisi, mükemmeli olmaz!! çok ayıp çokk!!

can korumacı

05 Haziran 2017 14:10
Bu yarışa en başından karşıyım düzenleyen kişi "AVCI" onun yaptığı işten ne hayır gelir ki? ayrıca köpek ırkı olayına da karşıyım..köpek köpektir ırkmış, cinsmiş diye diye sokaklar kırlar dağlar bayırlar o zavallı canlarla doldu..çoğunun halide perişanlık..

ali

05 Haziran 2017 15:44
oğlum var otuzbeş yaşında. iki üniversite bitirdi aklı başında. vatandaş ekmek telaşında. ne işim var benim it dalaşında.

memo

04 Haziran 2017 16:35
yarışdırakcak başkaşey bulamadınızmı boş işlerle uğraşıyonuz
ÖNCE TARTIŞTI SONRA BIÇAKLADI
ÖNCE TARTIŞTI SONRA BIÇAKLADI
 Eskişehir’de bir şahıs, tartıştığı kişiyi göğsünden bıçaklayarak yaraladı. 
YILMAZ HOCA'NIN  KIYMETİNİ BİLİN
YILMAZ HOCA'NIN KIYMETİNİ BİLİN
Gazeteci Özlem Gürses, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin düzenlediği etkinlikte Eskişehirli gençlerle bir araya geldi.
  OĞLUM GÖZ GÖRE GÖRE ÖLDÜ
OĞLUM GÖZ GÖRE GÖRE ÖLDÜ
Eskişehir'den Antalya'nın Manavgat ilçesine geçen yıl ailesiyle tatile gittiği beş yıldızlı otelin havuzunda boğulan 6 yaşındaki Atakan Yiğit Arı’nın ölümüyle ilgili dava görülmeye başladı. Duruşmada olay gününü gözyaşlarıyla anlatan baba Ersin Arı, havuzda bir kızın "Ayağıma bir şey takıldı" diye çığlık atmaya başlaması sonrası oğlunun cankurtaran tarafından sudan çıkarıldığını söyledi. Anne Hatice Arı da "Oğlum göz göre göre otelin ihmali yüzünden hayatını kaybetti" dedi.
ESKİ MUHTARA 25 YIL HAPİS
ESKİ MUHTARA 25 YIL HAPİS
Eskişehir'de trafik kazasının ardından tartıştığı kişiyi tabancayla öldüren sanığa 25 yıl hapis cezası verildi. 
ÇEVRE YOLUNDA AĞAÇ KATLİAMI
ÇEVRE YOLUNDA AĞAÇ KATLİAMI
Ankara yolu 8. kilometre üzerinde yapımı devam eden Şehir Hastanesi’nin bağlantı yolu yapımı bahanesiyle Karayolları tarafından onlarca ağaç kesildi.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
Eskişehir'de FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda 5 şahıs gözaltına alındı. 
KARANLIĞA IŞIK YAKTILAR
KARANLIĞA IŞIK YAKTILAR
Adalar'da toplanan kalabalık Alpu'ya yapılması planlanan termik santrali protesto etti.
SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ
SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ
Bir dizi ziyarette bulunmak ve çeşitli programlara katılmak üzere Mihalıççık ilçesine giden Vali Özdemir Çakacak, 'Vatandaşlarla Buluşma ve Muhtarlar Toplantısı'na başkanlık etti.
OLAY YERİ EĞİTİMİ ALDILAR
OLAY YERİ EĞİTİMİ ALDILAR
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda eğitim gören 65 öğrenci, 'Acil yardım kurtarma çalışmaları' eğitimi aldı.