KONTROL ALTINA ALDIK

06 Ekim 2018 10:52
KONTROL ALTINA ALDIK

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda açılış konuşmasını yaptı. Erdoğan, "Türkiye tarihinin en büyük ekonomik saldırılarına maruz kalmasına rağmen 2 ayı bulmadan durumu büyük ölçüde kontrol altına aldık. Döviz kurunun bir anda böyle bir artış göstermesini ekonomik sebeplerle izah mümkün değildir" dedi.

AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Kızılcıhamam'da yapılıyor. "Tevazu, Samimiyet, Gayret ile Önce Millet Önce Memleket" temasıyla düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapıyor. Erdoğan'ın konuşmasıözetle şöyle: "Gençlerimize özellikle seslenmek istiyorum. Sizlerden kendinizi AK Parti’nin ve ülkemizin geleceğine en iyi şekilde hazırlamanızı istiyorum. Gençlerimizin iktisattan hukuka kadar her alanda en iyileri arasına girmesi de önemlidir. 16 Nisan halk oylaması ve 24 Haziran seçimleri milletimizle aramızdaki güçlü ilişkiyi bir kez daha görmemize vesile oldu.

Türkiye tarihinin en büyük ekonomik saldırılarına maruz kalmasına rağmen 2 ayı bulmadan durumu büyük ölçüde kontrol altına aldık. Döviz kurunun bir anda böyle bir artış göstermesini ekonomik sebeplerle izah mümkün değildir. Ekonomide eksiklerimiz, sıkıntılarımız elbette var. 

Seçimlerin hemen ardından zaten kolları sıvamış, ekonomik reformlar için hazırlıklara başlamıştır. Gerçeklerle yaşananlar arasında büyük orantısızlık var ki işin altında başka şeyler aramak durumunda kalıyoruz.  Her kriz beraberinde bir çok fırsatı da getirir.

'MİLLETİMİZİ FIRSATÇILARIN İNSAFINA TERK ETMEYECEĞİZ'

Bizler ilk göreve geldiğimizde ülkemizin hali ekonomik olarak neydi hatırlayın. Ülkemizi çok kısa sürede nereye getirdiğimizi unutmayın.  Bu işin tedavi yollarını da biliyoruz. Kısa zamanda bu işi toparladık ve yolumuza devam ediyoruz. Özel sektörümüzün bu krizi fırsata çevirecek maharete sahip olduğuna inanıyorum. 2 aydan sonra yeniden bir toparlama ve yükseliş dönemine girdiğimizi görüyorum. Bazıları krizi fırsata çevirmekle fırsatçılığı birbirine karıştırıyor. Milletime sesleniyorum. Bunun adı fırsatçılıktır. Milletimizi fırsatçıların insafına terk etmeyeceğiz, bunu böyle bilsinler.  Serbest piyasa kuralları içinde buı fırsatçılarla mücadele edip kendilerine gereken yaptırımları uygulayacağız. Ekonomi reçetemizde üretim, tasarım, teknolojiyi geliştirmek, ihracat, istihdam vardır."

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Vatandaş

07 Ekim 2018 01:17
Kontrol altında oldugu için doğalgaza her ay zam geliyor herhalde. Ama bu millet hak ediyor daha çok zam gelsin.

Hilal CcC

06 Ekim 2018 13:30
Ne kontrolü esnafı dolaşın

hamdi

07 Ekim 2018 14:17
vallahami? ben neden gormuyorum ki: kor oldum herhalde, hadi ben korum diger vatandaslardami kor? en azindan ekmek fiyatlari: 6 kisilik bir aile dusunun; gunde 10 ekmek yese 13 lira; aya vurdumu 390 lira. ev kirasi 500 lira: elektrik/su/gaz/ulasim/cocuklarin okul harcligi 1000 lira da bu tutsa; ettimi sana 1890 lira. bunun daha tencere kaynatmasi/ sabah kahvaltisi/ meyvesi yok. bumu senin ekonomin? sayin tayyip erdogan? birde milletimize ahkam kesiyorsun; en az 3 cocuk haaa. komik adamsin vesselam. ama biz hakediyoruz ATASOZUMUZ / KOPEK DOVULDUGU SOKAGA KACARMIS. az bile yapiyorsun; bravo

Halil Toksöz

07 Ekim 2018 01:29
Başkan söylüyorsa çok tabii ki doğrudur. Allah başımızdan eksik etmesin.