KONGRE VAR ADAY YOK!

Son Güncelleme : 02 Ocak 2019 10:01
KONGRE VAR ADAY YOK!

Eskişehirspor'da geçen hafta çoğunluk olmadığı için ertelenen seçimli genel kurul yarın Anemon otel Eskişehir salonunda saat 10.00'da yapılacak.

YARIN NE OLACAK?..

Kulislerde eski başkanlardan Mesut Hoşcan ve Sinan Özeçoğlu'nun liste hazırlığında oldukları ileri sürüldü. Ancak resmi bir açıklamada gelmezken Aydın Begiter'de şehir yöneticileriyle görüşüp karar verecek. Aday çıkmadığı taktirde Halil Ünal'ın yeniden bir liste yapacağı da iddia ediliyor.

Eskişehirspor’da yapılacak olan kongreye saatler kala hala bir başkan adayının çıkmaması camiayı tedirgin ediyor. 
Türk futbolunun köklü kulüplerinden Eskişehirspor, tarihinin en zor günlerini geçiriyor. 2015-2016 sezonunda Süper Lig'e veda eden ve 1. Lig'de mücadele eden Siyah Kırmızılı ekip, bu sezon başında da transfer tahtasını açamamış ve lige gençlerle devam etmek zorunda kalmıştı. Takımın içinde bulunduğu sıkıntılı süreçte elini taşın altına koyan ve büyük fedakarlıklar sergileyen Teknik Direktör Fuat Çapa'nın yoğun gayretleri ile ilk devreyi 16 puanla 16'ncı sırada tamamladı. 
Kongreye sadece 37 kişi katıldı 
Transfer tahtasının açılması için yoğun mesai harcayan ve kulübün zor dönemlerinde hep yanında olan mevcut başkan Halil Ünal'da 11 Aralık'ta yaptığı toplantıda yönetim kurulu görüşmesinin ardından genel kurul kararı alabileceklerinin sinyalini vermişti. Ardından alınan karar ile Eskişehirspor, 27 Aralık tarihinde Olağanüstü Seçimli Genel Kurul toplantısına gitse de yeterli çoğunluk sağlanamadı. Köklü kulübün genel kuruluna 798 delegeden sadece 37'si gelerek camiayı derin bir üzüntüye soktu. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için yarına ertelenen genel kurul sonrasında da kulüpte sessizlik sürüyor. Aradan geçen 1 haftaya rağmen kongrede bir adayın çıkıp çıkmayacağı merakla bekleniyor. Yarın yapılacak seçimde herhangi bir aday çıkmazsa, Türk futbolunun köklü kulüplerinden Eskişehirspor kayyuma kalacak. 
Herkes kampta onlar idmanda 
Tüm bu soru işaretlerinin yanı sıra futbolculardaki belirsizlikler de sürüyor. Bir süredir paralarını alamayan ve TFF'ye başvuran oyuncular da takımın geleceğini büyük bir merakla takip ediyor. İlk devrenin sona ermesinin ardından takımların kamp programları belli olurken, Eskişehirspor'da bu konuda da bir gelişme bulunmuyor. Tamamen kongreye odaklanan Eskişehir temsilcisinde, yeni bir yönetim oluşursa takım Antalya veya Bolu'ya giderek kamp hazırlıklarını orada sürdürecek. Eğer 3 Ocak’ta da bir yönetim oluşmazsa küme düşme hattında bulunan Es-Es çalışmalarını tesislerinde tamamlayacak. 

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Gariban Vatandaş

02 Ocak 2019 10:53
fedakar rumuzlu arkadaşım, sen istersen bir aylık değil yıllık maaşını Eses ver. Elini tutanmı var.. Ama kalkıp millete akıl verme, herkes ay sonunu zor getiriyor. Zenginlerin içini, kasasısını boşalttığı Esesi kurtarmak biz garibanlaramı kaldı.. ama merak etmeyin, eğer mucizevi şekilde bu takım kurtulsun yine gelir konarlar yönetime...

Suat AVNİ

02 Ocak 2019 09:30
Tiyatro devam edecek....

mustafa

02 Ocak 2019 11:30
Ne bitirgen le felan olmaz bu iş. onlar 3 lira verip sonra geri isteyen adamlar. gayyum gelsin ak kara ortaya çıksın

..

02 Ocak 2019 13:29
Yokmu şu yok bir maaş verilsin, yok Eskişehirlilik vergisi alınsın diyen boş-beleş insanlar. Sanki Eskişehirde yaşamak bir lütuf, herkes süper rahat ve varlıklı. Neyin kafasını yaşıyor bu değişikler valla bizede söyleseler ne çektiklerini bizde biraz hayal alemine dalsak. Şu tasayı kederi bir süre de olsa unutsak.

Vatandaş

02 Ocak 2019 13:02
Klüp kasasında yenebilecek para olsa herkes birbiriyle yarışıp, kazanmak için çamur atacaktı. Para olmayınca ne ses var ne seda. Ahh PARA ah. Gözün kör olmasın. Bir an önce Kayyum ataması yapılıp, oncelikle kulübü bu hale getirenlerin tesbiti ve cezalandırılması sağlanmalı. Sonrada kulübün geleceği için mantıklı kararla devam yada tamam denilmesi.

eses

02 Ocak 2019 16:19
Eski yönetimler hesap versin...

fedakar

02 Ocak 2019 10:01
bence taraftar olarak olaya bizim el atmamız lazım,her taraftar birer maaşını klubümüze bağışlamalı hatta bi kampanya başlatılmalı bununla ilgili,ve inanıyorum ki bu kampanya tamamlandıktan sonra camia olarak çok iyi yerlere ulaşacağız.