Kongre ile Trump arasında gerilim arttı

17 Ekim 2019 09:47
Kongre ile Trump arasında gerilim arttı

ABD Kongresi ve Başkan Donald Trump arasında Suriye konusunda yaşanan gerilim tırmandı.

Trump dün Senato ve Temsilciler Meclisi liderlerini Suriye’de yaşanan son gelişmeleri görüşmek üzere Beyaz Saray’da ağırladı. Temsilciler Meclisi’nin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi, Senato’nun Demokrat azınlık lideri Chuck Schumer ve Temsilciler Meclisi Çoğunluk Lideri Steny Hoyer, Trump’ın toplantı sırasında Demokrat temsilcilere sert tepki göstermesi üzerine salonu terk etti.

Demokrat liderler Beyaz Saray önünde yaptıkları basın açıklamasında Trump’ın toplantıda Temsilciler Meclisi Başkanı’na “Üçüncü sınıf siyasetçi” dediğini, “Diyalog değil çirkin bir tartışmaya girdiğini” söyledi. Steny Hoyer, “Bugüne kadar altı başkanla çalıştım. Kongre’ye bu kadar saygı göstermeyen bir başkan görmedim” ifadelerini kullandı. Nancy Pelosi ise Trump’ın Temsilciler Meclisi’nde ezici bir çoğunlukla kabul edilen tasarı sebebiyle “sarsıldığını ve toplantıda bu nedenle tepesinin attığını” söyledi.

SURİYE TASARISI 354 OYLA GEÇTİ

TRUMP GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞTI

ABD Başkanı Trump ise olaylı toplantıya ait görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama