KOLTUKLAR DOLMUYOR

08 Ekim 2018 08:59
KOLTUKLAR DOLMUYOR

Eskişehirspor'un yeni Atatürk stadında bu sezon oynadığı 4 maçta protokol tribünü boş kaldı. Atanmışlar ve seçilmişler takıma yeteri kadar sahip çıkmıyor. Gelişmeleri taraftarlar ise endişe ile takip ediyor. Es Es devre arasında transfer tahtasını açamadığı taktirde kriz dahada büyüyecek.

SÜPER LİGDE OLSAYDIK DOLARDI

NERELERDEN NEREYE

Çok değil yaklaşık 5 yıl öncesinde süper lige yükseldiğimiz sezonda Eski Atatürk stadında, Eskişehirspor'un özellikle, Fenerbahçe, Beşiktaş. Galatasaray maçlarında yer bulmak imkansızdı. Bu maçlarda biletler maç başı açık tribün 50, kapalı tribün 100 TL'den satışa çıkmasına karşın günler öncesinden biter, bilet bulamayanların sıkıntıları ve şikayetleri il spor müdürlüğü ve Eskişehirspor kulübüne kadar ulaşırdı. Yaklaşık 15 Bin kişilik eski stadyumda yer bulmakta imkansızdı. 2013-2015 yılları arasındaki süper lig sezonlarında siyah kırmızılı takım ciddi miktarlarda seyirci hasılatı da alıyordu.

YENİ STADYUMDA DURUM

Süper lige hatalar sonucu veda edilmesiyle birlikte yeni stada taşınan umutlar geride kalan sezonlarda yeteri kadar yeşermedi. Sıkça yapılan genel kurullar, değişen teknik kadro ve futbolcular ile birlikte takım arzu ettiği başarıyı yakalayamadı. Eski stadyumda cezalı maç için 26 Bin'e yakın bilet satılmasına karşın yeni stadyumda ise kombine satışı bu sezon 10 Bine ulaşmadı. Sezonluk kombine biletleri ortalama 50 TL'den satılmasına karşın elde kalması ise dikkatlerden kaçmadı.

PROTOKOLDE ÖYLE

Süper ligde oynadığımız sezonlarda protokol tribünü dolup taşıyordu. İstanbul takımlarıyla oynanan maçlara akın eden protokol üyeleri, atanmışlar ve seçilmişlerin çoğunluğu takım alt lige inince maçlara ilgi göstermemeye başladı. Bu sezon Es Es''in yeni Atatürk stadında oynadığı, Balıkesir, Karabük, Gazişehir ve Hatayspor maçlarında şehir yöneticileri, atanmışlar ve seçilmişler yana yana oturup takıma destek vermediler. Bu dört maçın büyük bölümünde gerek VİP gerekse protokolün yer aldığı locada koltukların büyük bölümü boş kaldı. Ata sözleri çok doğru. “ DÜŞENİN DOSTU OLMUYOR.”Yorumlar (12) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mustafa

08 Ekim 2018 09:12
Biz yerimizi tüm maçlarda aldık. Bazen kale arkasında bazen maratonda ama hep stadın içindeydik. Es Es için taraftar kar kış sıcak demeden geliyor. Diğerleri de zaten gelmese de olur. Halil Başkan bile artık maçlarda gelmesin. Gerekirse bir alt lige daha düşelim. Kayyum gelsin ve suçlular cezasını çeksin. Sonra tekrar çıkarız zaten.

B.l.ntt.........

08 Ekim 2018 14:34
Ne zaman ki Sporada siyaseti bulaştırdılar, Çok sevdiğim spor karşılaşmalarını izlemekten soğudum.....Nasıl ki Kasımpaşa,Kayserispor,Rizespor,Başaksehir...Klüplerinin 1.Lige çıkmalarının tesadüf sonucu olmadığı gibi...ESKİŞEHİRSPOR'un da küme düşmesi tesadüf değil....siyasal olarak düşürülmüştür.....

essssssssssss

08 Ekim 2018 10:14
bazı taraftarlar geliyor da , taşkınlık ve vandallıktan dolayı toplanan hasılat tan veya daha yüksek takıma ceza yediriyor , buna değinen hiç kimse yok .

Yalan mı

08 Ekim 2018 18:56
EsEs düşmedi..düşürüldü. Bazı çevreler EsEs üzerinden Eskişehirliyi cezalandırmak istedi.Hala kin ve nefretleri devam ediyor..

EsEs

08 Ekim 2018 18:53
Sadece yüreğinde EsEs sevdası olanlar geliyor. Ortalam 10-15 bin kişi..

tatar

08 Ekim 2018 10:46
hayatın stresinden uzaklaştımız bir 90 dakikamız vardı onuda el birliği ile yok etmek üzere olan gözünü para hırsı bürümüş yöneticiler sizlerde sağolun

Defolun

08 Ekim 2018 21:29
Eskişehirden para kazanan geçmişte EsESs'in şampiyonluğunu çalan Cincon,8taş ve Fenerbostan formalarını cocuklarının torunlarının sırtına geçirip çarşıda ,pazarda gezenler,gezdirenler sizleri ne diyelim.Gidin İstanbula kardeşim.Burası EsEs yurdu.Zor durumdayız.canımızı acıtmayın.

demir gün

08 Ekim 2018 09:32
geçmiş yıllarda protokol nüyük takımları görmek için geliyorlardı....yani beşiktaş gibi büyük takımları.....!!! normal maçlar yine boştu....sadece seyirci görevini yapıyor ve maça geliyordu.....

Orhan ünlüer

08 Ekim 2018 19:52
Allah kahretsin yeni stat acılışında ikisefer maca araba ile tepe başına ilkinde iki saatde diğerin de bir saat kırbeş dakika insaf oysa yayan dahacabuk gelirdim. Böyle belediyemi olur. Bu şehir kurthlmalı heykeltraşcılardan

erdinç

08 Ekim 2018 17:03
bukafayla giderse daha çok bekler dolsun dıye klübü rezik rüsfa ettıler resmen taraftarı küsturduler ölen bir kere canı yanar bunlar hersene can yakıyor milletın ahını alırsan olacağı bu bırakın can cekiştırmeyı kapatın kalbimize gömelim gıtsin

serap köz

08 Ekim 2018 09:33
ya allah aşkına es es küme düşecek daha ne çırpınıyosunuz...

kara kartal

08 Ekim 2018 09:29
amatör kümeye düşünce taraftarda gelmez....