KÖK HÜCRE NAKLİ AMELİYAT DEĞİLDİR

07 Haziran 2017 16:04
KÖK HÜCRE NAKLİ  AMELİYAT DEĞİLDİR

Yalova Kan ve Kök Hücre Gönüllüleri Derneği Başkanı Sema Savaş, Eskişehir Kent Konseyi’ni ziyaret etti.

Bilinçlendirme çalışması

Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu ile görüşen Savaş, kan bağışı ve kök hücre nakli konusunda bilinçlendirici ve bilgilendirici çalışmalar yapmak üzere Kan ve Kök Hücre Gönüllüleri Derneği’ni kurduklarını anlattı.

Testler yapılamıyor

Savaş, bu konunun öneminin anlaşılması ve gönüllü bağışçı olmanın öneminin altını çizerek “Toplumumuzdaki yetersiz ya da yanlış bilgiler, kök hücre naklinin bir  ameliyat olduğu inancı, gönüllü yetersizliği, bununla birlikte; gönüllü olmak isteyen bireylerin verdiği kan örneklerinin testlerinin yapılamaması nedeniyle, nakil olması gereken hastalarımızın yaşamlarının son bulduğunu üzülerek gördük” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

OKULDA SİYASET OLMAZ
OKULDA SİYASET OLMAZ
Eğitim İş Şube Başakanı Abdülkadir Önder AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın okulları ziyaret etmesine tepki gösterdi. Önder “Okullar siyaset dışında tutulmalı” dedi.
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
Eskişehir'de, usturayla kendisini yaralayan şahıs, polis ekiplerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirilip hastaneye kaldırıldı. 
TRAMVAYIN ALTINDA KALDI
TRAMVAYIN ALTINDA KALDI
Yolun karşısına geçerken tramvayın çarpması sonucu 1 kişi yaralandı. Tramvayın altına kalan genç, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.
GÜNYÜZÜ'NDE FECİ KAZA
GÜNYÜZÜ'NDE FECİ KAZA
Günyüzü ilçesi Gümüşkonak mahallesinde meydana gelen trafik kazasında, 1'i ağır 2 kişi yaralandı. 
YOLCU OTOBÜSÜ KAZA YAPTI
YOLCU OTOBÜSÜ KAZA YAPTI
Afyonkarahisar'da bir yolcu otobüsü refüjdeki su kanalına devrilmesi sonucu 25 kişi yaralandı, 8 kişi hayatını kaybetti.
ÖNEMLİ İSİMLERİ ZİYARET  ETTİ
ÖNEMLİ İSİMLERİ ZİYARET ETTİ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ŞANSLI ÇİFT
ŞANSLI ÇİFT
Özdilek Alışveriş Merkezleri 47. Yılına özel düzenlediği araba kampanyası kapsamında 3 adet BMW 418 Gran Coupe sahiplerini buldu.
100 AFİŞLE GEÇMİŞE YOLCULUK
100 AFİŞLE GEÇMİŞE YOLCULUK
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın gerçekleştirdiği yüzlerce konserin afişleri arasından seçkin 100 afiş, sanatseverlerin belleklerini tazelemek amacıyla Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sanat Galerisi’nde sergilenecek.
GEREKSİZ ZAMMI ŞİKAYET EDECEĞİZ
GEREKSİZ ZAMMI ŞİKAYET EDECEĞİZ
Türkiye Lokantacılar Federasyonun önderliğinde ,Eskişehir'de 'Ben Bir Esnafım Benim Sesim Olur musu?' toplantısı yapıldı.