KIZILİNLER PROJESİ MECLİS GÜNDEMİNDE

24 Mayıs 2019 14:53
KIZILİNLER PROJESİ MECLİS GÜNDEMİNDE

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, verilen sözlere karşın, unutulan Kızılinler Termal Sağlık Projesi’ni Turizm Teşvik Kanunu görüşmelerinde Meclis gündemine taşıdı.

Geçtiğimiz günlerde Kızılinler’de harap ve metruk haldeki eski hamamı yerinde inceleyen Süllü, Ocak ayında Plan Bütçe Komisyonu görüşmelerinde, Turizm Bakanlığı’na yönelttiği soruya “mevzuat gereği yerel yönetimlere tahsis yapılamadığı” cevabı ile bakanlığın, Kızılinler Termal Sağlık Projesi’ni kaderine terk ettiğine dikkat çekti.

Süllü, “Hazır olan uluslar arası standartlardaki Kızılinler Termal Sağlık Projesi’ne bakanlık tarafından yatırımcı bulunamaması ve daha kolay yatırımcı bulabilecek belediyelerimize tahsis yapılamaması, ülkemiz ve Eskişehir açısından büyük kayıptır. Pek çok sağlık sorununun tedavi edilmesinde yararlanılabilen termal su kaynağının ve bölgenin özelliğini anlatarak “Bu mevzuat çıkmazı içinde projeler hazır. Ama su akıyor; biz bakıyoruz.” dedi.

Süllü, Turizm Teşvik Yasası’nda yapılan değişikliklerle sadece belli rant çevrelerinin yararlanacağı ve doğal çevreyi talan edecek tahsislere yol açmak yerine, Kızılinler Projesi gibi talandan uzak turizm projelerinin teşvik edilmesi gerektiğini dile getirerek Bakanlığa çağrıda bulundu.

Süllü, “Kızılinler’de sular boşa akmasın, hastalar sağaltıcı sularımızdan yararlansın. Tarımın bitme noktasına geldiği, dört gencimizden birinin işsiz olduğu ülkemizde, bölgede canlandırılacak turizm sektörü ile gençlerimiz iş sahibi olsun; bölge halkımız kalkınsın. Kızılinler, Eskişehir, Türkiye kazansın” diye konuştu.Yorumlar (6) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ceylan

24 Mayıs 2019 16:20
Kızılinler projesinin gerçekleşmemesinin sebebi mevcut iktidarın engellemesidir. Akıllarınca Eskişehir halkına ceza kesiyorlar da bu halk bunları yemez.

hep çene

24 Mayıs 2019 18:22
KIZILİNLER projesini iktidara inat chp yapmalıdır , chp nin de bir şeyler yapabildiğini vatandaşa kanıtlamalıdır . artık . çene ile bir yere kadar .

Doğa Sever

24 Mayıs 2019 17:57
Su akar , kimileri bakar , komşular kapar!

kızılinler

10 Ağustos 2019 09:46
Bu hamam ile ilgili olumlu bir gelişme var mı?Umarım en kısa zamanda hizmete açılır.

Eskişehirli

25 Mayıs 2019 10:03
CHP çöpleri toplasın şebeke suyunu düzenli versin verebilsin yeter biz başka bi şey beklemiyoruz.

İMKANI YOK YAPAMAZLAR

24 Mayıs 2019 18:10
- ŞU CHP ÇOK GÜLÜNÇ DURUMA DÜŞÜYOR BAZEN ,, ömründe böyle küçük bir projeyi bile yapamazlar .. ha ha hııy .... varmısınız iddaya ..

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama