KIZILİNLER İÇİN ORTAK AKIL

26 Şubat 2020 15:32
KIZILİNLER İÇİN ORTAK AKIL

Odunpazarı Belediyesi Başkanı Kazım Kurt, Kızılinler-Eşenkara Kür Merkezi Projesi ile ilgili konunun uzmanları ve bilim insanları ile bir araya geldi.

Sonuçlandırılamayan proje

Eşenkara Kür Merkezi Projesini anlatan Başkan Kurt, uzmanlar ve bilim insanlarından proje hakkındaki değerlendirme ve önerileri dinledi. Söz konusu projenin Eskişehir’de çok uzun yıllardır tartışılan, çalışmaları başlatılan ancak sonuçlandırılmayan bir proje olduğuna dikkat çeken Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı İlçesi sınırlarında bulunan Eşenkara Köyü merkez alınarak bir çalışma yapmak istediklerini vurguladı.

Termal turizm alanı

Odunpazarı Belediyesi proje kapsamında, mülkiyeti hazineye ait, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tasarrufunda olan yaklaşık 35 bin m2 büyüklüğündeki, termal kür merkezi olarak planlı bölgenin fizibilite çalışmasını yapacak. Bu fizibilite çalışmasıyla termal kür merkezi ile birlikte bölgede yer alan termal turizm alanlarının da yerli, yabancı yatırımcılara tahsisine ilişkin sürecin hızlanması amaçlanıyor.

Yorumlar (10) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Onur

27 Şubat 2020 01:36
Ortak akıl ile ancak bu tarz toplantılar yaparsınız! Gören de birşeyler yapacaklar mı acaba der ama sonuç olarak konuşmaların ötesine geçmez. Afyonkarahisar aldı başını gidiyor termal turizmde biz hamam işletmekten öteye geçemedik! Ve termal su 7-8 km mesafeden iletiliyor otellere Afyon' da. Biz de kişi başı 15-20 TL alır hamamlarda maden suyu ve çay satmak için uğraşırız ancak! Bu şehirde daha değerli termal kaynaklarımız var ama kıymetini bilen ve değerlendiren yok! Ve hep olduğu gibi girişimci yatırımcı yok şehrimizde. Devlet belediye yatırım yaparsa işletmeye talip olacak kişiler saymakla bitmez! Biz hazırı severiz. Umarım bu projeler gerçekleşir, yürekten isterim bunu.

Ortak akıl

26 Şubat 2020 21:21
Bu akıl hep ortak akıl ama sonucunu göremiyoruz. Hep bu fikirler akıllar geziniyor sadece kafalarda. Icraata dönüşen somut birşeyler gösterin bu şehre.

hiii..

26 Şubat 2020 17:33
bunların bir şey yapacağını sananlar , var mı acaba .

Volkan Parsan

26 Şubat 2020 16:18
Kazım bey, 2-3 yılda bir ısıtılan bu Kızılinler Termal İşletme konusu inanın baydı. Her sene yurt dışından gelip bakıyorum. Izgara üstü tavuk yapan piknikçiler ve bir kaç kedi köpek dışında farklı bir durum yok. Sizin bu konudaki çözümsüz ama medyatik ısrarınız nedir?

Metehan

26 Şubat 2020 16:26
Ne fizibilitesi yapılacak daha? Defalarca kez çalışma yapıldı bölgede. Yapmaya gönlünüz yok oyaların durun bakalım! Yıllar geçer gider sonuç çıkmaz sizin bu işlerden. Umarım yanılırım bu konuda.

Doğa Sever

26 Şubat 2020 17:19
Eşenkara-Kızılinler Kür Merkezi Projesi konusu ,  bu sefer GERÇEKTEN takip edilecek mi acaba? Yoksa , yine gereksiz beklentiye mi neden olacak?

hee

27 Şubat 2020 09:34
kazım kurt ah bi ele geçirse oraları güvercin köy arı köy domates köy vb ne varsa hepsini halleder hee valla evelallah yaptıkları yapacaklarının teminatıdır

Gürol Sağdıç

26 Şubat 2020 20:26
Eski sanayi çarşısı ne oldu sayın başkan kazim kurt ?

kür merkezi

27 Şubat 2020 07:31
bu proje başkanı çok zorladı. Olmuyorsa olmuyor deyin merkez mahallelere odaklanın.

Tatar cengiz

27 Şubat 2020 13:28
Kardeşim bu belediyelerle bu kadar anlayın artık . Bunlar kültür sanat festival lay lay lom dan öteye bir gıdım geçemezler . Biz kendimizi bunlara mahkum ettik . Vizyon olmayınca olmazzzzzzzz..........

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma