KIRKA YENİDEN BELEDİYE OLACAK

Son Güncelleme : 27 Ekim 2016 00:10
KIRKA YENİDEN  BELEDİYE OLACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de bir araya geldiği Kırkalılara, CHP iktidarında Büyükşehir Belediye Yasası ile mahalle statüsüne düşürülen Kırka’nın belediye levhasının geri takılacağı sözünü verdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile birlikte kendisini ziyarete gelen Seyitgazi ilçesi Kırka mahallesi sakinlerini makamında ağırladı. Kılıçdaroğlu, Kırkalıların Büyükşehir Yasası ile birlikte kapatılan belediyelerini gündeme getirmeleri üzerine, CHP iktidarında kapatılan tüm belediyelerin yeniden açılacağı ve Kırka Belediyesi levhasının da geri takılacağı sözünü verdi.

Boynumuzun borcu!

Çıkarılan bir yasa ile aynı Kırka gibi yüzlerce belediyenin kapatıldığını dile getiren Kılıçdaroğlu, “Kapatılan belediyeler nedeniyle vatandaşlarımızın çektiği sıkıntıların hepsinin farkındayız. O bölgede yaşayan halka sorulmadan belediye kapatılamaz. Kapatılan belediyeleri açmak CHP'nin boynunun borcudur. O belediyeleri açacağız, Kırka Belediyesi’nin tabelasını da tekrar yerine asacağız” dedi.

Yerelden hizmet alınmasını sağlayacağız

Kırka'da yaşanan sorunlarla ilgili sık sık yurttaşlarla bir araya geldiğini söyleyen Çakırözer de Kırkalılar ile Tepebaşı Belediyesinin kültür turları kapsamında Meclis'te bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise Anıtkabir ve TBMM ziyaretlerini içeren Ankara ziyaretlerinin Eskişehirlileri Cumhuriyetin temel kurumları ile buluşturduğuna dikkat çekerek, “Meclis'in yeni döneminde de başkentte kültür turlarımızı aynı heyecan ile sürdüreceğiz” dedi.Haberin fotogalerisi için tıklayın.

BASINA CİDDİ BASKI VAR

KILIÇDAROĞLU SAKARYA'YA KONUŞTU İlgili haber için tıklayın.

KILIÇDAROĞLU SAKARYA'YA KONUŞTU

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Furkan ÖZMUTLU

26 Ekim 2016 19:33
Teşekkürler

goll

27 Ekim 2016 10:16
chp iktidarını bekleyin kırkalılar o balık kavağa çıkacak ya da çıkacak biz görmesekte

vatan

26 Ekim 2016 22:11
sen ne zaman iktidara geleceksin balık kavaga cıktıgı zaman sen ancak teroristlerle beraber oldugun zaman yaparsın şu ana kadar ne yaptınız bundan sonra yapacaksın utanmadan birde darbecileri desdekliyorsun vay efendim bunlar masummuş cok beklersiniz yurude boyunu gorelim

Kaan

26 Ekim 2016 20:46
artık sana inanmıyoruz bir çöp atacak yer bile yok kanalda zaten yüzülmüyor ilginizi cekmiyor
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı. 
İŞTE ALDIĞI CEZA
İŞTE ALDIĞI CEZA
Eskişehir’de 2013 yılında 17 yaşındaki bir kızın yanağını ısıran ve darp eden şahsa 3 yıl hapis cezası verildi.