paykasa astropay astropay astropay seo ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ

15 Kasım 2018 15:57
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ

Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sıkıntısının ESKİ’nin yaptığı çalışmayla giderilmesinin mutluluğunu yaşıyor.

İki hat çekildi

Odunpazarı İlçesine bağlı Kireç Mahallesi’nde uzun yıllardır süregelen su sıkıntısını Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çözdü. ESKİ ekipleri bölgede yaptıkları çalışmayla mahalle çeşmesi ve su deposuna iki hat çektiler.

25-30 yıldır

ESKİ çalışmalarını yakından izleyen mahalle sakinleri, ilk 300 metrelik borunun ucundan akan suyu görünce sevinç yaşadılar. Mahallenin yüzde 80’ninin hayvancılıkla geçindiğini belirten İlyas Öztürk, “Yaklaşık 25-30 yıldır köyümüz su sıkıntısı çekiyordu” dedi.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Nasip olursa aza

16 Kasım 2018 08:58
Allahta biliyor kulda biliyor su hacı mehmet aktan amcanın fikriydi sık sık zikretdikçe millet deli demeye başlamıştı ama hiç umursamadı su gelsinde varsın millet deli desin dedi başta Hacı mehmet aktan amca ve sayın büyükerşen ve eski çalışanlarına sonra emeği geçen herkese teşekkür ederiz Allah razı olsun.

M.Kaya

16 Kasım 2018 14:24
KİREÇ 30yıldır muhtarını buldu artık hizmet görcek köyümüz şükürler olsun

Nasib olursa Adam

16 Kasım 2018 12:39
Fikircilerle icraatçıların mücadelesi haline getirdiniz yazıklar olsun..siz ve sizin gibi zihniyeti bozuklara Farkındasınız aama işte ...Bu hareketler hanenize yazmıyor götüryor..

M.Kaya

16 Kasım 2018 14:26
Yeni muhtarım yolun açık olsun

Zaten eskiden

16 Kasım 2018 14:30
Koyu iyi bilen varmi o çalışma olan yerde zaten köyün eski şu hattı var di toprak borularla köye çekilmiş kimsenin fikri zikri değil adamlar 80 sene önce yapmış buda yeni versiyonu

cemal

16 Kasım 2018 10:27
Hayırlı olsun. Vesile olan ve emeği geçenlere selam olsun.

Köylü

15 Kasım 2018 22:12
Çok eski bir köy burası. Yıl 2018 su geldi diye seviniyoruz... Yazık.

Levent

16 Kasım 2018 08:33
Bu işin asıl sahibi eskiden il özel idaresiydi ve Yol Su Elektrik idaresiydi. Valilik bünyesinde bu iş demek ki 90 senedir yapılmamış. Büyükşehir Belediye kanunundan sonra sorumluluk belediyelere verilince ne beklersiniz ki?

ismet

15 Kasım 2018 15:59
4,5 yıldır neredeydiniz
İYİ PARTİ ESKİŞEHİR'DE...
İYİ PARTİ ESKİŞEHİR'DE...
Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesi öncesi CHP ve İYİ Parti'nin anlaştığı açıklandı.
YÜKSEK HIZLI TREN KAZA YAPTI
YÜKSEK HIZLI TREN KAZA YAPTI
Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren'in Yenimahalle'de kılavuz lokomotifle çarpışması sonucu 7 kişi hayatını kaybetti, 46 kişi yaralandı.
300 BİN LİRALIK DOLANDIRICILIK
300 BİN LİRALIK DOLANDIRICILIK
Sivrihisar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonla, İstanbul’a teslim edilmek üzere yola çıkan fakat Ankara’ya götürülen 300 bin liralık çalıntı tekstil ürünü ele geçirildi, olayla ilgili 2 kişi yakalandı. 
BÜYÜKERŞEN'E  BÜYÜK İLGİ
BÜYÜKERŞEN'E BÜYÜK İLGİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, yaşamanın anlatıldığı ‘Zamanı Durduran Saat’ isimli kitabını Eskişehir Kitap Fuarı’nda imzaladı.
TEI GURUR KAYNAĞIMIZ
TEI GURUR KAYNAĞIMIZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu Üyeleri TEI - TUSAŞ Motor Sanayii Genel Müdürü Mahmut Faruk Akşit’i ziyaret etti.
MİLLİ KALKINMA HAYAT BULMALI
MİLLİ KALKINMA HAYAT BULMALI
Saadet Partisi Eskişehir Kadın Kolları, Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası nedeniyle basın açıklaması yaptı. SP Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Ceren Seda Çiçek, “Milli kalkınma hayat bulmalı” dedi.
MİLLİ EKONOMİK  SİSTEME GEÇMELİYİZ
MİLLİ EKONOMİK SİSTEME GEÇMELİYİZ
CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, yerli malı haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Tarımdan sanayiye ulusal, yerli ve milli bir ekonomik sisteme geçiş için Atatürk’ün hedeflediği çizgiye inmemiz gerekiyor" dedi.
KUVVETLER AYRILIĞI VURGUSU
KUVVETLER AYRILIĞI VURGUSU
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ETO Fuar ve Kongre Merkezi’nin açılışına katılarak, TÜYAP Kitap Fuarını ziyaret etti.
HEDEFLERİN ALTINDAYIZ
HEDEFLERİN ALTINDAYIZ
TÜMSİAD Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz "2017'de 157 milyar, 2018'de 174 milyar ihracat var ama hedeflerin çok altındayız" dedi.