KILIÇDAROĞLU'NDAN ÖSO TEPKİSİ

29 Ocak 2018 12:46
KILIÇDAROĞLU'NDAN ÖSO TEPKİSİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zeytin Dalı Operasyonu’nun Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte yürütülmesini sert sözlerle eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, “Bizim bir ordumuz var. Peygamber ocağı, kahraman ordu diyoruz. Zor koşullarda mücadele ediyorlar. Ordumuzun kahramanlığını bir anlamda ÖSO’ya devretmeye çalışıyoruz. Niçin, kimdir ÖSO? Ordumuz orada mücadele ediyor. Ordu, ÖSO’nun arkasına neden gizlenir, hangi gerekçeyle gizlenir, biz bundan rahatsızız” dedi. 

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: Bizim bir ordumuz var. Peygamber ocağı, kahraman ordu diyoruz. Zor koşullarda mücadele ediyorlar. Ordumuzun kahramanlığını bir anlamda ÖSO’ya devretmeye çalışıyoruz. Niçin kimdir ÖSO? Ordumuz orada, mücadele ediyor, neden ÖSO? Ordu ÖSO’nun arkasına neden gizlenir, hangi gerekçe ile gizlenir? Biz bundan rahatsızız. Ordu’nun başarısı ÖSO’ya devredilemez. Ordu ile ÖSO’nun birlikte anılmasını, ben içime sindiremiyorum, ağrıma gidiyor. Koskoca Türkiye’nin Ordusu ikinci planda, ÖSO birinci planda. Ne demek bu? Ayrıca siz bölgede operasyon yapıyorsanız ve buna karar vermişseniz, bu ülkenin birliği bütünlüğü açısından önemliyse, bunu kendi silahlı kuvvetlerinizle yaparsınız. Başka bir gücü, kendi silahlı kuvvetlerinizin yanına monte etmeye ne ihtiyacınız var? TSK gitmiş mücadele veriyor, hava desteği var, top desteği var, yedek orduymuş gibi açıklama yapıyorsunuz. Biz bunu eleştireceğiz. Ordu’nun başarısını bir başkasına ipotek edemezsiniz. 


SURİYE İLE İLİŞKİ KURMALIYIZ

ÖSO’yla ilgili benim özel bir çalışmam yok. Ama Türkiye’yle Suriye arasında önümüzdeki süreçte bir barış sağlanacaksa, bir yakınlaşma sağlanacaksa, toprak bütünlüğü konusunda bir araya gelecekse, bu başka bir organ olmadan, Türkiye’yle Suriye’nin biraraya gelmesiyle olacaktır. Terör örgütlerinin konuşlanmasını istemiyorsak, o zaman Suriye’yle şu veya bu şekilde ilişki kurmalıyız. Suriye’yle ilişkilerin düzelmesi açısından adımlar atılması gerektiğine inanıyoruz.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

felah

29 Ocak 2018 14:51
Terbiyesiz bir muhalefet

ali

29 Ocak 2018 23:26
Orada ÖSO olmasa bu seferde Baskalarının işini ordumuza yüklüyorlar diyeceksiniz.Yahu siz ne olsun istiyorsunuz.Çoklu kişilik sorunu yaşıyorsunuz.

Ziya

29 Ocak 2018 18:42
Her zaman olduğu gibi ikilik çıkaracak! Tsk ya laf edemediği için ciğerleri yanıyor. Hele Sezgin Tanrıkulu kahrından ne oluyordur kim bilir?

ESES1985

29 Ocak 2018 17:52
O MÜBAREK ORDU YÜZYILLARDIR KİMSENİN ARKASINA SIĞINMADI AKSİNE TEK BAŞINA MÜCADELE ETTİ KE MAL BEY

Metehan

30 Ocak 2018 12:01
Evlat olsanız sevilmezsiniz gerisini biliyorsunuz

ÖSO NE YAHU

30 Ocak 2018 07:38
ÖSOYLA NE İŞİMİZ VAR .

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma