KILIÇDAROĞLU'NDAN İSTİKLAL MARŞI AÇIKLAMASI

16 Mart 2018 08:03
KILIÇDAROĞLU'NDAN İSTİKLAL MARŞI AÇIKLAMASI

İstiklal Marşı tartışmasının gereksiz ve yapay olduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz istiklal marşından rahatsız değiliz" dedi.

Hürriyet gazetesine konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstiklal Marşı tartışmasını değerlendirdi. Türkiye’nin birçok sorunu olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, "Sanki sorun yokmuş gibi İstiklal Marşı sorunu yaratılıyor. yapay sorunlarla ülkeyi meşgul ediyor" diye konuştu. İstiklal Marşı’ndan rahatsız olmadıklarını da vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Bu topluma Allah yeniden İstiklal Marşı yazdırmasın" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmada İstiklal Marşı'nın bestesinin değiştirilebileceğini belirtmiş, "En büyük üzüntüm bu emsalsiz marşın hakiki manasını yüreklere nakşedecek bir bestenin bulunamamamış olmasıdır" demişti.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ali

16 Mart 2018 08:53
Tabiki rahatsız değilsiniz genel başkan Yrd çini HDP nin olağan kongresine gönderdim orada ne İstiklal Marşı okundu nede orada Türk bayrağı vardı orada rahatsız olmadığınız belli sizler ağzına Atatürk ve İstiklal Marşının almayın neden orada demediniz burada İstiklal Marşı okunur Türk bayrağı asılır sayın editor bu yorumda. Yayinlamayacaksin herhalde sizlerde dokunuyor

afrine sakın girmeyin

16 Mart 2018 09:05
chp nin kılıçoğlunun afrin sıkıntısı devam ediyor - afrine girilmesinden o kadar rahatsızlar ki - altından acaba ne çıkacak .

w . w

16 Mart 2018 10:51
bundan kelli partide kimse konuşmasın , ben konuşacağım diyen kılıçtaroğlu diktatörlükle suçladığı erdoğan ı aratacak .