KIBRIS MİLLİ DAVAMIZDIR

Son Güncelleme : 19 Haziran 2019 16:06
KIBRIS MİLLİ DAVAMIZDIR

Eskişehir’de Kıbrıs Barış Harekâtı’nda savaşmış 133 gaziye madalya ve berat tevcih töreni düzenlendi. Törende konuşan Vali Özdemir Çakacak, “Eskişehir milli davamızdır” dedi.

Gurur kaynağı

Gerçekleştirilen programda konuşan Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, “Kıbrıs Barış Harekâtı da Türk tarihinde önemli bir kahramanlık örneğidir. Kahramanlık ruhu Türk Milleti’nin her ferdinde vardır ve şartlar oluştuğu takdirde her yerde ortaya çıkmaktadır. Birçok zorluğa göğüs geren Kıbrıs Türkü’nün sabrı ve dirayeti, bizler için gurur kaynağıdır. Canımızla, kanımızla Kıbrıs Türkü’nün her zaman yanında durduk, durmayı da sürdüreceğiz. Kıbrıs, bizim millî davamızdır.”diye konuştu.

Takdim edildi

Muharip Gaziler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Özkütük ise, “Bugün Kıbrıs Türk’ü kendi devletinde, kendi bayrağı altında hür ve bağımsız yaşamaktadır. Artık adada barış hakimdir. Görevimizi şerefle yerine getirmekten dolayı mutlu ve gururluyuz.” dedi. Konuşmaların ardından Vali Çakacak ve diğer protokol üyeleri tarafından Kıbrıs Barış Harekâtı’nda emeği olan gazilere, Millî Mücadele Madalyaları takdim edildi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ali baba

20 Haziran 2019 09:33
45 yıl sonra analarının ak sütü gibi helal olan madalyalarını aldılar.Ama çok geç değilmi gazilerden hayatta olmayanlarda bu onuru yaşasaydı keşke.