KEYFİ KARAR YARGIYA TAŞINDI

01 Kasım 2017 17:15
KEYFİ KARAR YARGIYA TAŞINDI

Eğitim Bir Sen 2 Nolu Şube Başkanı Abdurrahman Yıldırım. AÖF sınavlarında görev alacak personelin Anadolu Üniversitesi rektörlüğünün keyfi kararlarıyla yapıldığını iddia ederek, konuyu yargıya taşıdıklarını söyledi.

Yıldırım, "Yıllardan beri bu sınavlarda görev alacaklar idarenin keyfiyetine tabi olmuş birçok itirazımıza rağmen idare kendine yakın gördüğü çalışanlara 4 ila 8 arasında sınav görevi verirken bir kısım personele hiç görev vermemiştir" dedi. Yıldırım, "Çalışma hayatının huzur ve barışına yönelik olarak çalışanlar arasında yapılan bu ayrımı kınıyor ve idareyi bütün çalışanlarının hukukuna saygılı olmaya davet ediyoruz. Lütfen bu yanlıştan dönünüz. Bu yanlışları yaptığınız ve yapmaya devam ettiğiniz müddetçe çalışanlarına karşı; çalışanların manevi ve maddi varlığını hiçe sayanlar olarak anılacaksınız" diyerek tepki gösterdi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

eses

01 Kasım 2017 22:18
Bunlar eğitimci mi?

Mehmet Ergin

02 Kasım 2017 08:54
2016 yılında Almanya'ya yapılan görevler görevlendirmeler için de adalet çağrısı yapsaydınız keşke daha inandırıcı olurdunuz adaletsizlik arıyorsanız tavsiyem aynadan gözünüzü ayırmayın

Vakko

06 Kasım 2017 22:33
pancar koop toplantisi gibi
ESKİŞEHİR'DE KREŞTE YANGIN
ESKİŞEHİR'DE KREŞTE YANGIN
Eskişehir’de bir çocuk kreşinde meydana gelen yangın korku ve paniğe neden oldu.
TEHLİKELİ EĞLENCE
TEHLİKELİ EĞLENCE
Eskişehir'deki kar yağışının ardından adeta buz pistine dönen bazı sokaklarda ulaşım zaman zaman güçlükle yaşanırken, araca bağlanan iple kar üstünde kayan genç yürekleri ağza getirdi. 
İNÖNÜ'DE KIZAK KEYFİ
İNÖNÜ'DE KIZAK KEYFİ
Eskişehir'in İnönü Belediyesi tarafından bugün üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Kızak Festivalinde, çocuklar ve vatandaşların yoğun katılımıyla renkli görüntüler ortaya çıktı. 
DEMOKRAT ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ
DEMOKRAT ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Kurt, Göztepe Mahallesi’nde bulunan mahalle sakinlerini ziyaret etti.
KAYMAKAMDAN  ÖRNEK DAVRANIŞ
KAYMAKAMDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Odunpazarı Kaymakamı Hakan Bilgin, sağlık sorunlarından dolayı evde eğitim gören Umut Kaan Balbay'a karne ziyaretinde bulundu.
ESKİŞEHİR'E YAKIŞAN HİZMET YAPILACAK
ESKİŞEHİR'E YAKIŞAN HİZMET YAPILACAK
Belediye İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Moripek ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
FİZYOMER'DEN İNDİRİM ANLAŞMASI
FİZYOMER'DEN İNDİRİM ANLAŞMASI
Eskişehir Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası ile Fizyomer Terapia Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi arasında indirim anlaşması yapıldı.
HAYVAN DOSTU ŞEHİR OLACAĞIZ
HAYVAN DOSTU ŞEHİR OLACAĞIZ
Eskişehirli hayvanseverlerle bir araya gelen Burhan Sakallı, Eskişehir’in ‘hayvan bir dostu bir şehir’ olacağını söyledi.
ESKİŞEHİR'DE BIÇAKLI KAVGA
ESKİŞEHİR'DE BIÇAKLI KAVGA
 Eskişehir'de bir genç uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaralandı.