KEYFİ KARAR YARGIYA TAŞINDI

01 Kasım 2017 17:15
KEYFİ KARAR YARGIYA TAŞINDI

Eğitim Bir Sen 2 Nolu Şube Başkanı Abdurrahman Yıldırım. AÖF sınavlarında görev alacak personelin Anadolu Üniversitesi rektörlüğünün keyfi kararlarıyla yapıldığını iddia ederek, konuyu yargıya taşıdıklarını söyledi.

Yıldırım, "Yıllardan beri bu sınavlarda görev alacaklar idarenin keyfiyetine tabi olmuş birçok itirazımıza rağmen idare kendine yakın gördüğü çalışanlara 4 ila 8 arasında sınav görevi verirken bir kısım personele hiç görev vermemiştir" dedi. Yıldırım, "Çalışma hayatının huzur ve barışına yönelik olarak çalışanlar arasında yapılan bu ayrımı kınıyor ve idareyi bütün çalışanlarının hukukuna saygılı olmaya davet ediyoruz. Lütfen bu yanlıştan dönünüz. Bu yanlışları yaptığınız ve yapmaya devam ettiğiniz müddetçe çalışanlarına karşı; çalışanların manevi ve maddi varlığını hiçe sayanlar olarak anılacaksınız" diyerek tepki gösterdi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

eses

01 Kasım 2017 22:18
Bunlar eğitimci mi?

Mehmet Ergin

02 Kasım 2017 08:54
2016 yılında Almanya'ya yapılan görevler görevlendirmeler için de adalet çağrısı yapsaydınız keşke daha inandırıcı olurdunuz adaletsizlik arıyorsanız tavsiyem aynadan gözünüzü ayırmayın

Vakko

06 Kasım 2017 22:33
pancar koop toplantisi gibi