KEYFİ KARAR YARGIYA TAŞINDI

01 Kasım 2017 17:15
KEYFİ KARAR YARGIYA TAŞINDI

Eğitim Bir Sen 2 Nolu Şube Başkanı Abdurrahman Yıldırım. AÖF sınavlarında görev alacak personelin Anadolu Üniversitesi rektörlüğünün keyfi kararlarıyla yapıldığını iddia ederek, konuyu yargıya taşıdıklarını söyledi.

Yıldırım, "Yıllardan beri bu sınavlarda görev alacaklar idarenin keyfiyetine tabi olmuş birçok itirazımıza rağmen idare kendine yakın gördüğü çalışanlara 4 ila 8 arasında sınav görevi verirken bir kısım personele hiç görev vermemiştir" dedi. Yıldırım, "Çalışma hayatının huzur ve barışına yönelik olarak çalışanlar arasında yapılan bu ayrımı kınıyor ve idareyi bütün çalışanlarının hukukuna saygılı olmaya davet ediyoruz. Lütfen bu yanlıştan dönünüz. Bu yanlışları yaptığınız ve yapmaya devam ettiğiniz müddetçe çalışanlarına karşı; çalışanların manevi ve maddi varlığını hiçe sayanlar olarak anılacaksınız" diyerek tepki gösterdi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

eses

01 Kasım 2017 22:18
Bunlar eğitimci mi?

Mehmet Ergin

02 Kasım 2017 08:54
2016 yılında Almanya'ya yapılan görevler görevlendirmeler için de adalet çağrısı yapsaydınız keşke daha inandırıcı olurdunuz adaletsizlik arıyorsanız tavsiyem aynadan gözünüzü ayırmayın

Vakko

06 Kasım 2017 22:33
pancar koop toplantisi gibi
İŞTE ALDIĞI CEZA
İŞTE ALDIĞI CEZA
Eskişehir’de 2013 yılında 17 yaşındaki bir kızın yanağını ısıran ve darp eden şahsa 3 yıl hapis cezası verildi. 
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
CHP İl Başkanı Rabia Akman, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın tramvaylara zam konusunda yaptığı açıklamayı eleştirdi. Akman “Açıklamayı anlamak mümkün değil” dedi.
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
Bilgi Toplama Merkezi, Yerel Gündem Araştırması yaparak vatandaşa “Yaşadığınız ilçe ve büyükşehir belediye başkanlarını başarılı buluyor musunuz?” diye sordu. Listede Büyükerşen de yer aldı.
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası 2018-2019 üretim dönemi kampanya açılış törenine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, özelleştirilen 15 şeker fabrikasının akıbetinin SEKA’ya benzememesi çağrısında bulundu.
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
Mahmudiye'nin Doğanca Köyü'nde vakıf arazisi olan meranın bir şirkete kiralanmasına köylüler tepki gösterdi. Mera alanında kazı yapmaya gelen ekipler çalışmalarını jandarma eşliğinde yaptı.
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 Yılı Pancar Alım ve Şeker Üretim İşleme döneminin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
OKULDA SİYASET OLMAZ
OKULDA SİYASET OLMAZ
Eğitim İş Şube Başakanı Abdülkadir Önder AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın okulları ziyaret etmesine tepki gösterdi. Önder “Okullar siyaset dışında tutulmalı” dedi.
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
Eskişehir'de, usturayla kendisini yaralayan şahıs, polis ekiplerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirilip hastaneye kaldırıldı. 
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
Eskişehir'de yolun karşısına geçerken tramvayın çarpması sonucu 1 kişi yaralandı. Tramvayın altına kalan genç, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.