KEYFİ KARAR YARGIYA TAŞINDI

01 Kasım 2017 17:15
KEYFİ KARAR YARGIYA TAŞINDI

Eğitim Bir Sen 2 Nolu Şube Başkanı Abdurrahman Yıldırım. AÖF sınavlarında görev alacak personelin Anadolu Üniversitesi rektörlüğünün keyfi kararlarıyla yapıldığını iddia ederek, konuyu yargıya taşıdıklarını söyledi.

Yıldırım, "Yıllardan beri bu sınavlarda görev alacaklar idarenin keyfiyetine tabi olmuş birçok itirazımıza rağmen idare kendine yakın gördüğü çalışanlara 4 ila 8 arasında sınav görevi verirken bir kısım personele hiç görev vermemiştir" dedi. Yıldırım, "Çalışma hayatının huzur ve barışına yönelik olarak çalışanlar arasında yapılan bu ayrımı kınıyor ve idareyi bütün çalışanlarının hukukuna saygılı olmaya davet ediyoruz. Lütfen bu yanlıştan dönünüz. Bu yanlışları yaptığınız ve yapmaya devam ettiğiniz müddetçe çalışanlarına karşı; çalışanların manevi ve maddi varlığını hiçe sayanlar olarak anılacaksınız" diyerek tepki gösterdi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

eses

01 Kasım 2017 22:18
Bunlar eğitimci mi?

Mehmet Ergin

02 Kasım 2017 08:54
2016 yılında Almanya'ya yapılan görevler görevlendirmeler için de adalet çağrısı yapsaydınız keşke daha inandırıcı olurdunuz adaletsizlik arıyorsanız tavsiyem aynadan gözünüzü ayırmayın

Vakko

06 Kasım 2017 22:33
pancar koop toplantisi gibi
BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yumruklu saldırıda bulunulduğu ve silah çekildiği iddiasıyla açılan davada karar açıklandı. 
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ADD Başkanı Azmi Kerman, Diyanet İşleri Başkanının 9 Kasım'da Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmesine sert tepki gösterdi. "Başkan derhal özür dilemeli ve istifa etmeli" dedi.
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen alpu'ya yapıulması planlanan termik santral ile ilgili önemli bir iddiada bulundu. Santralin ihaleye çıkılmadan Çinlilere yaptırılacağı yönünde haberler olduğunu belirtti.
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
Eskişehir'de, bir kadına tecavüz edildiği gerekçesiyle işlenen cinayet davasında 4 sanığın yargılanmasına başlandı. 
 CUMHURBAŞKANINA  HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
Eskişehir'de, sosyal paylaşım hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen kişi tutuklandı.
KAÇAK İÇKİ BASKINI
KAÇAK İÇKİ BASKINI
Eskişehir'de, 122 litre kaçak içki ele geçirildi.  
PALMİYELER KALDIRILIYOR
PALMİYELER KALDIRILIYOR
Eskişehir'de, yaz mevsiminde kentin caddelerini ve parklarını süsleyen palmiye ağaçları ile zakkumlar, havaların soğumasıyla toplanarak bakım için seralara götürüldü.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda 1 şüpheli gözaltına alındı.
DRİFT YAPTI CEZAYI YEDİ
DRİFT YAPTI CEZAYI YEDİ
Eskişehir'de, alkollü kullandığı aracıyla drift yaptığı belirlenen sürücüye toplam 9 bin 521 lira ceza uygulandı.