KERBELA ANILDI

Son Güncelleme : 21 Eylül 2018 15:09
KERBELA ANILDI

Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.

Yoğun katılım

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde (YKSM) düzenlenen etkinliğe Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Eskişehir İl Başkanı Rabia Akman ile sıra çok sayıda Eskişehirli katıldı. Etkinlik öncesinde katılımcılara aşure dağıtılırken, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konserde duygu dolu anlar yaşandı. İbrahim Eke tarafından hazırlanan Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem konserinde koro ve solistler Alevi deyiş, nefes, mersiye ve türkülerini seslendirdi.

Zulmü inanç yener

Etkinlikte konuşan Odunpazarı Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Arslan, 10 Ekim 680’de yaşanan Kerbela Katliamını anlattı. Yezid’in ordusu önünde Hüseyin’in bin Ali’nin söylediği ‘Korkmuyorum sizden. Korkusuzluğum nedendir bilir misiniz? Zalimin zulmünü inanç ve direnç mutlaka yener. Bugün olmasa da yarın mutlaka yener” sözlerini hatırlattı. Arslan “Günümüzün Yezidlerine lanet okuyarak, bu koruyu hazırlayan Sevgili İbrahim Eke’ye ve koro üyelerine, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle