KENTSEL DÖNÜŞÜMDE FLAŞ GELİŞME

07 Kasım 2018 14:03
KENTSEL DÖNÜŞÜMDE FLAŞ GELİŞME

Danıştay 14. dairesi Eskişehir'de 8 mahalleyi kapsayan ve Bakanlar Kurulu tarafından alınan kentsel dönüşüm kararında yürütmeyi durdurma verdi.

2013 yılında Resmi gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu kararında Mustafa Kemal Paşa, İhsaniye, Hacı Ali Bey, Yeni, Isıklar,Deliklitaş, Kurtuluş ve  Mamure mahallelerini kapsayan 8 mahalle, 'Afet Riskli Alan' olarak kabul edilmişti.  Son olarak bu mahellerde bulunan bir parsel sahibi, bu kararın yürütmesinin durdurulması için dava açtı. Danıştay 14. Dairesi de yürütmenin durdurulmasına karar verdi. 

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ali Ay

09 Kasım 2018 11:15
Bu projenin sorumlusunun Bakanlık olduğunu bilmeyeyen cahiller yorum yapmasın bir zahmet. Belediye bu işte sadece aracı. Bakanlığın kendisşne vediği görevi yapar, yaptı da. Ancak projeyi onaylamayan, işi yokuşa süren, insanları mağdur eden tek kurum bakanlıktır. İsterse projeyi istediği gibi tek başına yapar. Ancak istemiyor. Ne projenin yapılmasına bir katkı veriyor nede belediyenin yaptığı projeye onay veriyor. İstiyor ki bu orojenin yapılmamasını belediye ye yıkalım.

musti

07 Kasım 2018 21:32
Sadece durdurma kararı yetmez..tamamen iptal olmalı...

cann

08 Kasım 2018 10:06
hayırlısı olsun

ok

08 Kasım 2018 07:07
bir parsel oteki parseller haksız 1 parsel haklı deprem olunca göcüp diden canların hesabınıda danıştay verir artık

Kenan

08 Kasım 2018 08:58
belediye düzgün bir proje ile vatandaşın karşısına çıkıp inşaatlar şimdi başlamış başmalı idi.

Zaim

07 Kasım 2018 18:15
Bu ne demek biliyormusunuz ? Belediye işin içinden çıkamayınca DANIŞTAYDAN yardım istemiştir.Asla kuyruğu kaptırmak yok.Bakalım nereye kadar........
HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ ADLİYE'DE
HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ ADLİYE'DE
Eskişehir’de otodan hırsızlık yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan 4 şüpheli adliyeye sevk edildi. 
FETÖ SANIKLARINA CEZA YAĞDI
FETÖ SANIKLARINA CEZA YAĞDI
Eskişehir'de gerçekleşen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonu sonrasında haklarında dava açılan ve çoğu asker olan 67 sanıktan 56'sına 2 yıl ile 10 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi. 
DRİFT PAHALIYA PATLADI
DRİFT PAHALIYA PATLADI
Eskişehir'de, alkollü olarak direksiyon başına geçen ve drift yaptığı belirlenen sürücüye toplam 8 bin 735 lira ceza kesildi. 
ESKİŞEHİR'E KAR GELİYOR
ESKİŞEHİR'E KAR GELİYOR
Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Eskişehir'de karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.
MUTFAKTA YANGIN VAR
MUTFAKTA YANGIN VAR
CHP İl Başkanı Rabia Akman Hükümetin ‘enflasyonla mücadele programı’nın ise yaramadığını belirterek “Mutfakta yangın var” dedi.
HAYALLERİ GERÇEK OLDU
HAYALLERİ GERÇEK OLDU
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, polis olma hayali ile yaşayan engelli öğrencilerin okuluna giderek 'Polislik' mesleğini anlattı.
KADRİYE KARACA  TOPRAĞA VERİLDİ
KADRİYE KARACA TOPRAĞA VERİLDİ
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca'nın, annesi Kadriye Karaca, son yolculuğuna uğurlandı.
SAĞLIK ELÇİLERİ ESKİŞEHİR'DE
SAĞLIK ELÇİLERİ ESKİŞEHİR'DE
Ekranların sevilen yüzü Saba Tümer, Eskişehir’de katıldığı bir etkinlikte ‘Kahkaha Kulübü’ için adımlar attığını söyledi. 
KURT VE ATAÇ RESMEN AÇIKLANDI