KENTPARK HAVUZDA ÖZEL EĞİTİM

11 Aralık 2017 10:24
KENTPARK HAVUZDA ÖZEL EĞİTİM

Hayata geçirdiği projelerde engellileri hiçbir zaman unutmayan ve erişim konusunda duyarlı belediyeler arasında gösterilen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kentpark Kapalı Yüzme Havuzu’nda özel eğitime gereksinim duyan çocuklara özel yüzme dersi veriyor.

6 ay önce 10 çocuk ile başlayan ve şuan da küçük gruplar halinde toplam 33 çocuğa özel ders veren Büyükşehir Belediyesi, çocukların yüzme becerilerini geliştirirken aynı zamanda taklit becerilerinin de gelişmesine yardımcı oluyor. 18 otizmli, 2 down sendromlu, 13 de mental bozukluğu olan çocuklara verilen eğitimler 3-4 kişilik gruplar halinde veriliyor. Konuyla ilgili bilgi veren Kentpark Havuz yetkilileri “Özel eğitim dersleri küçük gruplarda gerçekleştirerek her bir çocuğumuz ile özel olarak ilgilenme imkanı buluyoruz. Havuz içi ve dışındaki eğitimlerde çocuklar rutin hayatları dışında kurallara uymayı pekiştirerek öğreniyorlar. Bizler de onlarla birlikte havuza girerek bir hareketi defalarca tekrar ediyoruz. Bir süre sonra çocuklarımız hareketleri kendileri yapar hale geliyor ve ‘Ben başarıyorum, yapabiliyorum’ diyerek kendilerini özel hissediyorlar. Amacımız da aslında bu çocuklarımızın çalışarak, öğrenerek ve deneyimleyerek başarabildiklerini kendilerine göstermek” şeklinde konuştu. Yetkililer ayrıca Kentpark Yüzme Havuzu’nun özel eğitiminden faydalanmak isteyen ebeveynlerin 0222 237 27 12’yi arayarak kurslar hakkında bilgi alabileceklerini ifade ettiler.

Çocukların havuz eğitimlerinden çok mutlu ayrıldıklarını ve çocuklarda büyük gelişmeler olduğunu ifade eden velileri ise Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.