KENTPARK HAVUZDA ÖZEL EĞİTİM

11 Aralık 2017 10:24
KENTPARK HAVUZDA ÖZEL EĞİTİM

Hayata geçirdiği projelerde engellileri hiçbir zaman unutmayan ve erişim konusunda duyarlı belediyeler arasında gösterilen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kentpark Kapalı Yüzme Havuzu’nda özel eğitime gereksinim duyan çocuklara özel yüzme dersi veriyor.

6 ay önce 10 çocuk ile başlayan ve şuan da küçük gruplar halinde toplam 33 çocuğa özel ders veren Büyükşehir Belediyesi, çocukların yüzme becerilerini geliştirirken aynı zamanda taklit becerilerinin de gelişmesine yardımcı oluyor. 18 otizmli, 2 down sendromlu, 13 de mental bozukluğu olan çocuklara verilen eğitimler 3-4 kişilik gruplar halinde veriliyor. Konuyla ilgili bilgi veren Kentpark Havuz yetkilileri “Özel eğitim dersleri küçük gruplarda gerçekleştirerek her bir çocuğumuz ile özel olarak ilgilenme imkanı buluyoruz. Havuz içi ve dışındaki eğitimlerde çocuklar rutin hayatları dışında kurallara uymayı pekiştirerek öğreniyorlar. Bizler de onlarla birlikte havuza girerek bir hareketi defalarca tekrar ediyoruz. Bir süre sonra çocuklarımız hareketleri kendileri yapar hale geliyor ve ‘Ben başarıyorum, yapabiliyorum’ diyerek kendilerini özel hissediyorlar. Amacımız da aslında bu çocuklarımızın çalışarak, öğrenerek ve deneyimleyerek başarabildiklerini kendilerine göstermek” şeklinde konuştu. Yetkililer ayrıca Kentpark Yüzme Havuzu’nun özel eğitiminden faydalanmak isteyen ebeveynlerin 0222 237 27 12’yi arayarak kurslar hakkında bilgi alabileceklerini ifade ettiler.

Çocukların havuz eğitimlerinden çok mutlu ayrıldıklarını ve çocuklarda büyük gelişmeler olduğunu ifade eden velileri ise Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle