KENTPARK HAVUZDA ÖZEL EĞİTİM

11 Aralık 2017 10:24
KENTPARK HAVUZDA ÖZEL EĞİTİM

Hayata geçirdiği projelerde engellileri hiçbir zaman unutmayan ve erişim konusunda duyarlı belediyeler arasında gösterilen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kentpark Kapalı Yüzme Havuzu’nda özel eğitime gereksinim duyan çocuklara özel yüzme dersi veriyor.

6 ay önce 10 çocuk ile başlayan ve şuan da küçük gruplar halinde toplam 33 çocuğa özel ders veren Büyükşehir Belediyesi, çocukların yüzme becerilerini geliştirirken aynı zamanda taklit becerilerinin de gelişmesine yardımcı oluyor. 18 otizmli, 2 down sendromlu, 13 de mental bozukluğu olan çocuklara verilen eğitimler 3-4 kişilik gruplar halinde veriliyor. Konuyla ilgili bilgi veren Kentpark Havuz yetkilileri “Özel eğitim dersleri küçük gruplarda gerçekleştirerek her bir çocuğumuz ile özel olarak ilgilenme imkanı buluyoruz. Havuz içi ve dışındaki eğitimlerde çocuklar rutin hayatları dışında kurallara uymayı pekiştirerek öğreniyorlar. Bizler de onlarla birlikte havuza girerek bir hareketi defalarca tekrar ediyoruz. Bir süre sonra çocuklarımız hareketleri kendileri yapar hale geliyor ve ‘Ben başarıyorum, yapabiliyorum’ diyerek kendilerini özel hissediyorlar. Amacımız da aslında bu çocuklarımızın çalışarak, öğrenerek ve deneyimleyerek başarabildiklerini kendilerine göstermek” şeklinde konuştu. Yetkililer ayrıca Kentpark Yüzme Havuzu’nun özel eğitiminden faydalanmak isteyen ebeveynlerin 0222 237 27 12’yi arayarak kurslar hakkında bilgi alabileceklerini ifade ettiler.

Çocukların havuz eğitimlerinden çok mutlu ayrıldıklarını ve çocuklarda büyük gelişmeler olduğunu ifade eden velileri ise Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca, eski bir tuğla fabrikasına kumar operasyonu düzenlendi. Gerçekleşen operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 74 kişiye 259'ar lira ceza kesildi. 
SAĞLIKSIZ EKMEKLER İMHA EDİLDİ
SAĞLIKSIZ EKMEKLER İMHA EDİLDİ
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor. 
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
Konutlarda 80- 100 lira gelen elektrik faturları 140-150 liraya çıktı. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar elektrik kurumu önünde eylem yaptı.
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sıkıntısının ESKİ’nin yaptığı çalışmayla giderilmesinin mutluluğunu yaşıyor.
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
Eskişehir’e gelen 26 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri onuruna Eskişehir Valiliği tarafından yemek verildi.
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent genelinde Genel Asayiş Uygulaması gerçekleştirildi.
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
Hamburg Türk Basın Birliği mensubu 15 gazeteci, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Yılmaz Karaca "Kardeş cemiyet olabiliriz" dedi.
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
Eskişehir’de, üstüne tiner dökülüp yakılan Ahmet Çelik’in (40) öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşması görülürken, ablası yürekleri dağladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan abla Nilüfer Çakmak, “Ciğerimizi aldılar, onlar da yansın” dedi.