KENT MERKEZİNDE BÜYÜK TEHLİKE

Son Güncelleme : 01 Ekim 2019 09:10
KENT MERKEZİNDE BÜYÜK TEHLİKE

Eskişehir'de deprem riski nedeniyle boşaltılmış ve yıllardır atıl vaziyette duran 9 katlı iki bina büyük tehlike oluşturuyor.

Kent merkezinde sayıları oldukça fazla olan yüksek katlı binalar bulunduğu çevre için büyük tehlike oluşturuyor. Olası depremlerde sarsıntıdan etkilenen binalar yıkılma riski taşıyor. Bu yapılar ayrıca can güvenliği açısından da risk oluşturuyor.

Ziya Paşa Caddesi'nde yer alan ve yaklaşık 7 yıl önce deprem riski nedeniyle boşaltılan binanın altından çok sayıda insanın geçmesi tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor. Yıllardır atıl olan binanın kolonları artık binayı zor ayakta duruyor.

Yıkılma riski

Bu binaların çoğu depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltıldı. Ancak yıllardır bu vaziyette duruyorlar. Altından günde binlerce insanın geçtiği binalar için çözüm gerekiyor. Eskişehir'in değişik yerlerinde bulunan atıl durumdaki yapılar kentin görünümünü olumsuz yönde etkiliyor.

Bu binalara örnek bomba gibi bekleyen bir diğer binada Muttalıp Caddesi'n de yer alıyor. Bu bina ise Maliye Bakanlığı'na ait. Binanın duvarları dökülmeye başlamış. Bu durumda olası bir depremde yıkılma riskini ortaya koyuyor.

HABER:MERVE DEMİR:

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Günaydın

01 Ekim 2019 10:25
Deprem gündeme gelmese haber bile yapmayacaktınız günaydın.....

Murtaza ş.

01 Ekim 2019 11:36
Bu binalar kontrollü bir biçimde bir an önce yıkılmalı... Yıllardır eskişehirin ayıbı bu binalar... Ya eski otogara ne demeli ayıptır ya.. 25 yıl oldu...

Eskisehirli

01 Ekim 2019 16:45
Eski otogar yıllardır şehrin yüz karası

M.Kemal

04 Ekim 2019 20:33
Bu 2 yapinin 8kat imari var herkes salliyor haber bile eksiklerle dolu Yapi sahipleri yada odunpazari belediyesi yikmali yapilari eski otogarda malum eskisehirin yuz karasi insallah sarar satarda eskisehir kurtulur

Oğuz

02 Ekim 2019 16:37
Ziya paşadaki bu binanın yeri B.Belediyesi tarafından yeşil alan ilan edildi, daire sahipleri madur edildi,çoğu perişan haldeler.

goll

01 Ekim 2019 20:09
ya ismarın bulunduğu güzelim bina neden boş ihaleye mafya mı giriyor yoksa muhteşem hocamız heykellermi yapıyor da öylemi ihaleye çıkartacak hah

eses

01 Ekim 2019 10:27
neden ki?