KAZIM KURT'TAN ES-ES'E DESTEK

02 Şubat 2018 08:09
KAZIM KURT'TAN ES-ES'E DESTEK

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, spora desteklerinin sadece Eskişehirspor ve altyapı takımlarıyla sınırlı kalmadığını, Eskişehir Basket, Selka Hentbol ve amatör kulüplere de destek olduklarını belirtti.

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, sık sık dernek ve mahalle toplantılarında vatandaşlarla buluşuyor. Gerçekleştirilen bu buluşmalarda masaya yatırılan konulardan biri de Eskişehirspor oluyor. Kurtuluş Mahallesi’nde yapılan toplantıda, spora ve sporcuya her zaman destek veren Kazım Kurt’a teşekkür eden Eskişehirspor taraftarı, Odunpazarı Belediyesi’nin billboard ve CLP reklam alanlarını Eskişehirspor Vakfı’na tahsis ederek kulübe 4 milyon lira gelir sağladığını belirterek “Kimse sahip çıkmaz iken sizin Eskişehirspor için yaptıklarınız yadsınamaz. Eskişehirspor’a verdiğiniz destek için, bir Eskişehirspor taraftarı olarak çok teşekkür ederiz” dedi. Eskişehirspor ile ilgili önemli açıklamalar yapan Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin sadece Eskişehirspor’a destek vermediğini belirtti. Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin basketbol, hentbol ve diğer spor dallarında sporcuların ve spor kulüplerinin yanında olduğunu söyledi.

BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

Biz elimizden geleni yapıyoruz. Gazetelerde yazmayan, sizlerin bilmediği birçok şey yapıyoruz. Eskişehirspor’un altyapı takımlarını bütün deplasmanlara biz götürüyoruz. Eskişehir’deki antrenmanlara biz taşıyoruz. Eskişehir Basketbol takımının deplasmanlarının

bütün ulaşım giderlerini biz karşılıyoruz. Otobüs tahsis ettik. Eskişehir Hentbol Takımına da

bir otobüs tahsis ettik. Onları da biz taşıyoruz, biz götürüp getiriyoruz. Bunlar rutin işler. Şöyle bir şey daha yaptık; amatör sporlara önem vermemiz lazım” diyen Kazım Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Amatör sporları desteklemezsek, profesyonel sporcu çıkmaz. Çok iyi bir atletizm takımı var, kimse bilmiyor. Çocukları topladık, geçtiğimiz hafta bu çocuklardan üç tanesi İstanbul’da milli takıma seçildi. Bir çocuğun milli takıma seçilmesi demek, hayatının kurtulması demek. Eğer biz bunu sağlarsak, çoğaltırsak birçok aileye katkımız olur, biz bunu yaptık. Voleybol takımımız bölgesel ligde birinci oldu. Şimdi bir terfi ligine gidecek, ikinci lige çıkacak. Ciddi anlamda bir avantaj elde ettik.”

DENEYECEĞİZ, DİRENECEĞİZ”

Konuşmasında Odunpazarıspor Kulübü’nün durumuna da değinen Başkan Kurt, “Süper amatör kümede Çiftelerspor birinciydi, Odunpazarıspor ikinciydi. Arada bir puan vardı. İyi bir yerdeydi ama bizim beklediğimiz noktada değildi. Ben başından beri şunu söylüyorum; 20 yaşın üstünde futbolcu istemiyorum. Bizim işimiz şampiyon olmak değil, bizim işimiz adam yetiştirmek. Hemen gidiyorlar transfer yapıp, maaşla adam oynatıyorlar. Böyle olmaz dedik, olağan üstü kongre yaptık. Şimdi 20 yaşın üstünde futbolcu yok. Deneyeceğiz, direneceğiz. İki tane futbolcu yetiştirip Eskişehirspor’a ya da başka kulüplere verelim. Belli yaşın üzerindeki pahalı futbolcularla bu iş olmaz, Eskişehirspor’un bu duruma gelmesinin nedeni de bu. Milyonları ver, sonra 200 milyon borç, şimdi nefes alacak halin yok” diye konuştu.

8 MİLYON LİRA ESKİŞEHİRSPOR’A VERİLSEYDİ ESKİŞEHİRSPOR GEÇEN SENE ŞAMPİYONDU”

Eskişehirspor’un sorunlarına da değinen Başkan Kurt, Eskişehirspor’un ikinci ligde düşme mücadelesi verdiğini söyledi. “Ama borç süper lig de yer alan takımlardaki gibi. Bu böyle olmaz, kötü yönetimi orada da bitirmek gerekiyor. Biz yardım ederiz, ettik yine ederiz. Bizden sonra olmaz deniler şeyleri diğer belediyeler de yapar umarım, ama burada iktidar partisinin

gücünü Eskişehirspor lehine kullanmadığını da bilmeniz lazım. Taraftarlara bunu anlatmanız lazım. Taraftar taraftarlık yapacak. Particilik yapmayacak. Particilik yapacaksa partiye gidecek” diyen Kazım Kurt konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Ben iktidar partisinin bakanı veya milletvekili olsam, ellerinin altındaki birçok dev kuruluşa telefon eder, Eskişehirspor’a sponsor olacaksın kardeşim der bitiririm. Bazı bankalar para verecek yer arıyor. Devletin bunlar, bir telefonla kime kredi versem diye gezen adamlar, ama Eskişehirspor’a 5 kuruş katkıları olmadı. Stadyumun temizliğini biz üstlendik. Stadyumu temizlemek öyle kolay bir iş değil. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne ekibi kurun, stadyumu biz temizleyelim. Eskişehirspor para vermesin dedik. Para vermesin ki cebinde kalsın, yoksa Eskişehirspor’un yapması lazım. Odunpazarı Belediyesi yazan elbiseleri görünce bakan, bunlar burada ne arıyor, atın bunları diyor. Pazartesi günü sabah beni Park ve Bahçeler Müdürü aradı, başkanım bizi stadyumdan atıyorlar dedi. Attılar bizi, sonra da oranın temizliği ve çimlerinin bakımı için Antalyalı bir firma ile 8 milyon liraya anlaştılar. Ben o 8 milyon lirayı Eskişehirspor’a verin diye bunu yaptım. Oradaki 2-3 çimciyi biz belediyede işe aldık. Eskişehirspor battı, adamlar bizde kaldı, çalışıyorlar. O, 8 milyon lira Eskişehirspor’a verilseydi, Eskişehirspor geçen sene şampiyondu. Vermediler, bunun hesabını sorun. Bakanı, Genel Başkan Yardımcısını görünce sorun.”

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat Avni

02 Şubat 2018 08:34
Geçen sene Göztepe maçında sahadan çekilmeseydi herey farklı olurdu..

Gokhan

02 Şubat 2018 23:20
Büyükerşen niye yardım etmiyor he kazım onu da soyle

SİYASETİ TA KENDİSİ YAPIYOR.!!!!

02 Şubat 2018 09:21
CIKMIŞ BAS BAS BAGIRIYOR AKP ESKİŞEHİRSPOR'UN ÜSTÜNDEN SİYASET YAPIYOR!!! ALLAHIN AŞKINA BİZDE SORUYORUZ BOY BOY RESİM CEKTİRİP ES ES SE HİZMET EDİYORMUŞ GÖRÜNEN KİM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mete han

02 Şubat 2018 13:17
Bu Gazete tam bir chp yandaşı işine gelmeyen yorumları yayınlamıyor demokratik ol sayın editör

hasan

02 Şubat 2018 09:10
Afrinle ilgili konuşmaların gündeme gelince eksik olsun senin yardımın diyeceği geliyor insanın içinden ama nafile esese para lazım.

eses

02 Şubat 2018 15:52
körler sağırlar birbirini ağıralar
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.