KARMA EĞİTİME DARBE VURULDU

14 Eylül 2018 16:37
KARMA EĞİTİME DARBE VURULDU

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), okullara getirilen 'Karma eğitim yapılır' şartının kaldırılmasına tepki gösterdi. Konuyla alakalı konuşan ÇYDD Eskişehir Şube Başkanı Sevgi Akmen, “Karma eğitime darbe vuruldu” dedi.

İptal edilsin

Yapılan düzenlemenin Milli Eğitim Temel Kanunu'nun 15. Maddesine aykırı olduğunu vurgulayan Akmen, “ÇYDD Eskişehir Şubesi olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nın , Milli Eğitim Temel Kanunu'nu yok sayan, karma eğitime darbe vuran yönetmeliği iptal etmesini istiyoruz”diye konuştu.

Önünü açtı

Laik eğitim anlayışından uzaklaşıp, dindar ve kindar nesil yetiştirme hedefine dönük düzenlemeler getirildiğini ifade eden Akmen, “Bu çerçevede eğitim alanında faaliyet gösteren çok sayıda dinci yapılanmanın devlet arazilerinde yurt kurabilmesinin önünü açtı” sözlerine yer verdi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

veli

14 Eylül 2018 18:11
isteyen karma eğitsin isteyen ayrı eğitsin. ne karma eğitimi dayatın ne de ayrı eğitimi...

hani hani

14 Eylül 2018 18:04
laiklik elden gidiyeaaa , iltiça geliyeaa ,,,,,,,,,,,,,,,,

Mehmet

15 Eylül 2018 11:08
Bırakın artık karmayı ayrıyı eğitimle ilgilenin. İsteyen istediği gibi eğitim alsın önemli olan eğitim. Üniversitelerde bi dünya prof ünvanlı insan var bu güne kadar bu memlekete ne katmış. Ne bulmuş ? Hangi patentler alınmış ? Varmı yok Velhasılı burada asıl önemli kelime eğitim

aslı cetin

15 Eylül 2018 13:22
işte kadro. fırsat verilmeyince derneklerde kalıyorlar. yardımcı olunmalı.

Fakir

15 Eylül 2018 18:29
Çağdaş Yaşam Derneği üyeleri Tatile kocalariniz ile gidince Diğer tatilcilerin Sizle birlikte aynı odayı paylaşın da kadınlık gururunuz var mı yok mu anlarsiniz
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.