KARMA EĞİTİME DARBE VURULDU

14 Eylül 2018 16:37
KARMA EĞİTİME DARBE VURULDU

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), okullara getirilen 'Karma eğitim yapılır' şartının kaldırılmasına tepki gösterdi. Konuyla alakalı konuşan ÇYDD Eskişehir Şube Başkanı Sevgi Akmen, “Karma eğitime darbe vuruldu” dedi.

İptal edilsin

Yapılan düzenlemenin Milli Eğitim Temel Kanunu'nun 15. Maddesine aykırı olduğunu vurgulayan Akmen, “ÇYDD Eskişehir Şubesi olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nın , Milli Eğitim Temel Kanunu'nu yok sayan, karma eğitime darbe vuran yönetmeliği iptal etmesini istiyoruz”diye konuştu.

Önünü açtı

Laik eğitim anlayışından uzaklaşıp, dindar ve kindar nesil yetiştirme hedefine dönük düzenlemeler getirildiğini ifade eden Akmen, “Bu çerçevede eğitim alanında faaliyet gösteren çok sayıda dinci yapılanmanın devlet arazilerinde yurt kurabilmesinin önünü açtı” sözlerine yer verdi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

veli

14 Eylül 2018 18:11
isteyen karma eğitsin isteyen ayrı eğitsin. ne karma eğitimi dayatın ne de ayrı eğitimi...

hani hani

14 Eylül 2018 18:04
laiklik elden gidiyeaaa , iltiça geliyeaa ,,,,,,,,,,,,,,,,

Mehmet

15 Eylül 2018 11:08
Bırakın artık karmayı ayrıyı eğitimle ilgilenin. İsteyen istediği gibi eğitim alsın önemli olan eğitim. Üniversitelerde bi dünya prof ünvanlı insan var bu güne kadar bu memlekete ne katmış. Ne bulmuş ? Hangi patentler alınmış ? Varmı yok Velhasılı burada asıl önemli kelime eğitim

aslı cetin

15 Eylül 2018 13:22
işte kadro. fırsat verilmeyince derneklerde kalıyorlar. yardımcı olunmalı.

Fakir

15 Eylül 2018 18:29
Çağdaş Yaşam Derneği üyeleri Tatile kocalariniz ile gidince Diğer tatilcilerin Sizle birlikte aynı odayı paylaşın da kadınlık gururunuz var mı yok mu anlarsiniz
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.