Karısını bıçaklamıştı:Ağır cezada yargılanacak

Son Güncelleme : 28 Şubat 2020 12:02
Karısını bıçaklamıştı:Ağır cezada yargılanacak

Boşanmak üzere olduğu eşini 15 yerinden bıçaklayan ve ‘kasten yaralama’ suçundan hakkında dava açılan sanık Harun S’nin davası, ‘kasten öldürme’ suçundan ağır ceza mahkemesinde görülecek.

Eskişehir 7. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına, sanık Harun S. İstanbul Bakırköy Ceza Evinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile, müşteki Öznur S. ve avukatlar ise bizzat katıldı. Görülen davada son savunmalar yapılırken, mahkeme başkanı gelen adli tıp raporu sonucunda yaralanmaların hayati bölgelerde olması gerekçesiyle, davanın ‘kasten öldürme’ suçundan bir üst mahkemeye taşınması kararını verdi. İddianamenin hazırlanmasının ardından Öznur S.'yi 15 yerinden bıçaklayan Harun S., ağır ceza mahkemesinde yargılanacak.

“Dosyamız artık ağır ceza mahkemesinde öldürmeye teşebbüsten görülecek”

Duruşmanın ardından adliye önünde basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada konuşan Öznur S.'nin avukatı Hacer Gök, “Arkadaşlarımızın yüzleri gülüyor. ATK raporu bekleniyordu. ATK raporu da, müvekkilde oluşan yaraların hayati tehlike oluşturduğunu beyan etti. Mahkemede çok güzel bir karar vererek dosyayı ağır cezaya gönderdi. Dosyamız artık ağır ceza mahkemesinde öldürmeye teşebbüsten görülecek” ifadelerini kullandı.

“Umarım bundan sonra adalet herkese tecelli eder”

Avukat Hacer Gök’ün ardından konuşan Öznur S. ise "Şu anda ne diyeceğimi bilemiyorum gerçekten. İstediğimiz sonuca ulaştık nihayet. Türkiye’de güzel şeyler de oluyormuş. Umarım bundan sonra adalet herkese tecelli eder. Ağır cezaya alınınca tabii ki biraz daha rahatladık. Tutukluluk hali daha uzun sürebileceği için şüphelerimiz biraz daha azaldı” dedi.

- Olay -

Olay geçtiğimiz yıl 31 Temmuz’da Öznur S’nin ikametinde yaşandı. Öznur S., çocuğunu görmek için evine gelen boşanmak üzere olduğu eşi Harun S. tarafından 15 yerinden bıçaklandı. Olay sonrasında 112 Acil Servis ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan kadın şikayetçi oldu. İlk duruşmasında tutuksuz olarak yargılanan Harun Sazlar, yapılan başvuru ve şikayetlerin ardından tutuklandı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma