KARANLIĞA IŞIK YAKTILAR

19 Nisan 2018 10:35
KARANLIĞA IŞIK YAKTILAR

Adalar'da toplanan kalabalık Alpu'ya yapılması planlanan termik santrali protesto etti.

'Kömürün karasına karşı ışık yakıyoruz' diyen eylemciler Porsuk kenarında mum ve telefon ışıkları yakarak "Eskişehir kıymetlidir, zehir solumak istemiyoruz" sloganları attı. Porsuk kenarında toplanan grup karşıda oturanlara 'Eskişehir'e termik santral istiyor musunuz?' diye seslendi. Karşı kıyıda oturanlar ise 'Hayır' diyerek ve telefon ışıklarını açarak eyleme destek verdi.

Yorumlar (16) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

WOG

19 Nisan 2018 11:15
bu seçimde İYİ parti chp den çok oy alır , seçimden sonra chp de köklü bir değişiklik bekliyor . ATATÜRK cüler tekrar chp nin başına gelebilir . dünya neler peşinde bizim sol sosyal demokratlar ne peşinde - bu boş eylemler de biter artık .

YERLİ MİLLİ ENERJİ

19 Nisan 2018 11:03
" DİPSİZ KİLER BOŞ AMBAR " boş işler , bu eylemlerlemi seçime hazırlanıyorlar - hiç mi bir hayırlı işiniz olmayacak mı .

işimiz gücümüz eylem

19 Nisan 2018 10:54
CHP nin oturak eyleminden sonra , bu eylem çok sönük kaldı . ( eylemden başka bu ülke için hiç bir projeleri yok )hahaha..

Cihan

19 Nisan 2018 10:56
Bu karanlığa ışık yaktığını sanan gericilerin % 85 doğma büyüme Eskişehirli olmayan siyasi düşünce göçü yapmış insanlardan oluşuyor çoğunluğu üniversite öğrencisi.Bırakın da Eskişehirin kaderini yerlileri belirlesin nereden bilecek ülkeye doğalgaz gelmeden önce Eskişehir'de kömür kokusundan geçilmiyordu sanki o günleri yaşadınız o günlerde inekler küllü ot yiyor, vatandaşımız kanser oluyor artık kömür kullanılmasın doğalgazı bir an evvel getirin diye eylem yapan aydınlıkçılar var mıydı bunların tek amacı var iktidarı alaşağı etme çabası yeni bir gezi jenerasyonu ortaya çıkarmak bir bitmediniz aydınlıkçı görünümlü karanlık güçlerin maşası gericiler beğenmeyen dönsün göçle geldiği kendi şehrine açın şu Eskişehir'in önünü iller arasında yatırım bakımından en geri kalan il haline getirdiniz yazık yerli halk sizin gibiler yüzünden hizmet alamıyor.

2 düşün 1 söyle

19 Nisan 2018 10:46
elinizdeki o telefon ve baz istasyonları kanser etmiyor mu? o telefonu neyle şarj ediyosunuz

Eses

19 Nisan 2018 22:07
Santrali destekleyenler bi zahmet Konyaya gitsinler. Hatta santralde oraya kurulsun. Konyayı geliştirsinler. Bırakın da bu şehri sevenler burada kalsın. Size göre gelişmemiş kentimizde biz çok mutluyuz. Ha bu arada giderken aklınızı da yanınıza alın. Çünkü sizin bildiğiniz kadar bizim unuttuğumuz var.

dnz

20 Nisan 2018 12:43
1- Termik santralden çıkan gazlar, tarım ürünleri, hayvanlar, su varlıkları ve ormanlar üzerinde kalıcı tahribat bırakıyor. 2- Yine bun termik santrallerden çıkan kükürtdioksit, azotoksit ve partikül madde gibi maddeler içerdikleri ağır metallerle insanların merkezi sinir sistemini etkiliyor, anormal doğumlara sebep oluyor ve gelişme ve öğrenme yeteneğini azaltıyor. 3- Yine santrallerde çıkan küllerde var olan radon gazı kanser vakalarında artışa neden oluyor. 4- Santrallerin bacalarından çıkan gazlar asit yağmurları oluşturuyor ve yağan yağmurla toprağın kimyasal yapısı bozuluyor. Haliyle tarımsal verim düşüyor, ağaçlar kuruyor, hayvancılıkla ilgili faaliyetler zarar görüyor. Yani bölgede oturan bir vatandaşın hayvancılık, arıcılık ve balıkçılık yapması zor. 5- Termik santrallerde soğutma, temizleme ve buhar elde etmek için bol miktarda su kullanılıyor. Kullanılan bu sular daha sonra atık halinde toprağa,yer altı sularına, denize veya akarsulara boşalıyor. Böylece suyumuz da kirlenmiş oluyor. Suyumuz bozulmakla kalmıyor, sudaki yaşam zinciri de bozuluyor.

ali

19 Nisan 2018 15:07
gercek eskişehir bu heykel yap santrala karşı cık yatırıma karşı cık hic bir yatırım isteme elektirik kesilmesin hastaneye rahat gidsin bir cok hastane olsun hakikaten bu chpliler ve digerleri kafası hic basmıyor cunku bassa şu zamana kadar ikdidardayken birşeyler yaparlardı yemiş işmişler yatmışlar oturmuşlar şimdide hamuda kalksınlar durmak yok yola devav bunları lakaya almayın

ertugla brtonvu

19 Nisan 2018 11:23
olmalı

Tr

20 Nisan 2018 12:09
Troller is basinda onlar kesinlik le eskisehirli degildirler alpu ovasini goster deseniz kesinlikle yerini dahi bilmezler ama bu tur insan sagligina zararlı şeyleri üç kuruş para için destekler ler. Enerji elde etmenin insan sagligina zarar vermeden elde edilmesi mümkün, mesela rüzgar enerjisi güneş enerjisi gibi

Musti

19 Nisan 2018 23:15
Adamın biri termik Santrale karşıyım dedi. Bende neden karşısın dedim. Hepimiz kanser olacağız dedi. Bu sırada cebinden bir tek sigara çıkarttı ve yaktı. Bende kanser olmaktan bu kadar çok korkuyorsun bu sigarayı neden içiyorsun dedim. Bana Nede se iyi sigara kanser yapmaz ki. Fazla konuşmaya gerek yok dedim ve gittim. Çünkü ne anlatsan anlamayacak. Tarm arazileri yok olacakmış. Anız yakarken bunu düşünüyormusun, su kalmayacakmış, salma sulama yaparken bunu düşünüyormusun, pancar yetişmeyecekmiş tarlaya kimyasal gübre ve ot ilacı atarken bunu düşünmüyorsun termik olursa tarım bitecekmiş hava kirlenecekmiş yok ya. Hadi ordan.

esgişeerli

19 Nisan 2018 14:56
bunlar esgişeerli değiller

Pusat

19 Nisan 2018 10:58
işsiz olanlara iş lazım ama

doğan

20 Nisan 2018 09:47
yola hayır, köprüye hayır, hava alanına hayır, ona hayı buna hayır, yatırımlara hayır, hızlı trene hayır, yerli arabaya hayır, yerli savunma sanayine hayır, terör örgütleri ile mücadeleye hayır...... sessiz çoğunluk izliyor her şeyi merak etmeyin..... manşetlere göre karar vermezler.... kendi dünyanızda yaşıyorsunuz....

ismailC

19 Nisan 2018 16:17
Laf olsun torba dolsun...

Necmi çalış

19 Nisan 2018 11:03
Gerçek eskişehirli budur işte