KARACAN TALEBİNİ GERİ ÇEKTİ

17 Kasım 2017 16:57
KARACAN TALEBİNİ GERİ ÇEKTİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, akaryakıt istasyonu yapmak için, Çamlıca Mahallesi'ndeki arsası için yaptığı plan değişikliği talebini geri çekti. Konu Büyükşehir Belediye Meclisi'nde gündeme geldi. Karacan'ın talebi oy birliği ile kabul edildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı Yılmaz Büyükerşen başkanlığında gerçekleştirildi. Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyelerinin bütçelerinin oy birliği ile geçtiği mecliste daha önce tartışmalara yol açan Çamlıca Mahallesi'ndeki AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan'ın sahibi olduğu akaryakıt şirketine ait arsa yine gündeme geldi.

İnceleme aşamasındaydı

Çamlıca mahallesinde konut alanı niteliğindeki arsanın akaryakıt ve servis istasyonu alanı olması talebiyle İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na gönderilen konu talep sahibi AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan’a ait Karacan Şirketler Grubu tarafından geri çekildi. Geri çekme talebi mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

Bütçeler oy birliğiyle


Bu arada Odunpazarı ve Tepebaşı Belediye meclislerinin 2018 yılı bütçeleri de kabul edildi.Buna göre Odunpazarı Belediyesi’nin gelir tarifesi 251 milyon, gider tarifesi 280 milyon olarak belirlendi. Tepebaşı Belediyesi’nin ise gelir tarifesi 232 milyon, gider tarifesi 250 milyon olarak gerçekleşti.

Yorumlar (10) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Nihat Taşdelen

17 Kasım 2017 18:36
Çamlıca'da petrol istasyonuna ihtiyaç olabilir yapılsın ama yapılan bu istasyon birilerine lütfen rant sağlamasın. Biz Harun Karacana Eskişehir'e hizmetler sunsun diye güvendik ve seçtik, diğer siyasetçiler gibi kendine çalışsın, kendine rant sağlasın diye değil kızmasın kimse ama 3.5 senedir bakıyorum yapılanlara da Harun Karacan Eskişehir'e ne yaptı?

Es Es li

17 Kasım 2017 22:17
Harun bey Milletvekili olmasa herhalde hallolurdu medyatik olmanın etkisimi acaba

Muammer

17 Kasım 2017 19:04
çekti mi? çektirildi mi?

veli

18 Kasım 2017 10:45
Harun Karacan'ı Eskişehir'e hizmet etsin diye seçtik.Kendine 5-10 petrol istasyonu açsın diye değil.

Aras

17 Kasım 2017 20:07
Aslında o bölgede istasyona gerek var olması gereken bir şey

Mustafa YIldız

17 Kasım 2017 17:33
Helal olsun. Mecliste AKP grubunun üstünlüğünden faydalanmamış oldu. Niyet bundan faydalanmak olmasa bile insanların bunu düşünmesinin önüne geçmek için bunu yapmak gerekirdi.

Nusret

17 Kasım 2017 17:12
Kardesim yapilsin niye geri cekiyosunuz camlicada benzin almak icin 5 km yol gidiyosun ihtiyaç var ilgililer duysun.

DJ

18 Kasım 2017 08:28
" harun karacan - ADAM GİBİ ADAM ,,

Nusret

18 Kasım 2017 09:24
Çamlıca da bu ihtiyaç vardı,sırf m,vekili üstelik ak partili diye karacanin yıpratılması için uğraşanlar sütten cikmis ak kaşık mi,

Cihad

17 Kasım 2017 22:52
Sayın genel Başkan yardımcısı kendisine yakışan şekilde davranmış.muhalefetinde açık çenesi kapatıldı.
Sıcaklık 13 derece! Kendimizi dışarı attık
Sıcaklık 13 derece! Kendimizi dışarı attık
Eskişehir'de, aralık ayına girilmesine rağmen bugün 13 dereceye çıkan hava sıcaklığı ile yazdan kalma bir gün yaşayanlar, bu fırsatla kendilerini park, bahçe ve sokaklara attı.
Eskişehir yaban hayatı büyük tehlike altında
Eskişehir yaban hayatı büyük tehlike altında
Eskişehir Merkez Avcılar Kulüp Başkanı Rıdvan Batır, kınalı keklik, çil gibi yabani hayvanlarda bilinçsiz kaçak avcılık ve zirai ilaçlamalar nedeni ile Eskişehir’de yüzde 90 azalma olduğunu söyledi.
BİRGÜN yazarı Termik Santrali yazdı
BİRGÜN yazarı Termik Santrali yazdı
Birgün Gazetesi yazarı Ümit Alan, Eskişehir'e yapılmak istenen Termik Santral konusu yazdı. Yerel medyanın önemine dikkat çeken Alan, gazetemiz koordinatörü Ali Baş'ın yazısını da örnek gösterdi.
Eskişehir'de hayvan sevgisi bir başka
Eskişehir'de hayvan sevgisi bir başka
Eskişehir’in en işlek yerlerinden olan İki Eylül Caddesindeki iki sokak köpeğinin tüm bakım masrafları, bölge esnafı tarafından karşılanıyor.
Polis otomobilde uyuşturucu buldu
Polis otomobilde uyuşturucu buldu
Eskişehir'de uyuşturucu madde ticareti yaptığı öne sürülen zanlı, gözaltına alındı.
HAVACI 22 FETÖCÜ ADLİYE'DE
HAVACI 22 FETÖCÜ ADLİYE'DE
Eskişehir merkezli 12 ilde düzenlenen operasyon kapsamında Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi oldukları iddiası ile gözaltına alınan şüphelilerden 22 kişi adliyeye sevk edildi.
BÜYÜKŞEHİR MECLİS'İNDE GERGİNLİK
BÜYÜKŞEHİR MECLİS'İNDE GERGİNLİK
Dün akşam gerçekleşen Büyükşehir Belediye meclisinde gergin anlar ve sert diyaloglar yaşandı. Bizim Şehir Bülteni'nde çıkan "Baraj yatırımını 2018 programından çıkarmanın adı engelleme değil de nedir" başlıklı habere AK Partili meclis üyeleri tepki gösterdi.
DSİ'DEN BÜYÜKŞEHİR'E ŞOK CEVAP
DSİ'DEN BÜYÜKŞEHİR'E ŞOK CEVAP
Büyükşehir Belediyesi Eskişehir'de bulunan DSİ 3. Bölge Müdürlüğü'ne yazı yazarak, termik santralin kurulacağı alanlarla ilgili teknik bilgi istedi. Müdürlükten şok bir cevap geldi. Belediyeye gönderilen cevap yazısında adeta 'Sizi ilgilendirmez' denildi...
1 MİLYONLUK  ATM VURGUNU
1 MİLYONLUK ATM VURGUNU
Aralarında Eskişehir'in de yer aldığı 6 farklı ilde ATM’lere taktıkları düzeneklerle kopyaladıkları hesap kartlarından yaklaşık 1 milyonluk vurgun yapan 5 kişilik Romanya uyruklu çete 11 aylık takibin sonunda yakalandı.